Cilt Lekelerine Expigment Krem Mucizesi

Cilt Lekelerine Expigment Krem Mucizesi

Eğer cildinizde çil , kahverengi cilt lekesi, siyah cilt lekesi gibi problemler varsa sizlere tavsiye edeceğimiz kremin adı Expigment krem olacaktır. Yüzünüzde , kolunuzda , bacağınızda , kısacası vücudunuzun her yerinde oluşan lekeleri geçirmek için kullanabileceğiniz bir kremdir.

Expiment Krem Nedir

Expigment krem 4 gramlık kutularda reçete ile satılmaktadır. Her 1 gramında  40 mg hidrokinon bulunmaktadır. Hidrokinon deri rengini açan bir maddedir. Sorunlu bölgeye sürülen expigment krem cilt soyma işlemini yada cilt rengini birden değil aşamalı olarak açmaktadır.

Expigment krem içeriğinde bulunan hidrokinon deriye rengini veren melanin adlı maddenin üretimini yavaşlatarak cilt yüzeyinde bulunan renk farklılıklarını önler. Melanin üretiminin azalması ile beraber koyulaşan,renk farklılıkları oluşan cilt yüzeyinde soyulma bağlı olarak cilt rengi zamanla normal rengine dönmeye başlar.

Expigment Krem Ne İşe Yarar

Expigment krem çeşiti olarak expigment 2 ve expigment 4 olarak satılmaktadır. Genelde merak edilen sorulardan biride expigment 2 ile 4 arasındaki fark nelerdir sorusudur. Cilt yüzeyinde her türlü leke tedavisinde kullanılan expigment krem kullanım alanları ise;

 • Cilt lekelerinin tedavisinde
 • Sivilce izlerinin yok edilmesinde
 • Yüzde oluşan çillerin giderilmesinde
 • Cildin soyulma işleminde
 • Cilt renk tonunu açmak için
 • Deri yüzeyinde bulunan renk farklılıklarının giderilmesinde
 • Yaşlanma bağlı oluşan lekelerin giderilmesinde
 • Bıyık bölgesi kararması önlemek için

Expigment Krem Nasıl Kullanılır

Expigment krem size reçete edil ise mutlaka doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi belirtilmedikçe kullanım şekli ve dozu ise;

 • Kremin sürüleceği bölge ilk olarak temizlenir
 • İnce tabaka halinde sorunlu bölgeye sürülür
 • Deri tarafından emilmesi için ovalanır
 • Günde 2 defa sabah ve akşam kullanılması yeterlidir.

Expiment krem asla 2 aydan fazla kullanılmamalıdır. 2 aylık sürede iyileşme görülmez ise mutlaka kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuza bilgi vermelisiniz. Expigment kremi 12 yaşından küçüklerin kullanması kesinlikle tavsiye edilmez.

Expigment kremi deri tarafından emildiği için emziren annelerin ve gebe olanların kullanması gerekir.

Expigment Krem: Yüzünüzdeki Lekelerle Vedalaşın

Öncelikle sizlere bir arkadaşımın başından geçen hikayeyi anlatmak istiyorum. Yüzünün iki yanında kahverengi ben tarzında cilt lekeleri vardı. Lekenin birisi sağ yanağında diğeri ise sol yanında çıkmıştı. Bir çok cilt lekesi kremi kullanmasına rağmen yüz lekesini geçiremedi. Ancak bir eczacının tavsiyesi ile Expigment krem aldı. Daha önceki leke kremlerinden bir iyileşme göremeyince bu kremde de karamsarlığa kapıldı.

Expigment leke kremi kullanmaya başladıktan tam 5 gün sonra lekelerde hem renk açılması hemde iyileşmeye başladı. Cilt lekesinde olan pigmentler ve iyileşme süreci 1 ay içerisinde tamamlandı. Artık cilt lekesinden eser yok.

Expigment Cilt Lekesi Kremi Nasıl Etki Eder?

Expigment kremin ciltteki lekeleri nasıl oluyor da geçiriyor olduğunu merak mı ediyorsunuz?

