Acil Sivilce Geçirme Yöntemleri

Acil Sivilce Geçirme Yöntemleri

Acil sivilce geçirme yöntemleri bazen o kadar gereklidir ki, gece sorunsuz bir şekilde yatarsınız. Ancak sabah kalktığınızda burnunuzun veya alnınızın tam ortasında kocaman bir sivilce ile uyanabilirsiniz.

Önemli toplantınız, buluşma, gece etkinliği, düğün, kına gibi güzel görünmeniz gereken yerlere bu sivilce ile gitmeniz mümkün olmayabilir. Ancak korkmayın. Bu gibi durumlarda acil sivilce geçirme yöntemleri çok işinize yarayacaktır.

Acil Sivilce Geçirme Yöntemleri

Acil sivilce geçirmek için birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler arasında evde sivilce maskesi yapabilir, sivilce kurutucu ilaç kullanabilir veya sivilce çıkmaması için birkaç hafta önceden cildinize duruma göre cilt bakımı yapılabilir.

Acil Sivilce Kurutucu İlaç

Eğer sivilcelerden acilen kurtulmanız gerekiyorsa şimdiye kadar en fazla kullanılan ve kullananlar tarafından oldukça olumlu not alan bir sivilce ilacı olan Benzamycin tavsiyemizdir.

Benzamycin Sivilce İlacı

Benzamycin sivilce ilacı, ciltte biriken bakteri ve mikroplara anında etki ederek, sivilceyi kurutan bir ilaçtır. Gece yatmadan önce süreceğiniz bu ilaç ile sabah kalktığınızda kaybolmuş bir sivilce görmek mümkün. Eczaneden temin edebileceğiniz Benzamycin fiyatı 40.69 TL olarak satılmaktadır.

Acil Sivilce Kurutma Yöntemi

Cildinizdeki sivilceyi hızlı bir şekilde kurutmak için kullanabileceğiniz en iyi yöntem, sirke yöntemidir. Hemen hemen her buzdolabında bulunan sirke ile acil sivilce kurutma yöntemini tercih edebilirsiniz.

Acil Sivilce Kurutma Yöntemi

Acil Sivilce Kurutma Yöntemi

Bunun için bir parça pamuğa sirke dökün ve sivilcenin üzerinde 5-10 dakika kadar tutun. Bu işlemi gün içerisinde 2-3 defa tekrarlayabilirsiniz. Sivilcenin hızı bir şekilde kuruduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

Sirke yöntemi dışında diş macunu da sivilce kurutma yöntemi olarak bilinir. Bunun için yapmanız gereken sivilce üzerine diş macununu sıkın ve o şekilde bir kaç saat durun. Diş macunu sivilcenin mikrobunu alacak ve anında kurutacaktır.

Acil Sivilce Geçirme Yöntemleri

Yukarıdaki yöntemlerin dışında acil bir şekilde sivilce geçirmek için kükürtlü sabun kullanabilirsiniz. Kükürtlü doğal sabunların sivilceleri anında kuruttuğu herkes tarafından bilinir. Sabah kalktığınızda ve akşam yattığınızda ılık su ile cildinizi yıkamak üzere bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Kükürtlü Sivilce Sabunu

Acil sivilce geçirme yöntemleri arasında limon da kullanılır. Cildinizde sivilce olan bölgeye veya direk sivilce üzerine limonu kesip, sürün. Bu işlemi cilt kuruması olduğu an uygulayabilirsiniz. Limon, sivilcedeki tüm bakteri ve mikropları öldürür aynı zamanda sivilceyi kurutur.

Sivilce Maskeleri

Malzemeler

 • Limon ( yarım )
 • Toz şeker ( 1 yemek kaşığı )

Limon Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı : Cam bir kase içerisine yarım limonu sıkın ve üzerine 1 yemek kaşığı toz şekeri ilave edip yaklaşık 2 dakika boyunca karıştırın. Limonun sulu olmasına özen gösterin. Karıştırma işlemi bittiğinde limon suyu içerisinde hiç bir şekilde şeker kalmamalıdır.

