Korelilerin Güzellik Sırları

Korelilerin Güzellik Sırları

Koreliler zamanlarının çoğunu cilt bakımına harcamaktadırlar. Bu durumda paralarının bir bölümü de cilt bakımına harcamaktadırlar. Dünyada en çok güzelliklerine imrenilen Korelilerdir.

Yeterli Nemlendirme

Koreliler, birden fazla miktarda sıvı tüketmenin cildin ışıldamasına yardımcı olduğuna inandıklarından güne bir bardak su içerek başlamaktadırlar. Ayrıca bir kaç dakika yüzlerine soğuk su çarparak başlarlar. Sebze ve meyveler öğünlerinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Bedenlerindeki nemi koruyabilmek için çok az sodyum içeren yemekleri tercih etmektedirler.

Düzenli Temizleme ve Nemlendirme

Cilt bakımı ürünlerinin daha iyi sonuç verdiklerine inandıklarından kendilerine özgü bir yöntem uygulamaktadırlar.

Temizleme

Koreli aktris olan Suzy Bae ‘’424’’ tekniğinden bahsetmektedir.

Yüzünüzü önce 4 dakika boyunca yağ ile temizlemesiniz. Ardından 2 dakika temizleme köpüğüyle tekrar temizledikten sonra 4 dakika da durulamalısınız. Durulama işleminde ılık su ile başlanmalı ve ardından gözenekleri kapatmak için soğuk su ile bitirmeniz gerekiyor.

Tonik

Koreliler, daha iyi emilim sağlayabilmek için parmak uçları ile hafif hafif vurarak yedireyi tercih etmektedirler.

Nemlendirme

Nemlendirici öncelikle iki elin arasında ovuşturulmaktadır. Böylelikle nemlendirici ısınır. Ardından yüze dairesel hareketler ile uygulanmaktadır.

Yüz Kremleri – Yüz Maskeleri – Kağıt Yüz Maskeleri

Kore kağıt yüz maskeleri, ataların tarafından yıllarca uygulanmış ve test edilmiş olan maddeleri içermektedir. Bugün dünyada en çok aranan cilt bakımı ürünleri haline gelmiştir. Rutin olarak hafta da bir defa aynı anda 2 adet maske kullanmak, bir adet temizleme ve 1 adet de bakım maskesi ile ciltteki şişliği azaltmaktalar.

İpek böceği kozası tozundan elde edilen baekgangjam isimli maske ile cildin beyazlanmasını sağlanır. Bunun yanında evde elde edebileceğiniz yumurta akı ve bal karışımı maskeler de kullanmanız uygundur.

Boyun Bakımı

Aktris Go Hyun Jung, daha etkili olması için kremini çene çizgisinden dekoltesine kadar uyguladıklarını söylemektedir.

Güzellik Uykusu

En az 6 ila 8 saatlik bir uykunun daha sağlıklı bir cilt için gerekli olduğunu düşünüyorlar.

Cilt Bakım Ürünleri

Asya markalarıyla bugün tüm dünyada kalitelerinden dolayı artan büyük bir ilgi görmektedir. Koreliler, cilt bakımları için gün içerisinde 10 ila 20 civarı ürün kullanmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu