Siyah Noktalar İçin En Basit Maske

Siyah Noktalar İçin En Basit Maske

Kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi olan siyah noktalar aslında göründüklerinden daha kolay ve basit yöntemlerle çözülebiliyor.

Yağlı ciltlerde ortaya çıkan, cilt yüzeyinde toplanan fazla yağların birikmesi sonucu meydana gelen ve gözeneklerin tamamen dolması sonucu siyah nokta halini alan yağ kalıntılarına siyah nokta denir. Düzenli bir bakımla vücudunuz da bulunan bu siyah noktalardan kurtulmak oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Siyah noktalardan kurtulmak için evde kendi başınıza yapabileceğiniz maskeler sizin bakımınıza katkı sağlayacaktır.

Siyah noktalar için doğal maske tarifleri vererek evde kendi başınıza uygulamanıza yardımcı olacağız. İlk olarak pembe, yeşil ve beyaz renkte isteğiniz doğrultusunda alacağınız kille yapacağınız oldukça kolay bir maske elde edeceksiniz. Aldığınız kilden 1 kaşık kili bir kaba koyup üzerine yavaş yavaş su ekleyip kremsi bir kıvam alana kadar su ekleyin. Elde edeceğiniz kremsi maskeyi yüzünüzde dudağınız ve göz çevreniz dışında her yere sürün. 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp kurulama işlemini gerçekleştirdikten sonra yüzünüze nemlendirici bir krem sürmeyi ihmal etmeyin. Uzun süre maskeyi yüzünüzde tutmanız cildinizin kurumasına neden olacağı için kısa süre bekletip temizledikten sonra kremle kurumuş cildinizi yumuşatmanız tavsiye edilir.

Siyah noktalar için evde maske uygulaması bir süre kullanımından sonra faydalı sonuçlar verebilir. Bu sebeple kullandığınız maskenin size faydası olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Faydalı maske tercihi sizi istemediğiniz siyah noktalardan arındırarak ferah, pürüzsüz ve hoş görüntülere ulaştırarak cildinizi sevmenizi sağlar.

Siyah noktalar için en basit maske

Cilt bakımı ve cilt lekeleri için dışarıya harcanan paraların cebinizde kalması ve evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal , bitkisel cilt bakım maskeler , cilt bakım kürleri ile cildinizin bakımını ve cilt sorunlarınızı rahatlıkla çözebilirsiniz.

Bu cilt sorunlarından birisi olan siyah noktalar için sizlere tarifini vereceğimiz ve nasıl uygulanacağını anlatacağımız tarif sayesinde cildinizde siyah nokta kalmayacak.

Siyah Nokta Maskesi

  • Yumurta akı ( 1 adet )
  • Peçete  ( 1 kaç adet )
  • Lif veya kese

Yüzdeki Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah noktalardan kurtulmak isteyen kişiler kendi başlarının çaresine bakabilmek için evde çeşitli malzemelerden oluşturdukları maskeleri yüzlerine uygulayarak siyah noktalara son bulmaya çalışır. Bu maskelerden bir tanesini kullanabilmeniz için size tarifini vereceğiz. Sadece bal ve sütü kullanarak yüzünüz için en uygun maskeyi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Siyah noktalar için doğal maske arayanlar bu tarifi uygulamalıdır. Bal ve sütle yapılan maskeyi tüm yüzünüzde kullanmanıza gerek yok. Siyah noktaların yoğun bir şekilde olduğu yerlere süreceğiniz bu maske siyah nokta bandı işlevini yerine getirir.

  • 1 tatlı kaşığı balı 1 çay kaşığı sütle karıştırarak kısık ateşte ısıtıp siyah noktaların bulunduğu yere ince bir katman olacak şekilde sürün.
  • Sürdüğünüz bu karışımın üzerine temiz bir pamuk parçasını kapatınız.
  • 20 dakika boyunca bekledikten sonra kuruyan karışımın üzerinden pamuğu kaldırın.
  • Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp ardından da nemlendirici bir kremi yüzünüze sürün.

Bu maske yoğun siyah noktaya sahip bireylerde temizleyici maske görevi üstlenecektir.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

En çok siyah noktaya rastlanan bölgelerden bir tanesi olan burunda siyah noktaların temizlenmesi için maskelere ihtiyaç duyulur. Burnun üzerinde yer alan siyah noktalara evde uygulayabileceğiniz bir maske tarifi daha var.

  • Yarım çay bardağı kadar su içerisine yarım çay bardağı kadar da elma sirkesi ekleyerek oluşturacağınız karışım siyah noktalarınızdan kurtulmanızda sizlere yardımcı olacak bir karışım halini alacaktır.
  • Su ile elma sirkesini iyice karıştırdıktan sonra temiz bir pamuğu bu karışımla ıslatarak burnunuzun üzerindeki siyah noktalara masaj yaparak sürünüz.
  • Tam olarak 2 ya da 3 dakika yüzünüzde beklettiğiniz bu karışımı daha sonra ılık suyla temizleyiniz.

Siyah noktalar için evde maske hazırlayarak bu noktalardan kurtulmaya çalışan bireyler için bu elma sirkeli su doğru bir seçim görevini üstlenebilir. Kirlenen ellerimizi yüzümüze dokunmamız sonucunda kirlenen yüzümüz siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olabileceği için sık sık ellerimizi yıkayıp temizleyerek bu noktaların ve sivilcelerin oluşumuna engel olmaya çalışılabilir.

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

İlk olarak yumurtanın akını ve sarısını kaselere ayırın. Bizim kullanacağımız sadece yumurtanın akı olacak. Sarısını atmayın ki ziyan olmasın.

Yumurtanın akına bir diş fırçası veya elinizin yardımı ile siyah noktaların bulunduğu bölgelere sürün. Ardından yumurta akını sürdüğünüz bölgenin üzerine peçeteyi yapıştırın. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus göz çevresi ve dudak kenarlarına denk gelmemesidir. Aksi halde canınız yanabilir.

Peçeteler yapışık bir şekilde 10 dakika kaldıktan sonra aynanın karşısına geçin ve peçeteyi yavaş yavaş çekip çıkartın. Peçeteyi çıkarttıktan sonra su ve kese yardımı ile siyah noktaların bulunduğu bölgeleri kese yapın.

Çok fazla bastırmadan ve cildinizi çok fazla hırpalamadan yapsanız yeterli olacaktır. Temizleme işleminin ardından siyah noktaların bulunduğu bölgelere nemlendirici bir krem sürün ve işlem tamamdır.

Siyah Noktalar Neden Çıkar?

Siyah noktaların çıkma nedenlerinin en başında cildi iyi temizlememek , peeling yapmamak ve yağlı cilt bakımını geciktiren kişilerde daha sık rastlanır.

Siyah noktalar genel olarak derinin içerisinde ve elle temizlenmesi zor olduğundan siyah noktaları ciltten ayıracak cımbız yada siyah noktaları dışarı itecek siyah nokta kremlerinden faydalanabilirsiniz.

Son zamanlarda reklamlarda sıklıkla rastladığım ve tüm kullanıcılardan olumlu notlar alan Clean&Clear Siyah Nokta Kremi kullanmanızı tavsiye edebilirim. Üstelik piyasa fiyatıda 12-15 TL civarında olan bu siyah nokta kremi oldukça etkili ve başarılı görünüyor.

Ancak illaki siyah noktaları ben doğal yollarla çözmek istiyorum diyorsanız yukarıda sizlere tarifini verdiğimiz siyah nokta maskesi ile de bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.