Güzelleştirici Yüz Güzellik Maskeleri

Güzelleştirici Yüz Güzellik Maskeleri

Havaların soğuk olması nedeniyle cildimizdeki bozulmalar, korumalar sık sık karşılaştığımız sorunlar arasında yer alır. Bunun için kullanılan kremler cilt tipiniz için uygun olup olmaması yada istediğiniz sonucu vermemesi durumunda bu yazım size yardımcı olacak.

Güzelleştirici Yüz Güzellik Maskeleri

Güzelleştirici yüz güzellik maskelerine geçmeden önce sizin cildinize dost olan besinler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Cildimize iyi gelen besinler çilek, avokado, yulaf, karahindiba, kavun, karpuz, mısır (darı), yağlı balıklar, kabak çekirdeği, su teresi, filizlenmiş tohumlar vb. örneklerimizi çoğaltabiliriz. Bu besinlerden birkaç tanesi hakkında bilgi vermek istiyorum. Daha sonra size maske tarifleri anlatacağım.

Güzelleştirici Yüz Güzellik Şifalı Besinler

İlk olarak yulafın faydalarından bahsedeyim. Yulaf magnezyum, E vitamini, protein açısından oldukça fazla besindir. Cildinize iyi gelmekle bitmiyor yulafın faydası aynı zamanda stres ve yorgunlukla baş etmeye de yardımcı oluyor.

Çileğin içerisinde bulunan demir sayesinde bütün sindirim sisteminizi temizler. Yalnız şöyle bir bilgi de vereyim. Çileğin tam anlamıyla faydasını görmek istiyorsanız eğer krema yada şeker batırıp yememelisiniz. Sade yemeniz gerekmektedir.

Mısırın faydaları hem parlak bir cilt, saç, diş, göz ve tırnaklara gerekli silisyumu veren en zengin besindir. Şimdi sıra geldi maskelerin tariflerine;

Güzelleştirici Yüz Güzellik Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi yüzü sıkılaştırmak için birebirdir. Yumurtanın beyazını çırpıyoruz. İyice beyaz köpük haline getiriyoruz. Daha sonra yüzümüze sürüyoruz. Kuruyana kadar yaklaşık 10 15 dakika arası bekliyoruz  ve yüzümüzü yıkıyoruz. Bu maskeyi düzenli olarak haftada iki kez uygulayın.  Ekonomik olan bu yöntem sayesinde sıkılaştırıcı kremlere bolca para vermenize gerek kalmayacaktır.

Güzelleştirici Yüz Güzellik Balık Yağı Maskesi

Herkes cildine gerekli önemi vermek ister. Sağlıklı bir cilde kavuşmak kim istemez ki. Peki cildinizin genç bir görünüme sahip olmasını istemez misiniz?

Bunun çözümü çok basittir. Kesinlikle balık yağından vazgeçmeyiniz. Basit olarak eczanelerde satılan balık yağını tabi kapsül şeklinde olanları alın. Daha sonra bu kapsüllerini kırarak içindeki yağı tüm cildinize iyice yedirin. Tercihen bu uygulamayı haftada bir kez deneyin. Düzenli bir şekilde denedikten sonra farkı sizde göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.