Expigmentin etken maddesi hidrokinon’dur. Deride veya dokuda olan pigmentlerin renk değiştirmesi ve çok fazla artması ile oluşan cilt lekelerinin renklerinin açılmasında yardımcı olur. Özellikle deride oluşan leke türleri olan çil , koyu renkli cilt lekeleri ve siyahımsı renklenmeleri düzeltir. Aynı zamanda yaşlanma ile oluşan renk bozukluklarını da giderir.

Expigment Koltuk Altı Rengini Açar mı

En çok sorulan sorulardan biride expigment koltuk altı rengini açar mı, expigment krem genital bölgeye sürülür mü sorusudur. Expigment krem cilt renk tonunu açan bir krem olduğu için koltuk altı kararması tedavisinde kullanılabilir. Aynı şekilde bıyık bölgesi ve genital böle kararmasını gidermek içinde kullanılabilir. Dikkat etmeniz gereken husus ise çok az miktarda sürülmesi ve günde 1 defadan fazla kullanılmamalıdır.

Expigment Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Expigment krem hidrokinon içerdiğinden dolayı bu etken maddeye alerjisi olanların kullanmaması gerekir.
 • Kremi kurumuş , rüzgardan dolayı yanmış , güneş yanığı , çatlak veya açık yaralı cildinize kullanmamanız gerekmektedir.
 • Kremi göz ve ağzınıza gelmemesine dikkat etmelisiniz.
 • Kremi kullanırken gerektiği kadar saç boyası , tüy dökücü , alkollü cilt bakım ürünlerinden uzak durmalısınız.
 • Krem en geç 60 gün içerisinde lekeleri geçirmektedir. Eğer bu süre içerisinde cildinizdeki lekelerde bir beyazlama görülmez ise ilaç alımına ara vermelisiniz.
 • Kremi gebe ve emzirme dönemlerinde mutlaka doktorunuza sorarak almalısınız.

Expigment Cilt Lekesi Kremi Nasıl Kullanılır?

Eğer Expigment cilt lekesi kremi doktor tarafından tavsiye edildiyse mutlaka doktorunuzun uygula dediği gibi uygulanması gerekmektedir. Doktorunuzun verdiği direktiflere uymanız da fayda var.

Expigment cilt lekesi kremini mutlaka temiz ve kuru cilde uygulamalısınız. Cilt lekesinin olduğu bölge dışına aşmayacak şekilde ve ilacı hafifçe sürmelisiniz. Cildinize tamamen yedirerek ovalamanız yeterli olacaktır.

Expigment Kreminin Yan Etkileri

 • Cilt lekesi kreminin kullanımı sonrasında karında ağrı , nefes almada zorluk , kurdeşen , dudakta şişlik , boğazda şişlik gibi bir durumla karşılaşırsanız mutlaka doktora başvurmalısınız.
 • Cilt lekesi olan bölgeye uygulandığında yanma , batma veya tahriş gibi bir sorun ile karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza başvurmanızda fayda var.

Expigment cilt lekesi kreminin faydaları ve zararları hakkında sizlere yaptığımız bilgilerin dışında bazı ciltlerde soyulma da yapmaktadır. Ancak bu durum normaldir ve korkmanızı gerektirecek hiç bir durum yoktur.

Expigment Krem Kullananlar

Expigment kullananlar yaptıkları yorumlarda kremin çok etkili ve bir o kadarda işe yaradığını söylemişlerdir. Expigment kullananlar bu kremi sayesinde cilt renk tonlarında açılma yaşadıklarını yorum yaparak söylemişlerdir. Expigment 2 kullananlar genelde pek etki görmediklerini söyleseler de expiment 4 kullananlar sonuçlardan çok memnun olduklarını aktarmışlardır. Expigment koltuk altı kararması ve expigment genital bölge kararmasını yok etmek için tercih edenler 4 yada 5 kullanımdan sonra olumlu sonuç aldıklarını söylemiştir.

Expigment kullanan bazı kişiler yan etkiler bağlı olarak ciddi kızarıklıklar ve soyulmalar olduğu söylenmektedir. Özellikle koltuk altına ve genital bölgede kızarıklık ve tahriş meydana gelebilir.

