Lazer ile Ben Tedavisi

Lazer ile Ben Tedavisi

Ameliyat olmadan tedavi edileceği zaman kişiler bitkisel ürünler düşünülmektedir. Ben aldırma işleminde de bitkisel ürünler işe yaramadığından lazer uygulaması kesin bir sonuç vermektedir.

Lazer ile Ben Aldırma Nasıl Olur?

blank

Zararlı ışınlardan arındırılan lazer koyu renkli hücrelerde etkili olur. Uygulandığı yerde 130 dereceye kadar varan ısı oluşturmaktadır. Özellikle de koyu renkli hücreler bu ısıyı daha fazla çektiğinden tahrip olur. Tahrip olan koyu renkler ciltten ayrılır altından temiz bir cilt meydana çıkar.

Lazer ile Ben Aldırma Zararlı mıdır?

En çok cevap aranan sorulardan biri olan lazer ile yapılan tedavinin yararlı mı zararlı mı olup, olmadığı ve sonradan kanserleşmeye neden olup olmayacağıdır. Burada amaç ise kanserleşme riskini ortadan kaldırabilmek adına tedavi edilen çözüm imkanı sunulan uygulamalar sorun oluşturmamaktadır. Yüzeysel benlerin dışında bebekler de doğuştan gelen hemanjiom veya halk arasında denilen ile damar benlerinde de uygulanır. Aynı şekilde de bacaklar ve yüz bölgelerinde görülen kılcal damarların tedavilerinde lazer kullanılır. Herhangi bir zararı bulunmaz.

İz Kalır mı?

blank

Benler veya diğer adı ile nevüs vücudun her yerinde çıkabilmektedir. Özellikle de bayanların yüz ve dudak bölgelerinde daha sık görülür. Gebelik dönemlerinde çoğalan ve büyüyen benler bir yerden sonra estetik yönden de kusurlu bir hale gelir. Yüz bölgelerindeki benlerin alınmasıyla yeni bir kusur oluşturmamak adına iz kalmayacak bir tedavi yapılması gerekir. Lazerle yapılan ben aldırma işlemlerinde iz kalmamaktadır. En sevilen yönü de budur. Fakat tüm benlerde uygulanması mümkün değil.

Diğer Ameliyatsız Ben Tedavileri

blank

Tüm benlerinizden ameliyatsız yöntemler ile kurtulmanız mümkün. Lazer bunlardan bir tanesi olsa da hepsine uygulanması uygun olmamakta. Diğer yöntemler ise radyo frekans ve elektrokoterdir. Her iki yöntemde lazer gibi buharlaştırma yapmaktadır. Genel cerrahi uzmanları daha çok kullandığı bu cihazlardan tüm IDA kliniklerde de görebilirsiniz.

Radyofrekans

Elektrik enerjisine ve ısı enerjisine dönüştürüp RF dokunduğu yerde yüksek ısıyla ciltte problem yaratabilmektedir. İğne kadar ince ucuyla bene dokundurulup adım adım yok edilmektedir. Uygulama da ben yok edilerek cilt hizasına getirilmesine odaklanılır. Tüm benlerin tek seansta yapılması tecrübeli bir hekim tarafın yapıldığı zaman hiç iz kalmaz. Belirgin olmayacak bir şekilde iz kalabilmektedir.

Elektrokoter

Ameliyatsız ben tedavilerine göz attığınız zaman hepsini mantığı aynı olduğunu anlarsınız. Benleri buharlaştırıp cilt seviyesine getirilir. Bu işlemi yapan makinelerden biri ise Elektrokoterdir. Ameliyatı yapan cerrah kanı durdurmak ve doku kesebilmek için sık kullanılan cihazlardandır. Et benleri ve siğil tedavilerinde sıka kullanılan Elektrokoter tekrardan yüksek ısıyla beni yok eder ciltle aynı seviyeye gelmesini sağlamaktadır.

Lazer ile Ben Tedavi Fiyatları

İlk olarak belli bir ücret olmadığını belirtmek istiyorum. Çünkü kişideki benlerin sayısı, büyüklüğünün dışında SGK güvencesi olup olmaması ücretin belirlenmesinde çok etkilidir.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.