Sirkeli Su İçmek Zayıflatır mı Elma Sirkesi ve Bal ile Zayıflama Kürü

Sirkeli Su İçmek Zayıflatır mı Elma Sirkesi ve Bal ile Zayıflama Kürü

Sirkeli Su İçmek Zayıflatır mı Elma Sirkesi ve Bal ile Zayıflama Kürü.. Sirkeli su ile zayıflama günümüz teknolojilerinde laboratuvarlarda yapılan çalışmalar gösteriyor ki sirkenin yüksek tansiyonu düşüren, antioksidan etkisiyle Ldl Kolesterolü düşüren kan şekerini düzenleyen etkisi ile bulunmaz bir nimet kabul edilmiştir. Kan şekeri ayarını düzenleyen açlık krizine girme riskini düşüren ayrıca insana tokluk hissini yaşatan daha az kalori almamıza vesile olan sirke zayıflama yardımcısı olabilmektedir.

Aslında sirke yemeklerde, salatalarda, çorbalarda ve turşularda kullanılan ekşi ve kokusu keskin olan bir sıvıdır. Zayıflamak isteyen bireyler yemek öncesi ya da yemek sırasında sirkede yararlandıklarını ve tokluk hissi verdiğini söylemişlerdir. Bu mevcut görüşler yemekle birlikte alınan sirkenin bir sonraki öğüne kadar bir takım abur cubur yeme isteğini körelttiğini saptamışlardır.

Sirkeli Suyun Faydaları

Sirkeyi düzenli kullanan kişilerde özellikle göbek, bel çevresi ve basenlerde eritilmesi zor olan yağları yakmaya yardımcı olmaktadır. Sirkenin kan şekerini düzenleyici etkisiyle karbonhidrat ağırlıklı bir öğünde insülin direncini hafif aralıklarla artırarak kan şekerinin düşmesine yardımcı olacak bir besindir.

 • Kan şekerini düşürmeye yardımcı

Yemek sırasında bir dilim ekmek üzerine sirke sürülmesi ve yenmesi ile kan şekerini yüzde 30’lara varan oranda düşmesine yardımcı olacaktır ve ayrıca kişinin yatmadan evvel iki yemek kaşığı sirke tüketmesi açlık kan şekerini yüzde 5 oranında düşürmektedir. Bu özellikleri ile sirkenin gün boyu alacağınız yağ enerji miktarını azaltarak daha az yemenize neden olacaktır.

Sevilerek tüketilen tatlılar hamur işleri şerbetli içecekler ile alınan kilolar sirke ile eriyecektir. Uzman ise görüşlerde ise sirkenin asitli yapısının mide hassasiyeti olanlarda zarar vereceği için sirkenin suyla karıştırılıp içilmesini uygun görmüşlerdir. Bu hassas konunun dikkate alınması gereklidir. Çünkü mide dokusu zarar görürse çeşitli mide hastalıkları ortaya çıkmaktadır. Ne tür sirkenin kullanılacağı ise apayrı bir konudur.

Araştırmalar bize en faydalı olanın organik hatta süzülmemiş elma sirkesi olduğu denilmektedir. Organik elma sirkesi bulmak marketlerde en zor işlerden olabilir. Çünkü marketlerde genellikle üzüm sirkesi satılmaktadır. Bu konuda yardım alınırsa organik elma sirkesi evlerde yapılabilir. Sirke kendi başına olduğu gibi içine belli malzemeler karıştırılarak tüketilir ise de zayıflamaya yardımcı olabilmektedir.

 • Metabolizmayı hızlandırır

Örneğin bal ile karışımı iştah keser ve metabolizmayı hızlandırmaktadır. Sirkenin vücuttaki zararlı toksinleri ve ödemin atılmasına yardımcı olduğu için damarları açtığı söylenmektedir. Sirkenin faydaları saymakla bitmediği gibi ayrıca zayıflamak için düzenli spor yapılması gerekmektedir. Sirke kandaki yağ oranın düşmesine yani trigliserid seviyesini ve kolesterolü düşürmeye yarayan nimet olarak kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu rol oynamaktadır.

