Tatilde Kişisel Bakım

Tatilde Kişisel Bakım

Kişisel bakım, tatile çıktığınız zamanlar da önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kimliğiniz, biletiniz ve en önemlisi kozmetik çantanızdır. Çanta konusu hassas bir yapı haline gelmiştir. Aradıklarınız gittiğiniz yerde bulamayabilirsiniz. Keyif geçirmeniz gereken tatilini bir kaç eksik ayrıntılar yüzünden sıkıntılı geçirebilirsiniz. Bunu yaşamamak için en iyi yol ise bilinçli bir şekilde tatil çantanızdan eksik olmaması gerekenleri önceden planlı bir şekilde hazırlamanızdır.

Cildinizi korumak için, güneş sıvıcı renklendiriciler çantanızda ilk olması gerekenler arasında yer almaktadır. Yüzünüz, boyun kısmınız ve dekolte bölgeleriniz için özel üretilen güneş koruyucularından güneşe çıkmadan önce bolca sürmelisiniz. Güneş ürünleri seçimi oldukça hassas bir konu olduğundan tatilde bulurum diyerek daha sonraya bırakmamalısınız. Cildinize uyumlu olan markanın ürünlerini her zaman yanınızda bulundurmalısınız.

Herkesin kendinize özel farklı özelliklerde saçları vardır. Yağlı , mat, kepekli vb gibi saç tipleri buluna bilmektedir. Kendi saç tipinize uygun olduğundan emin olduğunuz bir şampuanı yanınıza almalısınız. Kalacağınız oteller de ya da pansiyonlar da şampuan ya yoktur ya da verilen ürünler saçlarınıza uygun olmayabilmektedir. Kendi şampuanınızı rahatça yanınızda taşımak için seyahat boy şampuanlardan satın alabilirsiniz. Mat ve kırılmaya karşı olan ürünleri tatilde kullanmak tercihiniz olmalıdır.

Duş jeli, vücut losyonu, duş sonrasında kullanacağınız ürünler, saçınız da her zaman saç jölesi varsa yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Seyahatler için üretilen mini boy bakım ürünleri her daim çantanızda bulunması gerekmektedir.

Seyahatler sırasında gezmek, keşfetmeye odaklandığınızdan temizliğinizi biraz da olsa ihmal edebilirisiniz. Evinizde sağladığınız konforu tatilde sağlayamayabilirsiniz. Minik bir çanta ile hijyen kurallarınızı da gittiğiniz yere götürebilirsiniz. Hastalık ya da mikroplardan kendinizi gittiğiniz yerde de korumanız mümkündür.

Doğru şampuan ve cildinizi için, vücudunuzun alıştığı losyonları, deodorantları çantanıza yerleştirin. Tatile çıkmadan önce kendinize ait olan kozmetik ürünlerinizi çantanızda bulundurmalı, her aradığınız da bulma şansını elinizden bırakmayın. Herhangi bir eksiklikte endişe ve sıkıntıdan kurtulabileceksiniz.

Çantanızda kolonyalı mendil gibi hijyeni sağlayabileceğiniz ürünleri de bulundurmalı, psikolojik açıdan dolayı oldukça rahatlatıcı bir etkisi olacaktır. Önlemlerini tatile çıkmadan önce aldığınız zaman gerçekten keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.