Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarı saçlı olmak bazen avantaj bazende dezavantajdır. Çünkü sarı saçlar her zaman temiz bir makyaj ve düzen ister. Bunun yanında sarı saçlara sahip olanların saç bakımı da özen ister. Bu nedenle sarı saçlara sahip olan bayanlara özel sarı saç bakımı maskeleri ve bu maskelerin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Sarı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza bakım yapabilmek için ilk olarak sizlere saç bakım yağları ve kürlerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Bunların dışında aşağıdaki maddeleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  • Evinizde saçlarınızın hem doğal bakımını hemde saçlarınıza nem kazandırmak için basit maskeler uygulayabilirsiniz. Sadece haftada 1 kere saç bakım maskesi uygulamanız saçlarınızın bakımı için yeterlidir.
  • Sarı saçlar güneşten en çok zarar gören renktir. Bu nedenle sarı saçlar diğer saç renklerine göre daha çabuk yıpranır. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce saçlarınıza nemlendirici krem uygulayarak saçlarınızın kırılmasını bu şekilde engelleyebilirsiniz.
  • Sarı saçlara sahip olan bayanların saçlarını tararken çok özen göstermesi gerekir. Saçlarını taramadan önce mutlaka nemli bir tarak ve fırça kullanmalıdır. Kesinlikle saçlar kuru iken tarama yapılmamalıdır. Saçlar kuruyken taradığınız taktirde saçlarınız kırılır ve dökülebilir. Saçlarınız nemliyken daha kolay ve rahat taranır.
  • Eğer saçlarınızın yıpranmaya başladığını düşünüyorsanız saçlarınıza zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Zyetinyağını saçlarınıza uygulayın ve bir havlu ile saçlarınızı sararak bir kaç saat bekletip yıkamalısınız. Bu şekilde saçlarınıza gereken nemi kazandırmış olacaksınız.
  • Sarı olan saçların ucunda kırılma var ise saçlarınızın uçlarından aldırmalısınız. Sarı saçlara ne kadar bakım yaparsanız yapın saç kırıklarından kurtulamazsınız. Bu şekilde düzenli kesilen saçlar daha çabuk uzayacak ve daha bakımlı gözükecektir.

Parlak Saçlara Özel Zeytinyağı Maskesi

  • Zeytinyağı ( yarım çay bardağı )
  • Bal ( yarım çay bardağı )
  • Tarçın ( 1 çay kaşığı )

Uygun bir kase içerisine zeytinyağı, bal ve tarçını ekleyip iyicene karıştıralım. Sonrasında karışımı saç diplerine yedire yedire sürelim. Toplamda 20 dakika bekledikten sonra saçlarımızı şampuan ile yıkayalım. Düzenli olarak haftada tam 2 kere uygularsanız saçlarınızın daha canlı ve daha parlak olduğunu gözlerinizle görebilirsiniz.

Saçlara Badem Yağı Maskesi

  • 1 adet muz
  • 2 çay kaşığı badem yağı

Uygun kase içerisine önce muzu koyup püre kıvamına getirin. Sonrasında içerisine 2 çay kaşığı badem yağını ekleyip güzelce karıştırın. Hazır hale gelen karışımı saçlarınıza yedirin ve 30 dakika boyunca bekleyin. Bu maske yıpranmış olan saçlarınızı canlandıracak ve mükemmel bir görünüme kavuşturacaktır. Düzenli olarak haftada 1 kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.