Sivilce Lekesi Nasıl Geçer

Sivilce Lekesi Nasıl Geçer

İnsanların cilt sorunlarının önemli bir kısmını, vücutta ortaya çıkan sivilceler oluşturur. Birçok insan vücudundaki sivilceler yüzünden çeşitli cilt sorunları yaşamakta ve bunlara çözüm aramaktadır. Sivilcelere doğru bir müdahale ve tedavi yapılmadığı zamanlarda yüz üzerinde derin izler bırakabilmektedir. Özellikle sivilcelerin el ile sıkılması nedeniyle kalıcı izler yaratılmaktadır. Bunun ardından ise ikinci bir sorun ortaya çıkmaktadır. Sivilceleri geçirmek için tedavi yolları arayan kişiler, bu kez de sivilce lekelerini geçirmek için yollar aramaktadır.

Vücudumuzda oluşan bu sivilce lekeleri nasıl geçer diye baktığımız zaman, en doğal ve kesin yol olarak uygulanan bazı maskeleri söyleyebiliriz. Bu maskelerin doğru bir şekilde uygulanması, sivilce lekelerini yok edebilmektedir. Özellikle elma sirkesi ile hazırlanan maske, sivilce lekeleri için çok doğru bir tedavidir. Elma sirkesi, bir pamuk yardımıyla her gün yatmadan önce cilt üzerine sürülmelidir. Elma sirkesinin en büyük özelliği, cilt için gerekli olan birçok vitamini içerisinde barındırmasıdır. Bu bakımdan düzenli olarak her gece bu yöntemi uygulayarak sivilce lekelerini yok edebilirsiniz.

Yine sivilce lekeleri için uygulanan yöntemlerden birisi de bal tedavisidir. Saf halde olan balı doğrudan lekeli bölgeye sürün. Bu yöntemi de her gün düzenli olarak uygulayarak kesin bir çözüm almanız mümkündür. Ciltte peeling etkisi yapan toz şeker de, sivilce lekeleri için çok yararlıdır. Hafif nemli toz şekeri, cilde masaj yapar gibi uygulayarak bu lekelerle baş edebilirsiniz.

blank

Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

Ergenlik döneminde yani buluğ çağı dediğimiz dönemde karşılaşmaya başladığımız insanlar tarafından beğenilmeyen kurtulmak için her yolu denettiren bir tür sağlık problemidir. Bu sivilceler genellikle 12 yaşında başlayıp 21 yaşa kadar devam edebilir. Bu devam eden ve problem oluşturan sivilcelerden kurtulmak için insanlar her yöntemi uygulamak istiyor. Uyguladıkları yöntemlerde bazı sivilcelerin leke yaptığı gözüküyor. Sadece uyguladıkları yöntemlerle değil tabi ki. Sivilcelerden bir an önce kurtulmak isteyip onları sıkarak yüzde leke oluşmasını daha da artırıyor. İşte bu lekelerden kurtulmak için şu uygulamaları yapabilirsiniz.blank

Bazı bakım malzemeleri satan sitelerden veya bayilerinden sivilce lekeleri için jel, maske veya kremler satın alabilirsiniz. Bunların fiyatı sizlere pahalı gelirse eğer eczane ya da lokman hekim gibi yerlerde bu lekeler için bulabileceğiniz doğal ürünler satışa sunulmaktadır. Evde olabilecek bazı malzeme ve doğal ürünlerle de bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Örneğin limon. Limon içindeki asidik madde ile ciltte kurutucu bir etki yaparak hem sivilceler için hem de yüzünüzdeki lekeler için oldukça etkili bir bitkisel üründür.

Elma sirkesi de oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sirkeyi bir pamuğa döküp yüzünüze değdirdiğinizde bir yanma olacaktır ki bu yanma lekeleri ve sivilceleri temizleyecektir. Evde deneyebileceğiniz birkaç örnek daha verecek olursak: buz, karbonat, sandal ağacı macunu, bal… Gibi birçok yöntem işinize yarayacaktır. Daha iyi bir yöntem istiyorsanız eğer lazer tedavisi sizin için iyi bir yöntem olacaktır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.