Siyah noktalar için en basit maske

27.08.2015
1.948
Siyah noktalar için en basit maske

Kadınların en büyük problemlerinden bir tanesi olan siyah noktalar aslında göründüklerinden daha kolay ve basit yöntemlerle çözülebiliyor.

Siyah noktalar için en basit maske

Cilt bakımı ve cilt lekeleri için dışarıya harcanan paraların cebinizde kalması ve evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal , bitkisel cilt bakım maskeler , cilt bakım kürleri ile cildinizin bakımını ve cilt sorunlarınızı rahatlıkla çözebilirsiniz.

Siyah Nokta

Bu cilt sorunlarından birisi olan siyah noktalar için sizlere tarifini vereceğimiz ve nasıl uygulanacağını anlatacağımız tarif sayesinde cildinizde siyah nokta kalmayacak.

Siyah Nokta Maskesi

  • Yumurta akı ( 1 adet )
  • Peçete  ( 1 kaç adet )
  • Lif veya kese

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir?

İlk olarak yumurtanın akını ve sarısını kaselere ayırın. Bizim kullanacağımız sadece yumurtanın akı olacak. Sarısını atmayın ki ziyan olmasın.

Yumurtanın akına bir diş fırçası veya elinizin yardımı ile siyah noktaların bulunduğu bölgelere sürün. Ardından yumurta akını sürdüğünüz bölgenin üzerine peçeteyi yapıştırın. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus göz çevresi ve dudak kenarlarına denk gelmemesidir. Aksi halde canınız yanabilir.

Peçeteler yapışık bir şekilde 10 dakika kaldıktan sonra aynanın karşısına geçin ve peçeteyi yavaş yavaş çekip çıkartın. Peçeteyi çıkarttıktan sonra su ve kese yardımı ile siyah noktaların bulunduğu bölgeleri kese yapın.

Çok fazla bastırmadan ve cildinizi çok fazla hırpalamadan yapsanız yeterli olacaktır. Temizleme işleminin ardından siyah noktaların bulunduğu bölgelere nemlendirici bir krem sürün ve işlem tamamdır.

Siyah Noktalar Neden Çıkar?

Siyah noktaların çıkma nedenlerinin en başında cildi iyi temizlememek , peeling yapmamak ve yağlı cilt bakımını geciktiren kişilerde daha sık rastlanır.

Siyah noktalar genel olarak derinin içerisinde ve elle temizlenmesi zor olduğundan siyah noktaları ciltten ayıracak cımbız yada siyah noktaları dışarı itecek siyah nokta kremlerinden faydalanabilirsiniz.

Son zamanlarda reklamlarda sıklıkla rastladığım ve tüm kullanıcılardan olumlu notlar alan Clean&Clear Siyah Nokta Kremi kullanmanızı tavsiye edebilirim. Üstelik piyasa fiyatıda 12-15 TL civarında olan bu siyah nokta kremi oldukça etkili ve başarılı görünüyor.

Ancak illaki siyah noktaları ben doğal yollarla çözmek istiyorum diyorsanız yukarıda sizlere tarifini verdiğimiz siyah nokta maskesi ile de bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.