Evde Kirpik Bakımı İçin Doğal Öneriler

Evde Kirpik Bakımı İçin Doğal Öneriler

Hani saçlar ahenkle dans eder derler ya bazı insanların kirpikleri de aynı ahenkle dans eder. Her bayan kirpiklerinin dolgun ve uzun gözükmesini ister. Bu nedenle sizlere kirpik bakımı yapmanızı tavsiye edeceğiz.

Kirpik Bakımı

Kirpik bakımı yapan bayanlar kısa süre içerisinde daha dolgun kirpiklere ve daha uzun kirpiklere sahip oluyor. Üzerine sürdüğü rimel ile daha da görünümü güzel olan kirpiklerinizin bakımını düzenli yaptığınız sürece harika kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Öncelikle sizlere kirpik gürleştirme yöntemleri ile bir tarif paylaşmak istiyorum. Lafı çok uzatmadan hemen tarifimizi verelim.

 

Hint Yağı ile Kirpik Bakımı

Malzemeler

  • İçi boş bir rimel kabı
  • Hint yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bitmiş rimel kabının içerisine 3-4 damla Hint yağı damlatın. Hint yağı kirpiklerin diplerini güçlendirir ve gürleşmesini sağlar. Gece yatmadan önce kirpiklerinize uygulayın ve yatın. Ancak rimelin tamamen bitmiş olduğuna dikkat edin. Aksi taktirde faydasını alamazsınız. İçerisinde rimel varsa ve rimelli şekilde sürerseniz,  etki alamazsınız ve hata yapmış olursunuz. Buda sürdüğünüz rimelden akma yapar ve gözünüze zarar verebilir.

Sağlıklı Kirpikler için Bakım Kürü

Malzemeler

  • Badem yağı ( 1 çay kaşığı )
  • Fındık yağı ( 1 çay kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı : Bu yağlardan bir kaçını belki daha önce uygulamışsınızdır. Yağların hepsini karıştırın ve bir pamuk yardımı ile kirpiklere dokundurarak sürün. Ancak kirpik diplerinize çok fazla girmeyin. Aksi taktirde gözleriniz gün içerisinde yanma yapabilir.

Yukarıda sizlere verdiğimiz kirpik bakımı öncesi ve sonrasını gösteren bir resim ile kirpiklerinizin ne kadar sık ve dolgunlaştığını görmeniz için bir resim paylaşmak istiyorum.

 

Kirpik Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öncelikle gözünüze her yaptığınız makyajı gece yatmadan önce temizlemeli ve ardından yukarıdaki kirpik bakımı tarifimizi uygulamanız gerekmektedir.
  • Bazı bayanlar kirpiklerin ucundan kesildiği taktirde uzadığına dair söylentileri var. Ancak bu kesinlikle bir risktir. Bunu yerine kirpik bakımı tarifimizi uygulamanız daha yararlıdır.
  • Yukarıda sizlere önerdiğimiz kirpik bakımı tarifimizi göze , göz pınarlarına kesinlikle değdirmeyin. Aksi taktirde gözünüz yanabilir ve daha vahim kızarıklık oluşturabilir. Bu nedenle sadece göz çevrelerine ve göz altı torbalarına uygulamayı unutmayın.
  • Bildiğiniz gibi kirpikler gözleri dışarıdan gelecek olan etkenlere karşı korur. Aynı zamanda göz çevresini çevreleyerek gözün daha iyi gözükmesini sağlar. Rimelin kirpikleri döktüğü aşinadır. Bu nedenle kirpiklere yapılan ve değdirilen her şeyde nazik davranılmalıdır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.