Deniz Tuzu ile Selülit Maskesi

Deniz Tuzu ile Selülit Maskesi

Deniz tuzu ile selülit maskesi yapmak artık çok basit. Vücudunuzdaki portakal kabuğu görüntüsünden kurtulmak ve evde çok basit bir karışım ile selülitlerden kurtulmak istiyorsanız sizlere sürprizimiz var.

Deniz Tuzu ile Selülit Maskesi Tarifi

Yediklerimiz, içtiklerimiz bazende genetik olarak vücudumuzda barınan selülit artık herkeste bulunuyor. Selülitin artık yaşı kalmadı desek yeridir. 20 yaşındaki genç kızdan 35 yaşındaki olgun bayanlara kadar selülit olduğu gerçeği herkes tarafından biliniyor.

Avrupa’da ve Türkiye’de bir çok ünlü güzellik merkezinin deniz tuzu ile selülit maskesi uygulaması yaparak selülitleri azalttığını hatta geçirdiğini duyduk ve size o özel selülit maskesi tarifini vermeye karar verdik.

Deniz tuzu ile selülit maskesi yapabilmek için öncelikle aşağıdaki malzemeleri temin edip hazırlamanız gerekiyor.

Malzemeler

 • Toz kahve
 • Deniz tuzu
 • Taze Nane yağı veya zeytinyağı

Yapılışı

 1. Kıvamını ve çokluğunu belirlemek tamamen size bağlı. Öncelikle uygun bir kap içerisine yağı koyun ve içerisine deniz tuzunu koyup iyice karıştırın.
 2. Karıştırdıktan sonra deniz tuzu, yağın içerisinde erimesi lazım.
 3. Deniz tuzu, yağın içerisinde eridikten sonra artık kullanıma ve uygulamaya hazır demektir.
 4. Maskeyi dilerseniz bir müddet güneşte bekletebilirsiniz. Bunun nedeni deniz suyunun, yağ içerisinde çözülme hızını arttıracaktır.

Uygulanışı

 1. İlk önce banyo yapmalısınız. Banyo yaptıktan sonra gözenekleriniz açılacak ve böylece selülit maskesi daha iyi etki edecektir.
 2. Banyo sonrasında cildiniz nemli haldeyken deniz tuzu maskesini, basenlere, kalçaya ve selülit olan tüm bölgelere yedirerek, masaj yaparak uygulayın.
 3. Deniz tuzu maskesi ile vücudunuza yapacağınız maske en az 10 dakika sürmelidir. Masaj yapmak, selülitli bölgede kan hareketini hızlandıracak ve böylece maskenin daha hızlı etki etmesini sağlayacaktır.
 4. Masaj bittikten sonra maskeyi sürdüğünüz bölgeleri tamamen streç bir film sarın ve en az 20 dakika boyunca bekleyin.
 5. Bekleme süresi sona erdiğinde cildinizi yıkayın.

Deniz tuzu ile selülit maskesi kısa sürede selülitli bölgeleri yok edecek ve yağları parçalayacaktır. Bu selülit maskesini haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Son olarak bilmeniz gereken diğer bir nokta ise cildinize ne kadar uzun süre masaj yaparsanız selülitler o kadar çabuk yok olacaktır. Selülitli bölgeye yapılan masaj hem kan akışını hızlandıracak hemde yağların parçalanmasına yardımcı olacaktır.

Selülit ile alakalı diğer yazılarımıza ulaşmak için sitemizin arama kısmına “selülit” yazmanız veya buraya   tıklamanız yeterli olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu