E Vitamininin Cilt için Önemi

E Vitamininin Cilt için Önemi

E Vitamininin Cilt için Önemi  Cildiniz için E vitamini takviyesi son derece dönemlidir. Dönem dönem cildimizde E vitamini kullanmak muhteşem sonuçlar doğuracaktır. Eczanelerden alabileceğiniz E vitamin kapsülü ile cildinize bakım yapabilir ve de cildin ihtiyacı olan vitamini bu yolla kazandırabilirsiniz.

E Vitamininin Cilt için Önemi

Temizlediğiniz cildinize, özellikle de banyodan sonra E vitamini kapsülünü direkt olarak sürebilir ve masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yalnızca yüzünüzde değil, dekolte ve boyun bölgenizde de bu kapsüllerden uygulama yapmanız faydalı olacaktır.

Ayda bir kere ya da iki kere yapacağınız bu bakım ile cildinizin ihtiyacı olan E vitaminini takviye etmiş olacaksınız. Göz çevresinde kullanıma dikkat etmek gerekirken, yanağınız ile göz altı çizgisinin olduğu alanda ufak vuruş şeklinde masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

E vitamini Cilde Nasıl Fayda Sağlıyor?

İçinde herhangi bir kimyasal bulunmayan ve saf bir şekilde alacağınız E vitamini ile kapsülleri cildinizde var olan yaraların iyileşmesine, yaşlanma etkilerinin geciktirilmesine, cildin parlak görünmesine ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla cilt ve tırnak bakımı ürünlerinin bir çoğunda E vitaminini görebilirsiniz. E vitaminini ayrıca fındık ya da diğer bitkisel yağlar kullanarak da vücudunuza kazandırabilirsiniz.

E Vitamini Kırışıklıklara da İyi Geliyor

Yaşın artmasıyla birlikte karşımıza çıkan kırışıklıklar, sigara kullanımı, alkol, yetersiz beslenme ve kötü uygulanan cilt bakımları ile daha da hızlanıyor. Bu durumda cilde esneklik kazandıran kolajen üretimini fazlalaştıran E vitamini bu belirtilerin de gecikmesini sağlayacaktır.

E Vitamini Gece Bakımı için İdeal

Hava koşullarından ya da güneşin etkisinden yıpranan cildinizin toparlanmasına olanak sağlayan E vitamini, cildi nemlendirir ve canlandırır. Yalnız saf E vitamini yağını her gün kullanmamak gerekiyor.

Cildiniz çok kuru ve aşırı şekilde yıprandıysa; 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı ile 2 tane saf E vitamini yağı kapsülünü karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu karışımı gece sürerek, sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Karışım, ameliyat, yanık ya da kesiklerin kaybolmasını sağlamasa da bu izlerin görünümünü azaltabilir.

E vitamini kapsülünü yaşlılık lekesi olarak adlandırılan kahverengi lekelerin azaltılmasında ve sert olan tırnak etlerini yumuşatmak için de kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. blank Leyla Dilipek dedi ki:

    “10 ml E Vitamini, 10 ml B5 vitamini ve Çinko oksit mineralini 100 ml lik bir nemlendiriciye karıştırmanız ve iyileşme dönemi boyunca periodik kullamanız, hem peeling uygulamasının başarısını hemde cildin kısa zamanda yenilenmesini sağlamanız açısından etkili bir yöntem olacaktır.”