Çil Maskesi Nasıl Yapılır? Evde Doğal Çil Maskesi

Çil Maskesi Nasıl Yapılır? Evde Doğal Çil Maskesi

Çil Maskesi Nasıl Yapılır? Evde Doğal Çil Maskesi; Çil tam olarak cilt sorunları kategorisine girmektedir. Çiller insanoğlunda doğuştan veya güneşin yan etkileri olarak oluşan cilt lekeleridir. Çil bazı insanlarda hoş dursa da bazı ciltlerde kötü gözükebilir.

Ciltte çıkan çillerin tedavi yöntemleri arasında lazer ile çil tedavisi , bitkisel çil tedavisi veya doğal bakım ürünleri ile çil tedavisi uygulanabilir. Biz bu yazımızda sizlere çil maskesi tarifi vererek doğal bakımdan bahsedeceğiz.

Çil Maskesi Tarifleri

Evde kola şekilde yapabileceğiniz çil maskesi tarifini sizinle paylaşmak istiyorum.

Evde Çil Maskesi Nasıl Yapılır

Malzemeler

 • Karbonat (1 çay kaşığı)
 • Yoğurt (1 yemek kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Malzemeleri bir kase içerisine boşaltarak karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak veya ovalayarak sürün. Uygulama bittikten sonra çil maskesinin kurumasını bekleyin. Cilt maskesi kuruduktan sonra ovarak ve su ile temizleyebilirsiniz. Çil maskesini haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Çil maskesi Tarifi

Malzemeler

 • Soğan (2 adet)
 • Elma sirkesi (1/4 çay bardak)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Soğanların kabuklarını alın ve soğanları rendeden geçirin. Rendeden geçirdikten sonra suyunu alın arkada kalan posasını atabilirsiniz. Bize lazım olan sadece soğan suyu olacaktır. Soğan suyunun içerisine 1/4 çay bardağı sirkeyi katarak çil maskesini karıştırın. Sonrasında bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. Bu çil maskesi biraz yüzünüzü yakabilir ancak çillerin yok olmasında bire bir bir çil maskesidir. Cildinizde 10-15 dakika beklettiğiniz bu tarifi daha sonrasında ılık su ile temizleyebilirsiniz. Elma sirkesi ve soğan suyu çillere çok iyi gelmektedir.

Çil Maskesi Nasıl Yapılır

Malzemeler

 • Mısır unu
 • El Kremi
 • Kil (1 Avuç)
 • Su

Hazırlanışı ve Uygulanışı : İlk olarak su haricindeki bütün malzemeleri karıştırın. Malzemeler birbirine karıştıktan sonra ardından suyu da ekleyerek tamamen karıştırın. Mısır unu çilleri renginin açılmasını sağlar. Kil cilt için harikalar yaratan bir malzemedir. El Kremi ise tam olarak kıvam ayarına gelmesi için koyulmaktadır. Çil maskesinin uygulama şekli ovularak veya masaj yapılarak cilde uygulanır.

Çil için Alınacak Tedbirler Nelerdir?

 • Çillerden kurtulmak istiyorsanız peeling uygulaması yaptırabilir. Peeling kan akışını hızlandırır ve cildi yeniler böylece çiller kurtulmuş olursunuz. Eğer peelingi uzun müddet yaparsanız çok güzel sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.
 • Eğer çil ve çillerden çok rahatsızsanız oluyorsanız kendinizi güneşten korumanız gerekmektedir. Çil için alınacak tedbirleri arasında ilk başta gelen tedbir adımıdır.
 • Çil tamamen yok edilemez. Bu nedenle cildin rengi açılarak çil yokmuş görüntüsü sağlanabilir. Yukarıda sizlere verdiğimiz tarifleri uyguladığınız taktirde cildiniz kısa süre içerisinde kendini yeniler ve çillerin görüntüsü yavaş yavaş şekillenmeye başlar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.