Evde Yapılacak Peeling Tarifleri ve Maskeleri

Evde Yapılacak Peeling Tarifleri ve Maskeleri

Sağlıklı parlak bir cilt kazanmak için ve ölü hücrelerden arınmak için cildimize peeling uygularız. Evde hazırlanan peeling hem satılan kozmetik ürünlerine bir dolu para ödememiş olacaksınız hem de hazırladığınız karışımda herhangi bir kimyasal madde olmayacak.

Evde Yapılacak Peeling Tarifleri

Evde hazırlanan peelinglerin bir sürü çeşitleri vardır. Hemen birkaç tanesinden bilgi vereyim size.

Evde Hazırlanan Kahve Telvesi Yüz Peelingi

En çok keyif veren peeling türk kahvesinden hazırlanan peelingdir. Hemen nasıl yapacağımızı anlatayım. İlk olarak güzelce tercihe göre tatlı sade yada orta kahvemizi yapıyoruz. Ardından güzelce kahvemizi içip neyse halim çıksın falım diyerek kapatıyoruz.

Daha sonra güzelce falımıza baktıktan sonra sohbet muhabbet derken sıra geldi peeling uygulamaya. Kahvenin telvesini dökmeyip gözaltlarınızı koruyacak şekilde bütün yüzünüze masaj yaparak yayıyoruz. Sürdükten sonra kurumasını bekliyoruz.

Kuruduktan sonra cildimizi yıkıyoruz ve kirlerden arınmış bir cilt kazanmış oluyoruz. Bu peelingi gün aşırı ya da üç dört günde bir uyguluyoruz. Daha sonra ışıltılı bir cilt görünümüne sahip olacaksınız. Karışımınıza isterseniz bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyerek daha kolay sürmenizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı cildinizi hem besler hem de nemlendirir. Bunu her cilt tipi kişiler uygulayabilir.

Evde Hazırlanan Tuz, Şeker, Limon Peelingi

Bu peelingi de evde çok kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız eğer bu karışımı uygulamanız gerekmektedir.

Ayrıca bu karışım yağlı ciltler için son derece uygundur. Karışım için gerekli malzemeler; yarım limon, bir tatlı kaşığı şeker, bir tatlı kaşığı tuz. Bu malzemeleri karıştırıyoruz. Gözaltlarımızı koruyacak şekilde yüzümüze masaj yaparak yayıyoruz.

10 15 dakika bekledikten sonra aşağıdan yukarı olacak şekilde kese yapar gibi yüzümüzü temizliyoruz. Şöyle de bir uyarı yapmak istiyorum. Bu karışımı hassas cilde sahip kişiler uygulamadan önce cildinizin ufak bir bölümünde deneyiniz. Daha sonra cildinizde limon tahriş etkisi yaratıp kızarıklıklar meydana gelebilir.

Evde Hazırlanan Kivili Peeling

Bu peelingi hazırlarken ihtiyacımız olan malzemeler; bir çay kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı yağsız yoğurt, bir tam olgunlaşmış kivi. Malzemelerimizi tamamladıktan sonra sıra geldi karışımımızı hazırlamaya. Kiviyi püre haline getiriyoruz. Bunun için mutfak robotunu kullanmakta fayda var. Daha sonra zeytinyağı ve yoğurdu ekleyip karıştırıyoruz. Bu karışımı gözaltını koruyacak şekilde yüzümüze sürüyoruz ve bekliyoruz. Yalnız bu bekleme süresi 15 dakikayı geçmemeli. Daha sonra yüzümüzü yıkıyoruz. Bu karışım tüm cilt tipleri için uygundur.

Evde Hazırlanan Salatalık Peelingi

Peelingi hazırlamaya geçmeden önce malzemeleri söyleyeyim. Bir yumurta sarısı, yarım limon suyu ve bir orta boy salatalık. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim bu peeling kırışıklıkları önlemede bire birdir.

Tüm malzemeleri robottan geçiriyoruz. Bu sefer gözaltlarınız dahil tüm cildinize masaj yaparak yayıyoruz karışımı. Karışım yüzünüzde kuruduktan sonra dairesel hareketlerle karışımı yüzümüzden çıkartıyoruz. Daha sonra suyla cildimizi yıkıyoruz.

Yine yüzünüze uygulamadan önce cildinizin ufak bir kısmında deneyiniz daha sonra tüm cildinize uygulayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.