Saçları Boyamak Saç Tellerini Gerçekten Kalınlaştırır Mı?

Saçları Boyamak Saç Tellerini Gerçekten Kalınlaştırır Mı?

Kadınların güzellik adına sıklıkla ilgilendikleri unsurlardan bir tanesi saç boyalarıdır. Saçlarının rengini değiştirmeyi seven, kısa süre de değişikler yapmaktan hoşlanan kadınlar açısından ise piyasa da birbirinden farklı renk tonu olduğunu belirtmek gereklidir. Saçları boyamak saç tellerini gerçekten kalınlaştırır mı? Diye merak eden kişiler için ise boyanın etkisini olduğunu söylemek gereklidir. Ancak boya konusunda, saçlara zarar vermemek için bazı noktalara dikkat etmek gereklidir.

Doğru Renk Seçimi Önemli

Bireylerin en çok dikkat ettikleri bölgelerinden bir tanesi olan saç boyamak, sanılanın aksine her zaman saç tellerini kalınlaştırmamaktadır. Üstelik böyle bir kimyasal işlemin, saç tellerini daha fazla yıprattığını belirten uzmanlar da vardır. Bu noktada ise doğru renk seçmi önemlidir. Koyu renk saçlar yerine, ışıltılı ve geçişleri olan saç renklerinin tercih edilmesi kadınların saç tellerinin daha kalın görünmesine yardımcı olacaktır. Hacim sorunu olan ve saç tellerinin azlığından şikayet eden bireylerin böyle işlemler yaptırmadan önce kuaförlerinden yardım almaları da faydalı olacaktır.

 • Açık renkler,
 • Sıcak tonlar,
 • Geçişli renkler,

Bireylerin saçlarının daha kalın ve hacimli görünmesine sebep olabilmektedir.

Organik Boya Tercih Edilmeli

Saç boyatmayı seven, düzenli olarak saçlarının rengini değiştirmekten hoşlanan bireylerin öncelikli olarak boya tercihlerinde dikkatli davranmalarında fayda vardır.

 • Organik içeriklere sahip olan,
 • Kimyasal maddeleri barındırmayan,
 • Açıcı içeriklerin yer almadığı

Boyalar kişilerin saç tellerinin yıpranmamasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda argan yağı ya da badem yağı içeren boyaların da tercih edilmesi saç sağlığının korunması açısından önemlidir. Saçları boyamak saç tellerini gerçekten kalınlaştırır mı?Sorusunu yönelten bireylere ise saç tellerinin kalınlaşmasının kaliteli boya ve bakım yapılmasına bağlı olduğunu belirtmek gereklidir. Piyasada yer alan organik saç boyaları genel olarak yüksek ücretlere sahiptir. Ancak saçların görsellik açısından en önemli unsurlardan bir tanesi olduğu düşünüldüğünde, bireylerin detaylı araştırma yaparak organik boya kullanmaları daha faydalı olacaktır.

blank

Saç Yapısına Göre Değişmekte

Boya sonrasında, saçların kalınlaşmasından saç tipinin de etkisi son derece fazladır. Zaten ince ve zayıf saçlara sahip olan bireylerin, saçlarını boyattıktan sonra tellerinin daha da kalınlaştığını söylemek yanlış olacaktır. Ancak kalın saç tellerine sahip olan kişiler, gölgeli ve sıcak tonlarda boya kullandıklarında saç telleri daha da kalın gözükebilmektedir. Bu noktada saçlara hacim veren ve telleri kalınlaştıran ürünlerin kullanılması da son derece önemlidir. Organik olsa bile boya nedeniyle saçta elbette ki bir yıpranma meydana gelmektedir.

 • Serumlar,
 • Saç kremleri,
 • Maskeler,
 • Bakım detoksları

Saçlarının yıpranmasının azaltılmasında ve tellerinin kalınlaşmasından son derece yardımcıdır. Bu noktada bilgi sahibi olmayan kadınları, kuaförleri ve saç analistleri de en iyi şekilde yönlendirmektedir.

Bir Süre Hacimli Olmasına Yardımcı

Saçların boyandığı ilk anlarda, yaklaşık bir hafta kadar daha hacimli ve kabarık göründüğünü belli etmek gereklidir. İnce ya da kalın telli saçlar fark etmeksizin, saçlarını boyatan bireylerin kısa bir süre tellerinin daha kabarık ve hacimli olduğu gözlenmektedir. Bu duruma sabep,

 • Boyanın etkisi,
 • Kimyasal işlem,
 • Saç yapısında yaşanan değişiklik,

Gösterilebilir. Farklı bir saç ürünü ile tepkimeye giren teller hacimli, kabarık ve kalın gözükebilmektedirler. Saçlarının az ve ince olmasından şikayetçi olan bireyler açısından böyle bir işlem son derece faydalıdır. Ancak saç tellerini kalınlaştırmak ve sağlıklı saçlara kavuşmak adına düzenli olarak bakımların ihmal edilmemesi gereklidir. Saçları boyamak saç tellerini gerçekten kalınlaştırır mı?Sorusunu yönelten kadınların yukarıda açıklanan unsurlara dikkat etmelerinde fayda vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.