Kil Maskesi Tarifi ve Yapılışı

Kil Maskesi Tarifi ve Yapılışı

Kil Maskesi Tarifi ve Yapılışı

Cilt problemleri hayatımız boyunca peşimizi bırakmaz. Ergenlikte sivilce, orta yaşlarda siyah noktalar, ilerleyen yaşlarda kırışılık ve cilt sarkmaları şeklinde uzar gider. Kil maskesi hem ergenlikte hem orta yaşlarda hemde ilerleyen yaşlarda işimize yarayacak çok etkili bir cilt maskesidir.

İlk olarak sizlere sivilceleri yok eden bir kil maskesi paylaşmak istiyorum. Bu maskeyi kendi cildimde de denedim ve gerçekten sivilcelerin yok olduğuna gözlerimle şahit oldum. Eğer yüzünüzde çıkan sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki video da bulunan kil maskesi tarifini evde yaparak uygulamanızı tavsiye ederim.

Kil Maskesinin Faydaları

Kil maskesinin bir çok faydası vardır. Ancak bunların başlıcalarını saymak gerekirse;

 • Kil maskesini cildinize sürdüğünüz anda cildinizi uyarmaya başlar.
 • Cilt lekesi probleminiz varsa mutlaka kil maskesi kullanmalısınız. Özellikle 3-4 ay düzenli olarak kullanılan kil maskesi cildinizdeki lekeleri yok edecektir.
 • Kil maskesini sadece 1 ay kullanarak cildinizdeki pütürleri bile geçirebilirsiniz.
 • Kil maskesi ciltteki kan dolaşımı hızlandırarak yeni hücrelerin daha hızlı oluşmasını sağlar. Bu işlemde yaşlanmayı geciktirirken sizi gençleştirir.
 • Kil maskesi düzenli kullanıldığında sivilce ve cilt lekelerini kesin geçirmektedir.

Cilt problemleriniz bir çoğundan kurtulmak için kil maskesi tarifi ve yapılışı hakkında bilginiz olması yeterli olacaktır. Peki kil maskesi nasıl yapılır? Kil maskesi için kullanılacak malzemeler nelerdir? Bunları da hemen sizlere açıklayalım.

Kil Maskesi Tarifi ve Yapılışı

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı kil
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • 4 adet aspirin

Kil Maskesi Yapılışı:

Yukarıdaki tüm malzemeleri uygun bir çay tabağında karıştırın ve karışımı iyice karıştırın. Sonrasında ellerinizle karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekletin. Bekleme süresi sonunda cildinizi soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Gül Suyu ile Yapılan Kil Maskesi Tarifi ve Yapılışı

Kil maskesinin kokusunu bir çok kadın beğenmez. Bunlardan birisi de benim. Bu nedenle kil maskesinin kokusunu değiştirmek hemde cildinize daha iyi etki etmesi için gül suyu kullanabilirsiniz. Bu kil maskesi tarifi ve yapılışı için aşağıdaki malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı kil
 • 1 tatlı kaşığı gül suyu
 • 4 adet aspirin

Yapılışı:

Az önce yaptığımız maskenin aynısıdır. Burada sadece limon suyu yerine gül suyu kullanmış olduk. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gül kokusunun o güzel kokusuna aldanıp, maskeyi çok uzun süre cildimizde bekletmemek olacak. Kil maskesi çok fazla ciltte kalmamalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım