Geniş Gözenekler Nasıl Kapanır?

Geniş Gözenekler Nasıl Kapanır?

Geniş Gözenekler Nasıl Kapanır? Kadınların en çok şikayetçi olduğu konulardan biriside geniş gözenek sorunudur. Geniş gözenekler cildi kötü gösterir. Halbuki her kadın cildinin sıkı ve pürüzsüz olması ister.

Geniş Gözenekler Nasıl Kapanır?

Kadınları oldukça rahatsız eden geniş gözenekler burun ve yanak bölgesinde oluşur. Bu geniş gözenekler hem estetik görüntüyü hemde kadının kendini kötü hissetmesini sağlar. Öncelikle geniş gözeneklerin nasıl kapatılacağı ile alakalı bir video izlemenizi istiyorum. Ardından sizlere geniş gözenekler nasıl kapanır? yazımıza devam edeceğiz.

Geniş Gözenekler Neden Olur ?

Geniş gözeneklerin oluşma sebebi, cilt temizliğinin iyi bir şekilde yapılmamasından kaynaklanır. Bunun dışında gözeneklerin genişlemesinin bir çok nedeni vardır. Gözeneklerin genişlemesinin diğer nedenleri ise;

 • Ağır makyaj yapıp bu makyajı geç temizlemek.
 • Cilt üzerindeki yağ salınımının artması
 • İlerleyen yaş ile cildin elastik yapısını kaybetmesi
 • Vücuttaki hormon dengesinin değişmesi
 • Kalıtımsal faktörler
 • Hava kirliliği
 • İyi beslenmeme
 • Uykusuzluk
 • Yeteri kadar su tüketmemek

Yukarıda saydığımız tüm faktörler gözeneklerin genişlemesine neden olur. Gözenekleri küçültmek veya gözenekleri kapatmak için herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadığını baştan belirtmek isterim.

 

Geniş gözenekleri küçültmek veya gözenekleri kapatmak için bir takım kozmetik ürünlerden yardım alınabilir. Bunun dışında doğal ve bitkisel yöntemler den de çözüm bulunabilir.

Geniş Gözeneklerden Kurtulma Yöntemleri

Geniş gözenekleri küçültmek ve geniş gözeneklerden kurtulmak için aşağıdaki uyarıları dikkate almalı ve uygulamalısınız.

 1. Cildinizi her zaman temiz ve makyajdan arınmış halde tutmalısınız.
 2. Makyajlı bir şekilde kesinlikle yatmamalısınız.
 3. Cildinize uygun peeling yöntemlerini seçip uygulamalısınız. Dilerseniz bu sayfadan peeling yöntemlerine bakıp herhangi birini tercih edebilirsiniz.
 4. Makyaj temizlemek için derinlemesine temizlik yapan ürünleri tercih etmelisiniz. Aksi halde cildiniz tam olarak temizlenmez ve geniş gözenekler oluşmaya devam eder.
 5. Yağlı bir cilde sahipseniz yağ dengeleyici ürünler kullanmalısınız.
 6. Yüz temizliği için gül suyu tonik tarifi  yazımızı okuyabilir veya evde tonik yapımı yazımızı cildinize uygulayabilirsiniz.
 7. Haftada en az 2 kere buhar banyosu yapmanız çok iyi olacaktır. Buhar banyosu tıkanan gözenekleri açmaya çok yardımcı olur.
 8. Buzluktan alacağınız bir kaç buz kalıbını gözeneklerin üstünde gezdirebilirsiniz. Bu küçük yöntem ile bile etki görürsünüz.

Yukarıdaki yöntemleri de dikkate aldıktan sonra sizlere geniş gözenekleri küçültmek için doğal ve bitkisel çözümler vermek istiyoruz. Bu çözüm yöntemlerini evde uygulayabilir ve gözenekleri küçülterek daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Gözenek Küçültücü Yulaf Maskesi

Malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • Su (yeteri kadar)

Hazırlanışı: Uygun bir kase içerisine 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesini ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu ekleyip karıştırın. Karışım macun kıvamına gelene kadar üzerine su ekleyin. Maske macun kıvamına geldiğinde geniş gözeneklere daha bol olmak üzere tüm yüzünüze uygulayın. Maskeyi yüzünüzde en az 20 dakika bekletin ve ardından soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

 

Geniş Gözenek Kapatıcı Salatalık Kürü

Malzemeler:

 • 1 adet orta boy salatalık

Hazırlanışı: 1 adet orta boy salatalığını robottan geçirin ve suyunu alın. Salatalık suyunu tüm yüzünüze sürün ve en az 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda cildinizi temizleyin. Gözenek kapatıcı salatalık kürünü 1 ay boyunca her gün düzenli olarak uyguladığınızda gözeneklerin küçüldüğünü göreceksiniz.

Gözenek Görünümünü Azaltan Bazlar

Gözenek görünümünü azaltan bazı bazlar vardır. Bu bazlar, geniş gözeneklere sahip bir çok kişi tarafından denenmiş ve kullanıcı yorumlarından tam not almış bazlardır.

Gözenek görünümünü azaltan bazlar, sorunlu olan bölgeye uygulandığında o bölgeye daha pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Hatta bu bazlar fondöten üzerine bile uygulanabiliyor.

GoodSkin Z-Pore

Z-Pore, gözeneklerin görüntüsünü azaltmayı ve ciltteki yağlı, parlak görüntüyü kontrol altına almaya yardımcı bir kremdir. GoodSkin Z-Pore bazı diğer bazlara göre fondöten üstüne sürülebilir bir bazdır.

 

Flormar Invisible Pores Instant Pore Minimizer

Flormar ailesinin bir üyesi olan bu bazımız gözenek görünümünü azaltma konusunda oldukça etkili bir üründür. Jel yapısına sahip ve şeffaf bir ürün olan bu baz fondötenden önce uygulanabilir bir bazdır. Saydam bir yapıya sahip olduğundan renkli ürünlerle desteklenmesi gerekir.

 

Maybelline Baby Skin Instant Pore Eraser

Türkiye’de biraz zor bulabileceğiniz ancak bir çok kişinin internet üzerinden sipariş verdiği bu baz, gözeneklerin azalmasına yardımcı oluyor. Ünlü sanatçıların en çok kullandığı baz arasında yer alıyor desek yalan söylemiş olmayız.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.