Sivilce Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilce Nasıl Tedavi Edilir?

Sivilceler bazen o kadar estetik görüntüyü bozar ki tam burun ucunda çıkar ve insanlar arasında komik durumlara düşerseniz. Ancak bazı insanlarda da tamamen bir cilt problemi haline gelmiştir. Bu nedenle sizlere bu yazımızda sivilce nasıl tedavi edilir ve sivilcelerden nasıl kurtulabilirsiniz anlatmak istiyorum.

Sivilce nasıl tedavi edilir anlatımına başlamadan önce bu makaleyi yazma amacımı yazmak istiyorum. Bazen bir iş toplantısına gideceğiniz zaman yada çok önemli bir buluşma zamanında özellikle gece yatıp kalktığınızda ve aynanın karşısına çıktığınızda bir bakarsınız ki kocaman bir sivilce suratınızda patlamış.

İşte bunun gibi durumlarda sizlere sivilce nasıl tedavi edilir veya hızlı bir şekilde bu sivilceyi nasıl geçirebileceğiniz hakkında detaylı bir makale paylaşmak istiyorum.

Sivilce Nasıl Tedavi Edilir

Buz ile Sivilce Tedavisi

İlk olarak sivilce tedavilerine buz uygulanır. Buz ile sivilce tedavisinde gözenekleri ve enfeksiyonu azaltmak için buz kullanmanızı öneririz. Yapmanız gereken sivilcenin üzerine buz dolabından aldığınız bir buz ile kompres uygulamaktır. Buz sivilcenin yayılmasını, büyümesini ve enfeksiyona karşı yapılacak olan ilk sivilce tedavi yöntemidir.

Aynı zamanda buz sivilce kütlesini soğutarak gözeneklerini ufaltır ve böylelikle sivilcenin büyümesini engeller ve sivilce altında bulunan kan damarlarını ufaltır.

Bitkisel ve Doğal Sivilce Tedavisi

Bitkisel ve doğal yöntemler ile sivilceleri tedavi edebilirsiniz. Sizlere önereceğimiz çay ağacı yağı hem kolay bulunabilir hemde sivilce tedavisinde önemli rol oynayan doğal ve bitkisel bir çözümdür.

Çay ağacı yağını hemen hemen her aktarda bulabilirsiniz. Çay ağacı yağı hem antibakteriyel hemde anti-mantar özelliğe sahiptir. Aynı zamanda çay ağacı kimyasal krem veya diğer yöntemlere göre daha az riskli ve zararsızdır.

Yumurta ile Sivilce Nasıl Tedavi Edilir

Sivilceleri tedavi etmenin diğer bir doğal çözümü ise yumurta ile sivilce tedavisi yöntemidir. Yumurta sarısının içerisinde bakterileri öldürücü immünoglıbülinler bulunur.

Aynı zamanda yumurta ile sivilce tedavisi sonrasında yumurtanın içerisinde bulunan omega-3 asitleri sayesinde sivilce izlerinin geçmesine ve iz kalmamasına bile yardımcı oluyor. Peki yumurta ile sivilce nasıl tedavi edilebilir?

  • Yumurtayı bir kase içerisine koyun ve karıştırarak 2-3 dakika boyunca ve hafifçe yüzünüze masaj yaparak uygulayın.
  • Yumurta sarısını yaklaşık 60 dakika boyunca suratınızda bekletin ve ardından soğuk su ile temizleyin.
  • Yumurta ile sivilce tedavisi uygulaması, sivilce geçene kadar uygulayabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.