Çatlaklardan Kurtulma Yöntemleri ve Yolları

Çatlaklardan Kurtulma Yöntemleri ve Yolları

Cilt çatlakları bir kadın için gerçek anlamda kabustur. Özellikle deniz sezonu açıldığında veya yazlık elbiseler ortaya çıktığında çatlakların gözükmesi tam bir kaosa dönüşüyor. Bu çatlaklar illaki birisinin görmesi veya gözükmesi için değil! Bazen bu cilt çatlaklar başkalarını değil kendinizi de rahatsız hissetmenize neden olabilir.

Çatlaklardan Kurtulma Yöntemleri

Bu nedenle sizlere çatlaklardan kurtulma yöntemleri ile çatlaklardan kurtulma tüyolarını ve vücut çatlakları için maske tarifi vereceğiz. Ancak bazen vücutta olunacak çatlaklar daha öncesinden de tedbir alınabilir. Örneğin hamile olan bayanların göbek üzerinde özellikle de göbek kenarlarında çatlaklar oluşur. İşte bu gibi çatlakların oluşumunu engellemek tamamen sizin elinizde. Sizlere vereceğimiz yöntemler sayesinde çatlakların oluşumundan önce engellemek tamamen sizin elinizde olacak.

Cilt Çatlaklarının Oluşumunu Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

  • Dar kıyafetler cilt çatlaklarına yol açar. Bunun nedeni cildinizin yeterince oksijen ile temas etmemesinden kaynaklanır. Özellikle hamilelerin bol giyinmesi gerekir. Dar olan elbiseler cildinizi yıpratır ve çatlakların oluşmasını hızlandırır.
  • Devamlı olarak diyet uygulayıp bir kilo alıp bir kilo vermek cilt çatlaklarının oluşmasını sağlar. Bu nedenle diyet yapanlara spor programı verilir. Spor yapılan vücutta çatlakların oluşumu en aza iner.
  • Çatlakların oluşmaması için cildinizi devamlı nemli tutmalısınız. Özellikle nemlendirici kremler E ve A vitamini içermesine özen göstermelisiniz.

Çatlaklar için Doğal Krem Yapımı

Malzemeler

  • E vitamini ( 1 ampul )
  • Kayısı yağı ( 10-15 damla )

Çatlaklar için doğal krem nasıl yapılır?

Cam bir kase içerisine 1 ampul E vitamini ve 10-15 damla arasında kayısı yağı dökün ve tahta bir kaşık ile karıştırın. Dilerseniz bunu küçük bir şişede de harlayabilir ve çalkalayabilirsiniz.

Hazırladığınız çatlaklar için doğal kremi özellikle duş ve banyo sonrasında cildinize uygulamanız sonucunda cildinizdeki çatlaklar kurtulmuş aynı zamanda da çatlak oluşumuna karşı cildinizi korumuş olursunuz.

Vücut Çatlaklarına Karşı Maske Tarifi

Malzemeler

  • Kakao yağı ( 2 tatlı kaşığı )
  • Gliserin ( 2 tatlı kaşığı )
  • Keten yağı ( 2 tatlı kaşığı )

Çatlaklara karşı maske nasıl hazırlanır?

Cam bir kase içerisine 2 şer kaşık kakao yağı , gliserin ve keten yağını ekleyerek tahta bir kaşıkla iki dakika boyunca karıştırın. Cildinizde bulunan veya yeni oluşan çatlağa masaj yaparak uygulayın. Çatlak maskesi cildinizde 30 dakika bekledikten sonra maskeyi temizlemek için ılık bir duşa girin. Çatlak maskesini haftanın 2 günü uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.