Expiment krem Hakkında Bütün Sorular

Çok fazla satılan ve pek çok kişi tarafından kullanılan expigment krem hakkında bilmedikleriniz ve merak ettiğiniz soruları cevaplamaya çalışacağım.

Expigment reçetesiz alınır mı

Expigment krem reçeteli satılmasına karşın eczanelerden reçetesiz almanız mümkün. Reçetesiz olarak kullanmayı pek tavsiye etmiyoruz. Bir doktora muayene olarak bu kremi almanız mümkün.

Expigment ne kadar sürede etki eder

Expiment krem düzenli olarak belirtilen dozda kullanıldığında ilk etkileri 1 hafta sonra göstermeye başlayacaktır. Kesinlikle 2 ay içerisinde bir etki görmezseniz kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Expigment 2 ile 4 arasındaki fark

2 krem arasında içerik olarak bir fark olmamasına rağmen içeriğinde bulunan bileşenlerin yoğunluğu göre adlandırılmıştır. Expigment krem hafif cilt lekelerinin tedavisinde tercih edilirken expigment 4 ise daha koyu cilt lekelerini gidermek için kullanılır.

Expigment kızarıklık kaç günde geçer

Krem bazı kişilerde kızaarıklık ve tahrişe neden olabilir. Bu durum soyulma bağlıda oluşabilir. Eğer çok fazla tahrişi kızarıklık ve yanma varsa kremi kullanmayı bırakmalısınız.

Expigment vajinaya sürülürmü

Pek tavsiye edilmemesine karşın vajinaya süren ve renk tonunu açmak için kullananların sayısı fazladır. Kesinlikle ilk kullanımda yan etki görülürse asla kullanmamalısınız.

Expigment Krem Prospektüs

Expigment krem size reçete edildi ise kesinlikle prospektüs bilgilerini kesinlikle okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en doğru ve günce bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün. Expigment krem reçetesiz olarak almak ve bunu kullanmak beklenmeyen etkilere neden olabilir.

Expigment krem emzirirken kullanımı tam olarak bilinmediğinde bu dönemde kullanmak ciddi sorunlara neden olabilir.

Expiment Krem Fiyat

Expigment krem satış fiyatı çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Reçete ile satılan expigmen krem fiyatı ise 100 tl’dir, Doktorunuz size reçete ettiğinden eczaneden almanız mümkün.

Sizlere bu yazımızda expigment hakkında bilgi vermeye çalıştım. Expigment hakkında verilen bilgiler kesinlikle doktor tavsiyesi değildir. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz.  Sizlerede konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank sabina dedi ki:

  Sifaris ede bilerik?azerbaycanda yok

  1. blank mucahit dedi ki:

   Ben sana gonderimmi orda bunun ticaretini yapabilirmiyiz sabina bak satabilirsen ben tedarik ederim.05073502004 bu numaram ulasabilirsin.

 2. blank Birsen dedi ki:

  Eskiden ekpigment kullanıyordum çok ıyi geldi lekelerim kayboldu şimdi kullanıyorum faydasını goremiyorum neden

 3. blank Birsen dedi ki:

  Expigment yüzde tuylenme yaparmi

 4. blank Burak dedi ki:

  Resimdeki bayanı merak ettim kim acaba

 5. blank Sdka dedi ki:

  Bende 1 haftadır kullanıyorum kararma olması normalmi bide soyuluyor

 6. blank Murat dedi ki:

  Arkadaşlar acil yardım kızardı ve yanıyor 3 gün oldu gecemddı geçer mı

   1. blank Beyza Nur dedi ki:

    Ne kadar zaman içinde geçer acaba ve iz kalıyor mu?