Limon ve şeker maskesinin uygulamasına artık geçebiliriz. Burada yapmamız gereken uygulama kısmında sivilce veya siyah noktaların bulunduğu kısma limon maskesini yavaşça sürmelisiniz. Özellikle göz çevrelerine sürerken çok dikkat etmeli ve maskeyi hedef bölgelere iyice yedirmelisiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra 15 dakika kadar beklemeli ve bekleme süresinin sonunda ılık saf su ile yüzünüzü yavaşça yıkamalısınız. Eğer ki sert bir şekilde yüzünüzü yıkarsanız maskenin etkisini tam olarak alamaz, sivilcelerinde hasar almasına ve yayılmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzdende yıkama işlemini büyük bir özenle yapmalısınız.

Maskenin etkisi ilk anda cildinize verdiği parlaklık ve rahatlama ile fark edilecektir. Bu maskeyi hafta 1 kez tekrarladığınız takdirde sivilceleriniz de kısa süre içerisinde yok olacaktır.

Acil Sivilce Geçirme Yöntemleri

Acil Sivilce Geçirme Yöntemleri

Alın Sivilcelerine Papatya Maskesi

 • Su ( 1 litre )
 • Papatya ( 2 çorba kaşığı )

Yukarıdaki malzemeleri bir tencereye koyun ve ocakta kaynatın. Sonrasında papatya suyunu süzün ve papatya suyunun içerisine bir havlu batırarak 15 dakika boyunca alnınıza sıcak kompres olarak uygulayın. Havlu ılındıktan sonra aynı şekilde havluyu suya daldırıp tekrar 10 dakika daha kompres yapın. En son cildinizi ılık su ile yıkayıp kurulayın. Son işlem olarakta yüzünüze bebek pudrası sürün ve işlemi sonlandırın.

Sitemizde sizler için oluşturduğumuz ve acil sivilce geçirme yöntemleri dışında sivilceyi ne geçirir , doğall yöntemler ve sivilce nasıl geçer sorularınızın cevabını sivilce tedavisi kategorimizden görebilir, okuyabilir ve yorum bırakabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank Deniz dedi ki:

  Bence limon maskesi bi işe yaramıyur.Sivilceleri daha da artıroyur.O yüzden kimseye tafsiyye etmem.Ben denedim daha da fazla oldu.

  1. blank ogüzhan dedi ki:

   evet

 2. blank Mert dedi ki:

  Ben denemeyi düşünüyorum ama zarari varmi

 3. blank Kenan Dalgıc dedi ki:

  Ya benim sivilce çok ama geçmiyorlar ben hemen kurtulmak istiyorum bunlardan

  1. blank Yaprak dedi ki:

   yöntemlerden hiç birini denediniz mi? Fayda görüp görmediğinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

 4. blank buket dedi ki:

  Ben benzamycini kullandım ama bir etkisini görmedim su sivilcelerden bir an önce kurtulmak istiyorum ama neyapsam gecmiyor ergenlik dönemi igrenc bir dönem bence su an dis macunu yöntemini deniyorum biraz faydası var

 5. blank Sivilcden biktimmmmm dedi ki:

  Ya ben 13 yaşındayım ve bir tane kırmızı küçük bir sivilcem var nasıl geçirebilirim

  1. blank İsim dedi ki:

   Ben 14 yaşındayım sivilceler 6.sınıfta başladı sen benim yüzümü görürsen şükredersin

   1. blank Yaprak dedi ki:

    Bir kaç sene içerisinde herhangi bir müdahalede bulunmadan bile sivilcelerinizin geçtiğini göreceksiniz üzülmeyiniz

 6. blank Sivilcden biktimmmmm dedi ki:

  Ya ben 13 yaşındayım ve bir tane küçük bir kırmızı sivilcem var nasıl geçirebilirim

 7. blank Sivilcden biktimmmmm dedi ki:

  Ya ben 13 yaşındayım ve bir tane küçük bir kırmızı sivilcem var nasıl geçirebilirim aciilllll lütfen her gün okula gidiyorum ????

 8. blank eylul dedi ki:

  limonu direkt olarak yuzunuze sürün şeker olmadan şeker daha çok sivilce yapıyor

 9. blank Gamze dedi ki:

  SPERM SIVILCELERI SÜRÜLDÜĞÜ ANDAN 15 DAKİKA SONRA BIRAKMIYOR.BEN BOYLE YAPTIM

Yardım Başvurusu Maddi Yardım