 • Kan akışını düzenler

Kan akışının düzenli olması metabolizmanın hızlı çalışması düzenli olursa zayıflamak da kolay olabilmektedir. Bu amaçla düzenli spor ve yardımcı besinlerle takviye almamız yeterli gibi gözükmektedir. Sirke faydaları ve düzenli, dikkatli tüketilmesi ile zayıflamaya yardımcı bir unsur olacaktır. Sirke sahip olduğu vitamin a, b yağ asidi enzimler ve kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir ve çeşitli enzimler içermektedir.

 • Zayıflamaya yardımcı

Sirke ile çeşitli zayıflama kürleri hazırlaya bilirsiniz örnek bir tarif verecek olursak bir bardak yardımıyla ılık bir suyun içine ekleyeceğimiz elma sirkesi ve bal karışımı en pratik tarif olarak hızlı zayıflama yöntemi olacaktır. Bu karışıma ilaveten gün içerisinde hafif tempolu yürüyüşler eklemelisiniz ki zor olan bölgesel yağlardan kurtulmak kolay hale gelsin. Sirke günlük bir tatlı kaşığını geçmemelidir çünkü kan şekerini yükselterek kişiye faydadan çok zarar verebilir. Doğanın mucize iksiri sirke zayıflama yardımcısı olarak altın kadar değerli olduğu gözler önündedir.

 • Kramp girmesini önler, kramplara şifadır

Birçok şahıs bilhassa bacak bölgesindeki kramplardan mustariptir. Zayıflamak için elma sirkesi, tam olarak birçok yararı bulunmaktadır. Kramp bozukluğu yaşadığınızda, bir bardak ılık suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve biraz bal katıp amacıyla. Birkaç dakika içeresinde kramp azalacaktır.

 • Kilo vermeye yardımcı olur

Japon incelemeciler 155 obez hasta üstünde gerçekleştirdikleri çalışmada, onları üç gruba ayırdı. Bütün gruplardaki obez kadınlar aynı miktarda kalori, lif, karbonhidrat, protein ve yağ tüketti, fakat ortamında sirkenin de dahil bulunduğu değişik takviyeler aldılar. Soğuk algınlığını ve öksürüğü giderir.

Elma sirkesi ile zayıflama, nezle, grip gibi soğuk algınlığında meydana çıkan hastalıklara, öksürüğe ve boğaz ağrısına natürel şifadır. 1 tatlı kaşığı elma sirkesine biraz bal ve su katın. Karışımın amacıyla biraz ezilmiş, hamur kıvamına getirilmiş taze zencefil eklenmesi, tıbbi bilhassa daha da güçlendirir. Burun tıkanıklığı ve öksürükten kurtulmak amacıyla günde üç kez 1 tatlı kaşığı bu karışım hazırlanıp tüketilir.

Elma Sirkesi ve Bal ile Zayıflama Kürü

Elma sirkesi zayıflatır mı diye düşüyorsanız doğru yerdesiniz. Zayıflamak için oldukça etkili bir besin maddesidir. Birçok diyet programlarında sirke mutlaka kullanılmaktadır. Metabolizmayı hızlandırmasından dolayı içerisinde bulunan asitler neticesinde yağ yakımı çok hızlı olmasıdır. Bunun için zayıflamak isteyenler mutlaka sirke karışımını kullanmak zorunda kalırlar.

Bu diyette sirkenin doğal olması çok önemlidir. Hazır olan sirke birçok kimyasal işlemlerden geçmesinden dolayı içerisinde bulunan yağ yakıcı asitler, zayıflama etkisini oldukça azaltmaktadırlar. Sirke kullanımı vücutta yağ tutunmasını engeller.  Yağ yakıcı olmasından dolayı zayıflamada en önemli besin maddelerinden biridir. Elma sirkesi ve bal ile zayıflama kürünün malzemeleri şunlardır;

 1. Bir bardak ılık su
 2. 2 tatlı kaşığı doğal sirke
 3. Bir tatlı kaşığı dolusu doğal bal

Elma sirkesi ve bal diyeti şu şekilde yapılmalıdır;

