Suna Dumankaya Cilt Lekeleri

Suna Dumankaya Cilt Lekeleri

Cilt lekelerinde sağlıklı cildin üstünde olan renk değişimleriyle kendini belli edecek ve rahat edici olan lekelerdir. Güneş, ağır makyaj, sivilce izleri, hamilelik, deri rahatsızlıkları ve bunun gibi de değişik nedenler ile bağlı olup ortaya çıkan cilt lekelerinizi ortadan kaldırmanın ve cildinizin eskisi gibi olmasına sağlamanın yolları bulunur. Suna Dumankaya’nın hazırladığı reçeteler ile cilt lekelerinizden kurtulmanız mümkün.

Doğal Çözümler

blank

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Elma Sirkesi

2 su bardağı suyla 3 çorba kaşığı elma sirkesini cezveye koyup kaynatın. Ocağın altını kapatarak yüzünüzü bu karışımın buharına doğru tutmalısınız. Karışım soğuyuncaya dek bu işleme devam etmeniz gerekmektedir. İşlem bittiğinde 1 çorba kaşığı elma sirkesini ve 1 çorba kaşığı suyu karıştırıp bunla beraber yüzünüze silin. Haftada iki defa bu reçeteyi uygulayın.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Özel Karışım

1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı kabartma tozunu bir kabın içinde karıştırıp yüzünüze yedirmelisiniz. Cilt maskenizi yaklaşık olarak 15 dakika içerisinde emecek. Maskeyi yüzünüzden arttırmadan önce bir defa daha yanı işlemi uygulayın. Toplam da 4 defa aynı işlemi yapmanız gerekiyor. 1 saat kadar sürecek olan uygulamadan sonra maskeyi cildinizden ovalayıp çıkarın ve ılık bir su ile yıkayın. Özellikle de güneşte oluşmuş olan kahverengi lekelerinizi ortadan kaldıracak bu maskeyi haftada bir defa tekrarlamanız mümkün.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Salatalık

blank

Salatalığın kusursuz bir leke çıkarıcısı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Suna Dumankaya da bu görüş tarafında. İçi geçmiş olan salatalıkların dahi atılmaması gerekir. Bu salatalıkları ikiye bölerek lekeli olan bölgenize sürdüğünüzde cilt lekelerinizin geçeceğini ve cildi tekrardan yenileyeceğini söylemektedir.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Limon Suyu Kürü

1 çay kaşığı limon suyuyla  1 çay kaşığı suyu ve 2 çay kaşığı sirkenizi küçük bir kabın içerisinde karıştırmalısınız. Gece yatmadan önce mutlaka lekeli olan bölgenize sürün ve sabah kalktığınız zaman yıkamalısınız. Limon suyunun karışımını gün içerisinde 2 günde bir uygulamanızı tavsiye etmektedir.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Yoğurt Maskesi

blank

Suna dumankaya tariflerindeki en etkili olan maskelerden biri yoğurt maskesidir. 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kabartma tozuyla 1 çay kaşığı limon suyunu iyicene karıştırın ve yüzünüze uygulayın. İlk önce küçük bir bölgenize sürerek yüzünüzün bileşime alerjik reaksiyon verip veremeyeceğini kontrol etmelisiniz. Daha sonra cildinize uygulayıp 30 dakika kadar bekletip sürenin sonunda ovalayıp temizlemelisiniz. Eğer cildinizde yanma ve kaşıntı hissettiğinizde karışımı yıkayıp çıkartın hemen. Haftada 1 defa sıklıkla uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya Cilt Lekelerine Patates Unu Maskesi

3 damla zeytinyağını, 1 adet domates suyu ve 1 çorba kaşığı patates ununu krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımı temiz cildinize sürerek 15 ila 20 dakika bekletip yüzünüzü su ile durulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.