 7. blank xyux dedi ki:

  Benimkide kizardi ne yapmaliyim

  1. blank Nisa nur dedi ki:

   Bende de oldu yaklaşık 3 gün içinde yok oldu iz de kalmadı

 8. blank ayse dedi ki:

  bu kremı aksam sadece aksam kullanmalısınız ve gunduz mutlaka gunes kremı surmelısınız yoksa daha kotu olur cıldınız

 9. blank .. dedi ki:

  Evet yakiyo kızarıyor rengi koyulastiriyo ama zamanla geçiyo koyuluk ve lekeler bitiyor. Kizarilik ta aynı şekilde tamamen yok Oluyo. Ama ben koyuluk ve kızarıklık geçince yardımcı krem olarak hipokort kremini kullandım. İkisini aynı miktarda karıştırıp lekelerin üzerine sürerek kullandım.

  1. blank .. dedi ki:

   Ve kesinlik le güneş korucu sürmeden disari çıkmayın. Hatta yaz aylarında evde bile sürün

 10. blank ÖZLEM dedi ki:

  Bende bir haftadır kullanıyor ama hiç bir fark olmadı yüzümde neden acaba??

  1. blank Nisa nur dedi ki:

   Ben de yeni başladım. Kizarma olduğu için 2 gün ara verip tekrar başladım. Doktorum zaman gerektirdiğini söyledi biraz sabır işi. İki ay kullan illaki değişim olur olmazsa da zaten dediği gibi bırakır başka bir ilaçla devam edersin. Yeni başlamama rağmen hafif olumlu yanıt aldım açıkças. Pes etme sakın kullanmaya devam et

 11. blank .. dedi ki:

  Ciltte Yanma kizarma veya koyulasma oldu mu

  1. blank Nisa nur dedi ki:

   İlk kullandığımda yüzüm kızardı ve çene kismimda morarma oldu ancak 2 3 gün içinde eski haline döndü yüzüm. Bir gün ara verip tekrar kullandim bu sefer soyilma başladı. Ancak nemlendirici kullaniyorum. Su anlık bi sorun yok kullanmaya devam ediyorum. ÖNEMLİ OLAN ŞEY ŞU LEKELERIN ÜSTÜNE KULLANIN VE ETRAFINA YAYMAYIN KREMI CILT TONUNDA FARKLILIK OLMASIN. AKSAM KULLANIN SABAH TEMIZLERKEN SICAK SUDAN VE SABUNDAN UZAK DURUN!

 12. blank songul dedi ki:

  Ince yogurt tabakasi gibi surun.ve pamukla ovaliyarak silin.krem yuzu kuruttugunda islak mendille ovalayarak siliyodum.deriyi soyuyodu daha iyi sonuc aliyodum.eger izler gecmezse kreme ara verip cilt duzeldikten sonra tekrar basla daha faydalı oluyor.bende oyle oldu.ilk kullanimdansa ikinci kullanimda daha guzel sonuc aldim

 13. blank Ezgi dedi ki:

  Koltuk altinda kararma vardi bugun doktor expigment acnelyse ve hipokart kremlerini yazdı ve bu kremler eczaci tarafından karıştırılarak kullanacagim bu şekilde kullanan varmi ve fayda goren varmi

  1. blank Zeze dedi ki:

   Ben de o şekilde kullanıyorum daha öncede kullandım. Tedavi süreci biraz uzun fakat sonucu gerçekten güzel oluyor.Zaten bu dönemde asla yüze makyaj yada alkollü birşey sürmeyiniz. Gündüzleri ise güneş kremi kullanıyorum. Fakat bazen kızarıklık ve kuruluk oluyor ama buda bepantol sayesinde yüzümün kızarıklığı sakinleşiyor.

   1. blank Zeze dedi ki:

    Tabi birde yaz döneminde asla kullanmayınız.

