Güneş Lekesi Tedavisi için Soğan Kürü

Güneş Lekesi Tedavisi için Soğan Kürü

Güneş lekesi tedavisi için soğan kürü , cildinizde bulunan güneş lekelerini tedavi edebilecek güçte ve evde kolayca yapılabilecek bir tariftir.

Güneş Lekesi Tedavisi için Soğan Kürü

Güneşte fazla kalmaktan oluşan güneş lekesi bazen kişiyi çok rahatsız edebilir. Sonuç olarak hiç bir insan cildinde leke bulunmasını istemez.

Güneş lekesi genel olarak sırt, kol, omuz ve bacaklarda görülür. Ancak bazı güneş lekeleri yüz bölgesinde bulunabilir. Aslında en kötüsü de yüz bölgesinde olan güneş lekesidir. Yüz bölgesindeki güneş lekesi için şimdiye kadar ne denediysem bir türlü geçiremedim. Güneş lekesi kremi, güneş lekesi için bitkisel maskeler, neler neler. Ancak bir türlü güneş lekesini çıkartamadım.

Son olarak internet üzerinde gördüğüm ve hiç bir işe yaramayacağını düşünerek uyguladığım soğan ve sirke kürü ilk günde güneş lekesinden beni kurtardı.

Güneş lekelerine kesin çözüm arıyor ve denediğiniz türlü türlü bitkisel maskeler veya kürler işinizi görmüyorsa mutlaka denemeniz gereken bu kür sizleri güneş lekesinden kurtaracak. Güneş lekesi tedavisi her ne kadar zor olsa da çok basit malzemeler ile evde bu kürü hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Güneş Lekesi Tedavisi için Soğan Kürü

Malzemeler:

 • Orta boy soğan
 • 4 yemek kaşığı su
 • 1/2 çay bardağı elma sirkesi
 • Bir kaç parça pamuk

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

İlk olarak orta boy soğanı bir kase içerisine rendeleyin. Rendelediğiniz soğanın suyunu bir fincana boşaltın. Soğan suyu üzerine bir kaç yemek kaşığı su ekleyin ve güzelce karıştırın.

İsterseniz bu karışıma isterseniz de pamuk üzerine bir miktar sirke koyup diğer karışımla beraber güneş lekesi üzerine sürün. Tıpkı bir cam siler gibi güneş lekelerini silin. Silme işleminden sonra yeni bir pamuk alıp, güneş lekesi üzerinde bu kürü bekletin. Bekleme süresi minimum 5 dakikadır. Ardından soğuk su ile bölgeyi yıkayın. Bu kürü haftada 2 veya 3 gün uygulamanız yeterli olacaktır. İlk gün bile etkisini göreceksiniz.

Güneş Lekesi Tedavisi

Güneş lekesi tedavisi için dilerseniz sadece sirkeli su da kullanabilirsiniz. Ancak güneş lekesi tedavisi için sirkeli suyu her gün uygulamanız gerekmektedir.

Bir parça pamuğu sirkeye batırın ve cildinizi silin. Sirke cildinizi hafifçe kızartabilir. Ancak korkulacak bir durum değildir. Bir kaç dakika sonra bu kızarıklık geçecektir. Ancak bu yöntem yerine soğan kürü yöntemini denemenizi tavsiye ederim.

Güneş lekesi tedavisi kapsamında kesinlikle işe yarayan ve bizzat kendi denediğim bir kürü sizlerle paylaştım. Diğer cilt sorunları ve cilt lekeleri problemleri için lütfen cilt sorunları kategorimize bakmayı unutmayın.

YORUMLAR

 1. blank Yasemin dedi ki:

  Herd defasinda yenimi hazirlamaliyiz yoksa karisimi bitene kadar kullanmali,iyiz, tesekkürler

  1. blank Yaprak dedi ki:

   Yasemin hanım, uygulayacağınız tedavi yönteminin yoğunluğu göre değişiklik gösterir.