Nasıl Güzel Bir Cilde Sahip Olabilirim?

Nasıl Güzel Bir Cilde Sahip Olabilirim?

Herkes güzel bir cilde sahip olmak ister. İlerleyen yaşlara rağmen cildin pamuk kadar yumuşak ve kırışıksız kalmasını ister. Ancak bu durum zamanımıza göre çok zor. Günümüz şartları maalesef kötü ve ne yediklerimiz ne de soluduğumuz hava iyi değil. Bu nedenle ekstra güç göstermemiz gerekmektedir.

Nasıl Güzel Bir Cilde Sahip Olabilirim?

Güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız, hayatınızda bazı şeyleri rutin hale getirmeniz gerekmektedir ve kendimize söz vermeliyiz.

Nedir peki bu söz?

  • Kendinize cildinize rutin olarak ve ihtiyaç duyacağı bakımı yapmak için söz verin.
  • Kısada olsa her gün egzersiz yapmaya söz verin.
  • Makyajınızı gece yatmadan önce temizleyerek yatacağınıza söz verin.
  • Cilt için yararı olan en az bir meyve yiyeceğinize söz verin.

İşte bu sözleri tuttuğunuz sürece gerçek ve doğal bir görünüm aynı zamanda da mükemmel bir cilde sahip olacaksınız.

Bunların dışında ne yapmam gerekir?

Cildinizi her gün en az iki kere doğal veya içerisinde fazla kimyasal madde bulunmayan sabunlar ile yıkamalısınız. Güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız , gün içerisinde en az 2 kere yüzünüzü yıkayın.

Cildinizi ılık su ile yıkamaya çalışın. Ilık su cildinizdeki gözenekleri açacak ve böylece cildiniz hava almaya başlayacaktır. Hava alan cilt her zaman gençliğini korur ve senelere meydan okur.

Cildinizi Korumak İçin Güneş Kremi Kullanın

Cildiniz için yapabileceğiniz en önemli işlerden bir tanesi de cildinizi korumak için güneş yağı kullanmanızdır. Güneşin UVA ve UVB ışınları cildinizde yıpranma yaratır. Cildinizi korumak ve yıpratmamak için güneşe çıkarken mutlaka ama mutlaka güneş kreminden yararlanın.

Kullanacağınız güneş kremi sadece dışarı çıkmak içinse SPF 15 Faktör size yeterli olacaktır. Eğer bir plaja gidiyorsanız, tabi ki faktör değerini arttırmalısınız. Ancak gün içerisinde kullanacaksanız 15 faktör işinizi görecektir.

Bol bol su tüketin

Su içmek cilt sağlığı için inanılmaz önem taşır. Su içmeyen bir ciltte kurumalar yaşanır. Bu kurumalar sonrasında cilt yaşlanır ve kırışıklar artar. Bu nedenle sağlığınızı daha iyi koruyabilmek için mutlaka ama mutlaka su içmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.