Muz ile Sigarayı Bırakmayı Denediniz Mi?

Muz ile Sigarayı Bırakmayı Denediniz Mi?

Sigara bırakmak için paketi attınız , şeker yediniz , kahve ve çay içmediniz yada bir çok yolu denediniz ancak bırakamadınız mı? Muz ile sigarayı bırakmayı denediniz mi?

Muz sigarayı bıraktırmanın yanında cildi ve saçları yumuşatması , depresyondan kurtarması , enerji vermesi gibi bir çok faydası var. Bunların yanı sıra muz , sağlık ve mutluluk meyvesi diye de anılır. Meyveler arasında en kuvvetli potasyum depolarından birisidir. Kısacası muzun faydaları saymakla bitmez. Ancak konumuz gereği sigarayı bıraktırma etkisi ön planda gözüküyor.

İşte Sigara Bıraktıran Muzun Faydaları

Muz ile sigara bırakmak isteyenlerin yapması gereken çok basit. Öncelikle sigarayı bırakmak için bir çabanız olması ve beyninizde kesinlikle bitirmek için bir olgu oluşması gerekiyor.Peki muz ile sigarayı nasıl bırakabilirim diye soracak olursanız, muz içerisinde sigarayı bırakmaya yardımcı etkenler bulunmaktadır. Sigarayı bırakan birisinin vücudunda nikotin seviyesi azalır ve azalan seviyeye vücudun alışması zor olur. Bu durumda da beyin sigara içme ihtiyacı hissettirir. Ancak muz içerisinde bulunan B6 ve B12 vitaminleri sayesinde bu belirti en az seviyelere iner.

Sigara bırakılması için uygulanması gereken nedir?

Gün içerisinde abartılmadan en fazla iki adet muz yenilebilir. Dilerseniz muzları bölerek her sigara isteği geldiğinde dilimi yemeniz yeterlidir. Örneğin 2 (iki) adet muzu 1 (bir) günde yemeniz gerekiyorsa , 8’e bölün ve gün içerisinde belirli saatler içerisinde yiyin.

Muzun diğer faydaları

  • Muz enerji veren bir meyve olduğundan özellikle iştahsız olan kişilere enerji verir.
  • Cildinize uygulayacağınız muz püresi sayesinde cildinizi yumuşatır ve nemlendirir.
  • Vücuda seratonine salgılar ve mutlu eder. Böylece depresyon ve mutsuzluktan uzaklaştırır.
  • Bal ve vanilya özütleri ile yapılan muz karışımı ile saçlarınızı yumuşatabilirsiniz.
  • Muz içerisinde bulunan potasyum ve magnezyum sayesinde kalp hastalıklarından korur.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.