 14. blank Esra dedi ki:

  Arkadaslar ben gecen yaz almistim bu kremi ilk iki gün yüzüm yandı kızardı ama daha sonraki günlerde hic olmadı ve inanın lekeler üç gün içinde cok ama cok azaldı dogum lekelerim vardı bariz görünen daha sonra lekeler gecince bıraktım kremi bu sene yeniden aldım ama kapagı açar açmaz çok acayip bi koku geldi burnuma eczacıya sordum olmaması lazım koku dedi gecen sene kullandığımdada yoktu zaten son kullanma tarihide gecmedi varmi sizinde böyle rastladıgınız koku

 15. blank Nermin dedi ki:

  Arkadaşlar ben bir haftadır kullanıyorum ama bir fark göremedim harici yanaklarım kızardı Birde arkadaşın dediği gibi hafifi bir koku veriyo bu kızarıklık ne kadar kalır napmam lazım dışarı çıkamam bu şekilde ağlamak istiyorum

 16. blank bkt dedi ki:

  gunes lekesi oldu bende ve sonra bu kremin 4 numarasini kullandim 2 haftada resmen yok oldu soyulma olmadi bende. aksamlari kremi sadece kararma olan yere surdum ve sabah yikadim. ben faydasini gordum tavsiye ederim herkese ??

 17. blank Kübra dedi ki:

  Güzel etkili bir krem. Yara olmayan yere sürünce orada yara oluyor. Benim iki kolumda ağda izi vardı 1 ay gibi bi sürede geçirdi. Kesinlikle doktor tavsiye ederse kullanın. Gündüz dışarı çıkmayın. Günde bi kere yeterli oluyor. Çok kurursa bepothol baby sürün yumuşuyor soyulmasına yardım ediyor güzel bir krem ama doktor tavsiyesiyle alın kesinlikle.

 18. blank Ceyda dedi ki:

  Bana eczacım e vitamini yagıyla birlikte kullanmamı söyledi. Yagı sürdükten sonra üzerine sürüp uyu dedi bu doğru mu sizce

 19. blank İsimsiz dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba.Ben expigmenti yüzümün her tarafına sürdüm bi zararı olur mu

 20. blank Zeynep dedi ki:

  Tmmda kullanmayı bırakınca tekrar aynı yerde lekelenmeler ortaya cikiyo bende öyle oldu hatta cildimiii inceltti ve gozenrklerimi içe belirgin bi sekilise ortaya çıkardı kullanmayın gunes kremi kullaninn bence o lekeler gitmez arkadaş kalıcı

 21. blank Esra dedi ki:

  Bende bugün aldım Doğum lekelerim vardı ama ben Dermalogica nın Retinol kremi ile karıştırıp uygulucam bir arkadaşım kullanmış 2 aydır kullanıyormuş hiç leke kalmamış bakalım hayırlısı deneyip görcez

 22. blank Selin dedi ki:

  Düzenli sabah akşam kullanıyorum 1 hafta oldu ama çook daha koyulaştı lekeler . bu ilacın sistemi böyle mi önce koyulaştırıp sonra mı açıyo:( Yoksa bi problem mi olmus benim cildimde

  1. blank Zeze dedi ki:

   Ben çok doktora gittim cildim için fakat hepside kesinlikle gündüz sür diyeni görmedim. Bence sabahları sürmeyi bırakabilirsin.

  2. blank meryem dedi ki:

   İlk defa sürdüm sabahına ciddi kararma oldu. Sizde de olmuş. Normal mi acaba. Leke çok daha belirgin hale geldi

  3. blank mucahit dedi ki:

   Yuzunu iyicene yika kurut ellerinde temiz olsun cok az sekilde leke olan yerlere iyicene yedir tabi bunu aksamlari yapman gerekiyor tup bitene kadar kullan haftada 1 gun surme yuzunu dinlendir insallah yuzun eskisi gibi toparlanir .0507 350 20 04 merak ettigin sorman gereken sorun varsa yardimci olurum ..

   1. blank Gizem dedi ki:

    Yüzümüzun her yerine mi yoksa sadece leke olan üremi uygulayacağız ve yoruma şey yazmışlar yüzde kararma oluyormuş sizde oldumu

 23. blank Fatma dedi ki:

  Bana da doktor 3lu karisim verdi expigment acnelsye ve locoid ancak kullanmaya cesaretim yok .. soyulma ve kizrma yapmasi degil de daha beter olur diye korkuyorum daha cok iz kalir mi acaba

  1. blank Ayşenur dedi ki:

   Benim bıyık bölgemde güneş lekesi vardı doktorumda aynı şekilde 3lu krem karışımını verdi gece yatmadan önce kullandm 2 senedir gidermek icin uğraştığım lekem 1 haftadir düzenli kullanmam sonucu azaldı. Biraz yakıyor ama yeterki lekem gitsin hiç sorun degil?

