Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar; Parasını çarçur etmeyip aynı zamanda tamamen doğallıktan yana olanlar tüm bayanlar doğal cilt bakımı uygulamalarını tercih ediyor. Ancak doğal cilt bakımı yapayım derken sağlığınızdan olmamanız için yapılaması gereken doğal cilt bakım yanlışları hakkında da bilginiz olması gerekiyor.

Doğal Cilt Bakımı Yanlışları

Bundan 10 yıl önce herkes kozmetik firmalarına uçarak giderken son 2-3 yıldır da doğal cilt bakımına koşarak geliyor. Bunun nedeni senelerdir kozmetik ürünler kullanıp , ciltlerini kimyasal maddelerle cilt problemi yaşayanları görünce…

Doğal cilt bakımı arkadaş tavsiyesi veya etraftan duyduklarınızla maalesef olmuyor. Çok hassas bir cilde sahipsinizdir ve size tavsiye edilen maske ağır gelirse cildinizde kızarıklıklar , şişmeler olur. Bu nedenle doğal cilt bakımı yapmadan önce maskeleri önce kolunuzda elinizde deneyip öyle yapın. Bizden size söylemesi…

 

Doğal Cilt Bakımı Yanlış Bilinenler

Sizlere etrafta duyduğumuz doğal cilt bakımı hakkında yanlış bilinenleri sıralamak istiyorum. Böylece doğal cilt bakımı yanlış bilinenler hakkında bilginiz olmuş olacak.

Su cildimi kurutuyor : Yanlış! Su cildi kurutmaz aksine nemlendirir. Sadece dikkat etmeniz gereken en önemli husus nemlendirici kullanmanız.  Ayrıca kullandığınız suyun içerisinde kimyasal maddelerin bulunmaması gerekiyor. Bunun dışında cildinizde kuruluk yaşıyorsanız , kuru cilt bakımı sayfamızı ziyaret ederek cildinize en uygun maskeleri ve nemlendiricileri kullanabilirsiniz.

Makyajımı sabah temizlerim : Yanlış! Makyajınızı her gün düzenli olarak temizlemelisiniz. Makyaj cildin hava almasını engeller. Cildin oksijenini keser. Bu nedenle sabah yaptığınız makyajları mutlaka ama mutlaka temizleyin. Burada yanlış yapılan diğer konu ise doğal tonikler kullanın. Doğal tonik için evde doğal tonik yapımı adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Arkadaşım doğal cilt bakımı tarifi verdi : Etraftan duyduğunuz her doğal cilt bakımı tarifine güvenmeyin. Aslında doğal cilt bakımlar tamamen doğal malzemelerden yapılır. Ancak bazen doğal cilt bakımları içerisine katılan malzemeler cildinize hasar verebilir. Örneğin hassas bir cilt yapısına sahip olan kişi bal , mayonez , yumurta gibi malzemeler kulanınca hassas cilde ağır geliyor ve bunun sonucunda cilt problemleri başlıyor.

Doğal Cilt Bakımı Kremi Hazırladım 1 Yıldır Kullanıyorum : Doğal cilt bakımı kremleri her zaman taze kalmalıdır. Bu portakalı soyup , 1 yıl sonra yemeye benzer. Bu nedenle mutlaka doğal cilt bakımı maskelerini , doğal cilt bakımı kremlerini az yapmalı ve günlük kullanmanızda yarar var.

Sizlere Doğal Cilt Bakımı Yanlışları hakkında bildiklerimizi sıraladık. Umarım sizler için yararlı bir makale olmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.