Bacaklardaki Kıl Batmasına Ne iyi Gelir?

Bacaklardaki Kıl Batmasına Ne iyi Gelir?

Bacaklardaki Kıl Batmasına Ne iyi Gelir? Maalesef ki ağda ve epilasyon sonrası  en büyük sorunlardan biri kıl dönmesi problemidir. Tabi ki bu jilet kullanan bayanlar için de geçerlidir. aynı zamanda  ağda ve jilet kullanımı maalesef citte kararmalara sebebiyet vermektedir. Epilasyona gidiyorsanız eğer, kıl dönmesi olmaması için epilasyon öncesi kese yapmanız gerekmektedir. Tabi özellikle bacaklarımızı.

Bacaklardaki Kıl Batmasına Ne iyi Gelir?

Kese yapmak tam bir peeling etkisi yaratmaktadır. Gözenekleri açar ve tüm dönen kılların yüzeye çıkmasını sağlamaktadır.  Cildiniz kuruyken keselerseniz istediğiniz bölgeyi daha çok verim alabilirsiniz. Kuru cilt olduğu için canlı deriye zarar vermememiz gerekmektedir. Bunun için de yavaş yavaş derinizi gözlemleyerek kese uygulamasını yapmanız gerekiyor. Bununla ilgili olarak sizi bir tarif ile bilgilendirmek istiyorum.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Batıklarınızı tırnakla kesinlikle çıkartmaya çalışmayın. Cildinizin mikrop kapmasına sebep olursunuz. Bir diğer uyarmam gereken hususta iğne yoluyla batık kıl çıkarmak. En çok uzaklaşmamız gereken yöntemlerden birisi. Günümüzde maalesef iğnenin ucuna kolonya sürülür yada çakmakla yakılıp mikrobu kırıldı sanılır. Özellikle uyarıyorum kesinlikle bu iki yöntemi asla denemeyiniz. Bizim için sağlığınız önemli. Bu uyarımı da yaptıktan sonra şimdi tarife geçebilirim.

Bacaklardaki Kıl Batmasına Karşı Soğan Kürü

Her ne kadar bacaklarımızı alsak da kıl batıkları kaldığı sürece her zaman kötü bir görüntü oluşur. Buna çözüm olarak da tarife geçiyorum. Malzememiz soğan ve gülsuyu. İlk olarak orta boy soğanı tavada yada fırında ısıtıyoruz. Ardından soğanın hafif soğumasını yani vücudumuzun dayanabileceği ısıya getiriyoruz. Hemen ardından kıl dönmesi, kıl batığı olan bölgeye koyuyoruz. Yaklaşık olarak 20- 25 dakika kadar bekliyoruz. 20-25 dakika bekledikten sonra o bölgeyi gülsuyu ile silerek temizliyoruz. Bu uygulamayı 2-3 defa tekrar ediniz.

Bacaklardaki Kıl Batmasına Karşı Aspirin Kürü

Yaklaşık bir bardak suyu kaynatın. Daha sonra kaynamış suyu dinlendiriyoruz. Ardından 5 adet aspirini içine atıp karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra dibine tortular inecektir. İşte bu tortular haricindeki suyu bir sprey şişesine koyup bacaklarımıza sıkıyoruz. Daha sonra 2 saat bekliyoruz. Bu uygulamayı haftada iki kez sıkıntılı bölgeye uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.