Stres ve Cilt Yenileyici Banyo

Stres ve Cilt Yenileyici Banyo

Stres ve yenileyici banyo için neler yapılabilir? Stres, betonla örülü duvarlar ve özgür yaşamı kısıtlayan iş hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Gün sonunda bitkin bir vücut ve ruhsal olarak da tükenmiş birer et yığını haline gelmekteyiz. Dahası artan duygusal baskı da, kısa dinlenmelerle veya uykuyla geçmeyecek boyuta ulaşan yorgunluklara sebep olabilir. Cilt yenileyici banyolar, sizi rahatlatıcı ve tazeleyici özellikler taşırlar. Tabii bu sıradan bir banyodan farklı olarak ekstra iyileştirici ve dinlendirici maddelerin yardımıyla gerçekleşmektedir. Örneğin, bal, kırmızı şarap veya elma sirkesi gibi doğal çözümler düşünülebilir.

Suyun rahatlatıcı özelliğiyle bütünleşen yenileyici banyo, zihninizdeki sıkıntıları da uzaklaştırmanızda size yardımcı olmaktadır. Ertesi güne enerjik başlamak ve kendinizi biraz da olsa şımartmak için bu banyodan faydalanabilir ve stresin yarattığı olumsuz etkilerden uzaklaşabilirsiniz.

 • Stres güzelliğinizin de düşmanıdır. Stres ve kaygı duyguları iç dengenizi ve beraberinde bağışıklık sisteminizi de zayıflatmaktadır. Baş ağrıları, eklem ağrıları ve çeşitli ağrılar stresle beraber kendisini göstermektedir.
 • Yenileyici banyolar, ölü derilerden de arınmanızı sağlar. Cildiniz tamamıyla pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Güzelliğiniz de bu görünümle birlikte tekrar kendisini gösterir.
 • Zihniniz ve ruhunuz daha hafiflemiş olacaktır.

Doğal Cilt Yenileyici Banyo Önerileri

Yenileyici banyonun zaten kendisi de doğalken, bunu yine doğal ürünlerle desteklemek daha akıl kârı bir iş olacaktır.

 • Epsom tuzları ile yaptığınız banyo, vücudunuzdaki ödemleri atmanızda faydalı olacaktır. Kaslarınız epsom tuzlarıyla gevşeyebilir ve yenilenmiş bir şekilde banyodan çıkabilirsiniz.
 • Banyo yakarken ayrıca yorgunluğunuza iyi gelecek bir başka çözümse hardal tozudur. Grip olacakmış gibi hissettiğinizde dahi bu işlem oldukça yararlı olmaktadır. Bir çay kaşığı hardal tozunu, doldurduğunuz sıcak suya ekleyerek halsizlik ve grip olacakmış hissinden kurtulabilirsiniz.
 • Güneş yanıklarında da cildiniz için oldukça sancılı bir süreç başlamaktadır. Nemsiz kalan vücut kendisini yorgun da hissedecektir. Banyo yaparken yine sıcak suyunuza toz haline getirdiğiniz yulaf ezmesini veya hazır yulaf ezmesini ilave ederek kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz.
 • Yıllanan şarap bir tek kendisini güzelleştirmiyor. Sizin de kendisi gibi güzelleşmenizi sağlayan kırmızı şarap, banyo suyunuza eklenerek yenilenmenizi sağlayabilir. 1 çay kaşığı kadar şarabı eklediğinizde cildinizdeki kirler ve ölü deriler arınacaktır. Ayrıca tonik etkisi de yaratacaktır.
 • Güneş yanığıyla birlikte gelen kaşıntılar için banyo yaparken yarım kutu karbonatı da yanınızda bulundurmanızda fayda var. Karbonatı banyo suyunuza ekleyerek kaşıntılara ve güneş yanıklarına savaş açabilirsiniz.
 • Elmas sikkesinin cilt yenileyici özelliği de göz ardı edilmemelidir. Yorgunluğunuza karşı banyo suyunuza ilave ederek zinde ve canlı hissedebilirsiniz.
 • Cildinize aroma terapi yapmak da oldukça yararlı olacaktır. Pahalı ürünler veya özel spalar uygulamadan, banyo suyunuza portakal dilimleyebilir ve ruhunuzu canlandıran bir aramo terapi uygulayabilirsiniz.
 • Bal uygulanacak olan doğal yöntemlerin bir diğeridir. Banyo suyunuza bir yemek kaşığı bal ekleyerek uykusuzluk sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bal zaten cilt için oldukça faydalı bir şeyken, değerini bu yolla da kanıtlamaya devam etmektedir.
 • Bitkisel bir karışım tercih edenler için 3 damla badem yağı, 1 bardak hazır süt tozu ile karıştırılarak 10 dakika kadar ateşte pişirilmelidir. Lifinize eklediğiniz bu karışımla birlikte, cildinizi güzelce ovmanız gereklidir. Cildiniz artık parlak ve ışıltılı! Vücudunuz da ölü derilerden mükemmel bir şekilde arınmış olacaktır.
 • Banyo suyunuza ayrıca lavanta, gül, bergamot gibi aroma yağları da katabilirsiniz. Koku reseptörleri tarafından algınan bu güzel aromalar, beyne rahatlama sinyalleri göndermektedir ve vücut da buna binaen rahatlamaktadır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.