Lazer ile Çatlak Tedavisi

Lazer ile Çatlak Tedavisi

Vücutta oluşan çatlaklar bir çok nedenden oluşabilir. Ancak çatlakların oluşmasındaki en büyük etken kilo alıp vermekten kaynaklanmaktadır. Ancak artık korkmanıza gerek yok. Çünkü artık lazer ile çatlak tedavisi var.

Lazer ile Çatlak Tedavisi

Vücutta oluşan cilt çatlakları aslında vücuttaki hormonlarla direk alakası var. Özellikle sürekli diyete başlayıp ardından tekrar diyeti bozanlarda çatlaklar bolca gözükür. Aynı zamanda kilo alıp verildiğinde cilt çatlakları görülür.

Bunun nedeni derinin altındaki kolojen yapı gerilemelerden zarar görür ve çatlaklar oluşur. Lazerle çatlak tedavisi bu kolojen yapıyı onararak çatlakları tedavi eder.

Lazerle Çatlak Tedavisi

Lazer ile çatlak tedavisi genel olarak güzellik merkezlerinde veya hastanelerde lazer ışınları ile yapılmaktadır. Bu lazer işınları deri altına müdahale eder ve çatlakları giderir. Ancak bu çatlak giderme durumu %100 olarak geçmez. Ama diğer tüm yöntemlere göre en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

Lazer ile Çatlak Tedavisi

Lazer ile Çatlak Tedavisi

Lazerle Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak çatlaklar üzerinde bir tarama yapılır ve çatlak probleminin tespiti yapılır.
  2. Çatlak olan bölgelere lazer uygulaması lokal olarak uygulanır. Lazer ile bağ dokuları uyarılır ve böylece çatlakların olduğu bölgeler hücre yenilemesi yaşar.
  3. Lazer çatlak tedavisi uygulamasında herhangi bir acı hissedilmediği için bir uyuşturma veya anestezi yapılmaz.
  4. Lazer ile çatlak tedavi yöntemi 2 ile 5 seans arasında yapılır. Küçük tarzda çatlaklar 2-3 seansta hallolurken daha büyük çatlaklar ise 5-6 seansta yapılmaktadır.
  5. Lazer çatlak tedavisi seansları arası yaklaşık 1 ay kadardır.

Cilt Çatlaklarının Renkleri ve Uygulanacak Lazer

Karbondioksit Fraksiyonel Lazer : Çatlak oluşumlarının daha yeni başlamış ve doku hücrelerinin henüz kaybolmadığı evrede kullanılan lazer sistemidir.

Kırmızı renk çatlaklar : Cildinizde kırmızı renk çatlaklar varsa pulse boya lazer en iyi sonuçları verecektir. Elastin lifi ve kolajenin yeniden biçimlenmesine yardımcı olur.

Beyaz renk çatlaklar : Fraksiyonel Erbiyum YAG lazer diye bir lazerle uygulanan bir yöntemdir. Çatlakların geç tedavi edildiği zamanlarda işe yarayan bir lazer türüdür. Yaklaşık 1 ay aralıklarla 3-4 seansta ciddi sonuçlar alınabiliyor. Bu lazerin en iyi tarafı ise renkleri eski haline çevirmesi oluyor.

Lazer ile Çatlak Tedavisi Sonrası

  • Çatlak tedavisi sonrası deri üzerindeki kızarıklıklar oluşabilir. Ancak korkmanıza gerek yok bu son derece normal bir durumdur.
  • Lazer ile çatlak tedavisi sonrası kişi günlük hayatına normal olarak devam edebilir.
  • Lazer esnasında çok nadiren acı hissedilebilir. Ancak sonrasında bu ağrı kızarıklık acısına dönebilir ama çok az bir acı hissedersiniz.
  • Lazer sonrasında ödem veya herhangi bir yan etki yaşanması olasılığı çok düşüktür.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım