Çıt Çıt Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Çıt Çıt Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Eğer çıt çıt saç kullanıyor ve çıt çıt saç bakımı hakkında bilginiz yoksa sizler için hazırladığımız çıt çıt saçların bakımı ve şekillendirilmesi işlemii öğrenecek ve uygulayabileceksiniz.

Çıt Çıt Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Çıt çıt saç bakımı hakkında ilk bilmeniz gereken bu saçların iki çeşit olmasıdır. Birincisi senteteik çıt çıt saçlar, ikincisi ise gerçek çıt çıt saçlardır.

Sentetik çıt çıtların kullanımı gerçek çıt çıtlara göre oldukça zordur. Bunun nedeni ise sentetik çıt çıtların daha çok birbirine karışması ve yapay parlaklığının olmasıdır. Eğer çıt çıt saç almak istiyor ve hangisini alsam diye karar veremiyorsanız tavsiyemiz gerçek olanını satın almanızdır. Ucuz senteteik saçların kalitesi oldukça kötüdür. Gerçek saçtan elde edilmiş olan çıt çıt saçlar kullanımı ve bakımı açısından son derece kolay ve iyidir. Aynı zamanda daha verimli ve mat görünümdedir.

Çıt çıt Saç Bakımı

  • Çıt çıt saçlar size daha önce de anlattığımız gibi olmalıdır. Dilerseniz çıt çıt saç nasıl yıkanır ve temizlenir konumuza göz atabilirsiniz.
  • Çıt çıtı temizlerken dikiş toka yerlerine su değmesi, saçın ömrünü kısaltır. Bu nedenle o bölgelere su gelmemesine özen gösterin.
  • Eğer metal kısımlar varsa metal kısımların paslanmaması sağlanmalıdır.
  • Çıt çıt saçlar iki ayda bir yıkanabilmektedir. Bu süre tüm kuaförler tarafından tavsiye edilmektedir. Bu süre dilerseniz 6 kullanım sonrasında yıkanması tavsiye edilir.

Çıt Çıt Kullanımı ve Şekilleri

  1. Çıt çıt saçları tüm saç şekillendiriciler ile şekillendirebilirsiniz.
  2. Maşa, düzleştirici, fön gibi uygulamaları uygulayabilirsiniz.
  3. Bunların dışında at kuyruğu modeli yapabilir ve kıvır kıvır hale getirebilirsiniz.
  4. Topuz ve atkuyruğu modeli yaptığınızda önemli olan çıt çıtların tokasının görünmemesidir.

Çıt çıt saçlara aynı zamanda postij de denmektedir. Eğer çıt çıt yani postijin nasıl takıldığı hakkında bir fikriniz yoksa çıt çıt (postij) nasıl takılır? adlı yazımıza göz atmanızda fayda var.

Eğer saçlarınızın bakımına önem veriyor ve saçlarınızın daha düzgün, sağlıklı, güzel görünmesini istiyorsanız mutlaka çıt çıt bakımını iyi bir şekilde yapmalı ve iyi korumalısınız. Mümkün olduğu kadar postiji uzunlamasına bir yere asmalı öylesine çekmecelere atılmamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.