Cilt Bakımı

Evde Yapılabilecek Çeşitli Maskeler

Evde Yapılabilecek Çeşitli Maskeler

Günlük hayatımız da ne kadar yoğunuz değil mi? İşler, evin faturaları, eş ve çocuklar her dakika bir problem oluşabilecekmiş gibi hissederiz ve bu da hayatı oldukça çekimsiz yapar. Bütün bu stres ve gerginlikle yüzünüzde oluşan kırışıklıklar, lekeler ve soluklar sıkıntınızı yüze vurmaktır.

Güzellik merkezlerine gidecek vaktiniz olmadığını düşünürsek ya da en iyi kremleri pahalı bulduğundan satın alamıyorsanız bu konuda da ne yapacağınızdan endişe duymaya başlamışsınızdır artık. Çözüm ise çok yakınınızda. Evinizde bulunan malzemeleri kullanarak cildinizi canlandırabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız. Bu yazımızda sizlere evinizde basit ve pratik bir şekilde hazırlayacağınız maskeleri sunacağız.

Değişik Etkilere Göre Maske Çeşitleri

Gerginleştirici Maske

Cildinize yaş bir şekilde uygulamalısınız. Kuruduğu vakit kan dolaşımını ve hücre beslenmesini artırarak bir gerilim oluşturacaktır.

Sıkılaştırıcı Maske

Cilde gerginleştirici maske gibi yaş bir şekilde uygulamalısınız. Kuruduğu vakit cildinizi sıkılaştırır ve bir gerilim oluşturmaktadır.

Soyucu Maske

Ölü hücreleri ve cilt salgılarını cildinizden uzaklaştırmaya yaramaktadır.

Nemlendirici Maske

Cilt yüzeyinde koruyucu olarak bir bariyer oluşturur ve kırışıklıkları yok ederek yüzünüzdeki mimik çizgilerini sıkılaştırır. Böylelikle cilt yüzeyinden suyun buharlaşarak kaybını önlemeyi amaçlamaktadır.

Arındırıcı Maske

Yüzeysel kılcal damarlarınızı uyararak doku beslenmesini hızlı bir şekilde arttırmaktadır.

Yenileyici Maske

Yüzeysel tabakadan ölü hücrelerinizi uzaklaştırarak yenilenmeyi uyarır ve hızlandırır.

Kırışıklıklar ve Göz Altlarınızı Yenileyecek Maskeler

Gergin Bir Yüz

Malzemeler

  • Bal
  • Yumurta
  • Limon Suyu
  • Temizleme için Yağsız Süt

Hazırlanışı

Bal ve yumurta güzellik için oldukça harika bir karışımdır. İki yemek kaşığı bal ile yumurta beyazını iyice karıştırın. Bir çorba kaşığı limon suyunu ilave edin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürerek hafif bir şekilde masaj yapın. Cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz ilk beş dakikadan sonra. Maskeyi 20 dakika yüzünüzde bekletip yağsız süt ile temizleyin.

Gül ile Gençleşin

Malzemeler

  • 5 Taze Gül

Hazırlanışı

Eski zamanlarda kadınlarımız kısa ömürlü olan gülün sonsuz gençlik iksirini bulduklarını dile getirirler. Peki bir gül nasıl gençlik iksirini geri getirebilir? Denemek ister misiniz? Bence zaman kaybetmeden denemeyi göze almalısınız. Yapacağınız sadece 5 taze gülün yapraklarını macun haline gelene kadar ezmek ve yüzünüze uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile temizleyin. İnanılmaz sonuçları kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Yoğurt ile Güzelleşin

Kırışıklıklar tecrübe ve olgunlaştığınız işareti olarak görülebilmektedir. Fakat bu durum hiçbir zaman birinin hoşuna gitmemiştir. Bu maske ile kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bir bardak yoğurt ile bir çay kaşığı rezene tohumunu ezilmiş bir bitkinin yaprağıyla beraber karıştırın. Yüzünüze sürdüğünüz zaman homojen bir krem kıvamını almalıdır. 20 dakika bekletip daha sonra ılık su ile temizleyin. Her gün uyguladığınız da cildinizdeki değişimi görmemeniz imkansız olacaktır. Bu maske ile kırışıklıklarınızın ne kadar çabuk geçtiğini göreceksiniz. Sanki kendinizi aynı 20 yaşındaymışsınız gibi hissini size geri verecektir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