Kahverengi Cilt Lekeleri

Kahverengi Cilt Lekeleri

Kahverengi Cilt Lekeleri Cilt üzerinde çıkan kahverengi cilt lekeleri hem estetik açıdan hemde psikolojik açıdan kişiyi rahatsız edebilir. Kahverengi cilt lekeleri bir sağlık sorunu olmasa da bir çok insan bu lekelerden kurtulmak ve kahverengi lekenin bulunduğunu bölgenin bu şekilde gözükmemesini ister.

Cilt üzerinde bulunan kahverengi cilt lekelerinden kurtulmak için bir çok tedavi ve uygulama yöntemi vardır. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenleri bitkisel ve doğal çözümlerle beraber bir takım tavsiye edilen ilaçlar ve kremlerdir.

Kahverengi Cilt Lekeleri Nerede Çıkar?

Kahverengi cilt lekeleri insanın hemen hemen her yerinde çıkabilir. Öncelikle eller, yüz, bacak ve sırtta görülme olasılığı çok daha fazladır.

Kahverengi Cilt Lekeleri Neden Olur?

Kahverengi cilt lekeleri genel olarak yaşlılık, güneşte fazla kalma gibi nedenlerden olur. Ancak teknik açıdan açıklayacak olursak, lekeler cilt üzerindeki hücrelerin, melanin oranının artmasından olur.

Kahverengi Cilt Lekeler Nasıl Geçer?

Kahverengi cilt lekeleri vücutta oluşmadan önce tedbiri almak en doğrusudur. Ancak tedbir almadınız ve cildinizde kahverengi cilt lekeleri varsa bu lekeleri geçirmek için sizlere iki yöntem tavsiye edeceğim.

Bu yöntemlerden ilki kahverengi cilt lekesi ilacı diğeri ise kahverengi cilt lekeleri için bitkisel çözüm olacak.

Fade Out Original Kahverengi Leke Kremi

Fade Out kahverengi cilt lekeleri için kullanılan, eczane ve internetten temin edebileceğiniz kahverengi cilt lekesi ilacıdır.

Bu krem ciltteki kahverengi lekelerin tedavisi ve cilt rengini açmak için üretilmiştir. Aynı zamanda ciltteki melanin üretimini de dengeleyerek, kahverengi cilt lekesi oluşumunun da önüne geçmektedir.

Kremi 6 hafta boyunca düzenli bir şekilde sabah akşam olmak üzere kullandığınızda kahverengi cilt lekelerinin geçtiğini gözlerinizle görebilirsiniz. İnternet üzerinde yaklaşık olarak 38 TL fiyata satılmaktadır.

Kahverengi Cilt Lekesi Maskesi

İkinci yöntem olan bu yöntemde cildinizdeki kahverengi lekeleri bitkisel yollarla tedavi edecek yöntemdir. Bu yöntem için aşağıdaki malzemeleri temin edip, evinizde hazırlayabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki Lekeler İçin Maske

  • Su ( 1 bardak )
  • Keten tohumu ( 1 yemek kaşığı )

Cezve içerisine bir bardak suyu ve keten tohumunu koyup kaynatın. Su kaynadıktan sonra suyu süzün ve ılınmasını bekleyin. Su ılındıktan sonra yüzünüzde bulunan kahverengi leke üzerine sürün ve bu maskeyi mutlaka 2 günde bir uygulayın. Yüz lekeleri için uygulayacağınız bu maske yaklaşık 3 ay içerisinde kahverengi lekelerde gözle görülür iyileşmeyi gösterecektir.

Kahverengi Leke Maskesi 2

  • Su ( 1 tatlı kaşığı )
  • Limon suyu ( 1 tatlı kaşığı )
  • Üzüm sirkesi ( 1 tatlı kaşığı )

Limon ciltteki lekeleri beyazlatmaya ve üzüm sirkesi de cilt tonunu oturtmaya yarar. Yukarıdaki tüm malzemeleri bir sprey şişesi içerisine doldurun ve haftada 2 gün cildinizi bu karışım ve pamuk yardımı ile silin. Özellikle kahverengi lekelerin olduğu bölgelere daha çok özen gösterin. Yaklaşık 3 ay sonra lekelerden yüzde kahverengi lekelerden eser kalmayacaktır.

Sizlerle daha önce paylaştığımız kahverengi lekeler için maskeler adlı konumuzu mutlaka okumanızı öneririm.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.