 1. İlk önce yapılacak işlem bütün malzemeleri tamamı karıştırılmalıdır
 2. Yapmış olduğunuz karışım sabah öğlen ve akşam yemeklerden 30 dakika kadar önce aç karına yudumlar halinde içmelisiniz.
 3. Bu hazırlamış olduğunuz kürü 20 gün devamlı uyguladığınız takdirde göbek bel çevresi ve besinlerde bulunan   yağları eritmiş olursunuz.
 4. Elma ve bal kürünü uyguladığınızda 30 dakika kadar yürüyüş yapmanız durumunda zayıflamak için iyi bir sonuç alırsınız.
 5. Çiçek balı ilave ederken dikkat edilmesi gereken bir durum vardır 1 tatlı kaşığı baldan fazla karışım yaparsanız kan şekerinizi yükselteceğin den dolayı Sağlık açısından zararlı olabilir dikkat etmek gerekir.

Elma sirkesi ve bal karışımının zayıflamanın yanında birçok faydaları da bulunmaktadır. Kabızlığa karşı en etkili çözüm. Kilo verme konusunda oldukça etkilidir. Hazırlanmış olan bu karışım sayesinde yara olan bölgeye sürüldüğünde yaraların iyileşmesine etki eder. Yüzde bulunan sivilceler için bir çay bardağı elma sirkesini yarım çay bardağı su ilave ederek sivilce üzerine sürmelidir.

Dişlerin beyazlatılması da sirke ile daha kolay olacaktır. Elma sirkesi ve bal sağlık üzerinde büyük olumlu etkileri bulunmaktadır. Elma sirkesi ve bal doğal olmalı işlenmiş halde bulunan sirke ve bal sağlık üzerinde fazla bir etkisi olmaz. Zayıflamak için en iyi yöntemlerden birisi olan  bal ile  sirke karışımı en çok kullanılan zayıflama yöntemlerinden biridir.

Hangi sirke daha çok zayıflatır?

Hangi sirke zayıflatır? Yaygın olarak düşünüldüğü gibi sadece elma sirkesi değil, üzüm ve balzamik sirke de faydalı. Üzüm sirkesi, gönüllü insan denekleri arasında yapılan bir araştırmada baş tacı edildi ve yine elma sirkesi gibi obez olan deneklerde ciddi oranda kilo kaybı yaşandığı tespit edildi.

Üzüm sirkesi kilo verdirir mi?

Özellikle üzüm sirkesinin zayıflatma özelliği, etkilerinin ve faydalarının yanı sıra iştah kesici olma özelliğiyle daha çok bilinmektedir. Üzüm sirkesini zayıflamak için kullanılırken özellikle yemeklerden 1 saat önce bir yemek kaşığı kadar üzüm sirkesi ile su karıştırarak ve aç karnına içmenizde fayda var.

Sabahları Sirkeli su içmek zararlı mı?

Elma sirkesi ve bal Karışımını Sabahları aç karına alındığında Daha enerjik bir durum alırsınız. Yapmış olduğunuz karışımı kahvaltı yapmadan 20 dakika önce aç karına içmelisiniz. fakat günde üç bardaktan fazla  içilmesi  uygun olmaz. Yapılan Bu karışımı her gün içtiğiniz durumda vücutta potasyum seviyelerinde azalma olacak, bu azalmadan dolayı kemik erimesine yol açabilir.

Elma sirkesi zayıflama ayrıca, idrar söktürücü şeker hastalığı ve kalp rahatsızlığı ilaçlarının etkisini azaltabilmektedir.  Bunun için kullanılmasına dikkat edilmelidir. Elma sirkesi, bal ve ılık su ile fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Elma sirkesi düzenli kullanıldığı zaman sindirime yardımcı olmakta ve aşırı kilolardan kurtulmada en etkili besin kaynağıdır. Metabolizmanın hızlı çalışabilmesi için 100 gram kadar sirke asidi kullanmak en iyi yöntemdir. Bal ve elma sirkesi karışımı yemeklerden  sonra yarım su bardağı içilmesi kilo vermede en uygun yöntemdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.