Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm

Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm

Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm; Yağ bezesi cilt üzerinde oluşan ve sivilceye benzeyen beyaz veya sarımtırak renkte olan bir cilt problemidir. Bazı yağ bezeleri çok problem teşkil etmez ve kendiliğinden sönerek yok olur. Ancak bazı yağ bezeleri ise gittikçe büyür ve dokunulduğunda ağrı bile oluşturabilir.

Yağ bezeleri zararlı veya zararsız olarak ayrılır. Gittikçe büyüyen bir yağ bezesi varsa mutlaka doktora gözükmek gerekir. Ancak zararsız yağ bezelerine sahipseniz ve bir an önce tedavi etmek isterseniz aşağıdaki yazımızı okuyarak yağ bezelerine bitkisel çözüm bulabilirsiniz.

Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm

Malzemeler

  • Su (2 bardak)
  • Ihlamur (2 yemek kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir cezve içerisine 2 bardak su ve 2 yemek kaşığı ıhlamuru ilave ederek 20 dakika boyunca kaynatın. Kaynattığınız karışım ılık olduktan sonra bir tülbent yardımı veya süzebileceğiniz herhangi bir araçla süzün ve suyunu ayırın. Daha sonra bir bezi veya havluyu suyun içerisine daldırarak yağ bezesinin üzerine kompres kısacası baskı yaparak uygulayın. Yağ bezelerine bitkisel çözüm karışımını yağ bezesi geçene kadar 2 günde 1 uygulayabilirsiniz.

Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm 

Malzemeler

  • Su (5 bardak su bardağı)
  • Kuru Papatya (1 avuç)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir tencereye 6 bardak suyu boşaltın ve içerisine bir avuç kuru papatyayı serpin ve bu karışımı kaynatın. Su kaynadıktan sonra içerisinde bulunan papatyaları bir tülbent veya herhangi bir süzgeç yardımıyla süzün ve suyunu alın. Daha sonra bir havlu veya bezi suyun içerisine batırarak ıslatın ve yağ bezesinin üzerine kompres yaparak uygulayın. Mümkünse ılık olan bezi yağ bezesinin üzerinde tutun. Havlu soğuduktan sonra uygulamayı bitirip bir pamuk yardımı ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Yağ bezelerine bitkisel çözüm tarifimizi her gün uygulayabilirsiniz.

Yağ Bezesi Problemine Çözüm

  • Yağ bezelerinin çıktığı yerlerde yayılma olma olasılı fazladır. Bu nedenle yağ bezelerini anti bakteriyel özelliğe sahip sabunlar ile yağ bezelerini ve çevresini temizleyerek yayılmasını önleyebilirsiniz.
  • Yağ bezelerini geçirmek için kesinlikle sıkmayın veya herhangi bir aletle kesmeyin.
  • Yağ bezesi üzerine her gün yukarıdaki Yağ Bezelerine Bitkisel Çözüm tariflerimizin yanı sıra sıcak havlu tutarak uygulama yapabilirsiniz.
  • Özellikle yağ bezeleri bulunan kişiler yağlı kozmetik ürünlerinden ve güneşten uzak durmalıdır.
  • Cilt temizliğinize son derece önem vermelisiniz.
  • Eğer zararlı yağ bezesi veya zararlı yağ bezelerine sahipseniz muhakkak bir cildiyeciye , doktora gözükmeniz de yarar vardır.

Yağ bezeleri genellikle ağrı yapmaz ancak ağrılı olan yağ bezelerinde muhakkak doktorunuza danışın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.