   1. blank Eda sarıkaş dedi ki:

    Merhaba ayşenur hanım aynı sorunu bende yaşıyorum doktorum bana expigment ve acnelsye verdi 3 gün oldu kullanıyorum çok fazla kızarma yanma bir de soyulma var acaba kötü bişey mi bu ?

   2. blank özlem dedi ki:

    Benimde bıyık bolgemde var 3lü krem karışiminin ismini ögrenebilırmıyım

 24. blank Ayşe dedi ki:

  Merhaba bende 4 gün oldu başladım üç kırem karışımınla doktor verdi yanma var sadece kızarıklık soyulma yok soyulma nekadar süre sonra başlar bilgisi olan varmı

 25. blank Ayse dedi ki:

  Kizlar ilk gun kararma oluyor cildinizde kormayin devam edin sonra aciliyor kizariyor ama devam edin

  1. blank Yaprak dedi ki:

   ne kadar süre sonunda Expigment kremin faydasını gördüğünüz ile ilgili tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz lütfen?

   1. blank Behiye dedi ki:

    10 gün sonra soyulmalar başladı ama bu on gün zarfında domates gibi dolaştım evde..soyulma anında evet kötü bir görüntü oluyor ama sonuç mükemmel..1 ay oldu artık %80 azalma var lekelerimde herkes farkediyor.hem akşam hem sabah kullandım,cildi temizleyipte kullandım hiç güneşe cıkmadım ev hanımı olduğum için gecirdigim evreler beni rahatsız etmedi çalışıyor olsaydım kullanamazdım.bence kışın kullanılmalı ve mutlaka çalışanlar için yıllık izinlere denk getirilmeli..bu fiyattaki(9.5tl)bir krem için olağan üstü süper..

 26. blank Ozonlabs dedi ki:

  Cilt lekeleri için Ozonlabs kullanımı son derece başarı sonuçlar vermektedir. Expigment kremden daha faydalı. Kesin çözüm ozonlabs!

 27. blank Sümeyra dedi ki:

  Yaz aylarında kullanılır mı ve nasıl kullanmalıyım lütfen yazın

  1. blank Yaprak dedi ki:

   expigment kremi kullanmanız için kış olması gerekmiyor, yaz aylarında da kullanabilirsiniz ama yaz kış farketmeksizin krem kullanımı ardından güneşe çıkmamanız gerekmektedir.

 28. blank Aydoğdu dedi ki:

  Doğumdan sonrayüzümde leke kaldı. Şu an bebeğim 2.5 aylık ve emiyor kullanmamda bir saknca varmıdır acaba. Birde dr bana yazdığı expigment %2. Buda aynı etkiyi gösterirmi

 29. blank ŞEFİKA dedi ki:

  Ben 3 gündür kullanıyorum. Yüzüm çok koyu kırmızı oldu ve kabuk gibi oldu.. Ayrıca buruştu ihtiyar bi nine gibi cildim hem kırmızı hem buruşuk iğrenç bi şekilde oldu.asla bu şekilde insan içine çıkamıyorum. Sabah akşam kullandım . Bugün çene kısmında çok yüzeysel soyulmalar var ama elmacık kemiklerin üstü çok kırışık ve kabuk gibi olduğu halde oralarda hiç soyulma belirtisi bile yok.. ihtiyar nine gibi oldum. Napsam şaşırdım. .dewam mı etsem bıraksam mı.. Akne lekeleri de hiç geçmedi üstelik.nolur bi fikir akıl verin bana.böyle KALAKALDIM. Gerçekten uzman bir görüşe çok ihtiyacım var ???

 30. blank Zeynep dedi ki:

  Kılcal damara bağlı güneş lekelerim var ve kızarıklar var lütfen biri yardım.etsin ne yapsam gecmedi artık cok sıkıldım her gün bunun icin aglamaktan da yoruldum