Saç Ekim Fiyatları

Saç Ekim Fiyatları

Toplumumuzun genel sorunlarından birisi de nitekim kellik diğer bir adıyla da saçsızlıktır. Kelliğin veya çok fazla sayıda saç dökülmesi gibi sorunların birçok nedeni vardır. Bunlar arasında fazla kilolu olmak, dengesiz beslenmek, yanlış ilaç kullanımı ve saçlara oldukça zararlı olan jöle, saç spreyi, briyantin gibi ürünleri uzun soluklu bir şekilde kullanmaktır.

Saçsızlık Sorunu

Ayrıca hamilelik durumunda da saçlarda dökülme olayı gerçekleşmektedir. Saç dökülmesi karşısında bireyler kendilerini toplum baskısı altında hissedebilirler. Bu gibi sorunlardan kurtulmanın yolu en yakın sağlık kliniğine gidip saçlarınız için bir çözüm ürettirmek olacaktır. Kelliğin en temel çözümü hepimizin de bildiği gibi saç ektirmektir. Peki, bu saç ektirme nasıl yapılmaktadır?

Saç Nasıl Ekilir?

Öncelikle klinikte sizin saçınıza yoğunluk testi yapılır. Bu testinde temel amacı saçınızdaki saç yoğunluğunun ölçülmesi ve ne derece saç ekimi yapılacağının test edilmesi ya da bu tedavi uygulanmayacak düzeyde ise diğer tedavi yollarının seçilmesidir. Diğer alternatif yolda lazer yöntemiyle güçsüzleşen ve dökülmeye başlayan saçları güçlendirerek tekrar eski hallerini aldırmaktır.

Saç ekimi yapılamaya karar verildiyse öncelikle saçınızdan genetik kod olarak kodlanmış olan kafanın arka bölgelerinde bulunan saçlardan kök toplama işidir. Bu işlem toplamda birkaç saat sürmektedir. Bunun hemen ardından saç ekim işlemine geçilir. Belirlenen noktalarına kökler yerleştirilir. Bu yerleştirme sonucu işlem yapılan kısım sargıyla kapatılarak birkaç gün pansuman işlemi düzenli bir şekilde yapılır.

Tüm bu işlemler sonucunda kesin olarak dökülmeyen saçlara kavuşabilirsiniz. Tabi ki de bu işlemin her zaman kesin olması için yapılan işlemin kesinlikle iyi bir şekilde yapılması gerekir. Eğer işlem başarılı olması için yapılan saç ekiminin son derece iyi yapılması gerekir.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim fiyatları yaptırıldığı klinik ya da hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Nitekim yapılan iş kalitesine göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Bu fiyatlandırmalar genellikle 15000- 35000 arası değişmektedir. Dediğimiz gibi ayrıca yaptırılacak klinikte fiyatı belirleyen ana unsurlar arasındandır. 15000- 35000 gibi fiyatlar arasında Türkiye de saç ekim yapan birçok kuruluş bulabilirsiniz ve rahatlıkla saç ektirebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. blank Ticari Yaklaşım dedi ki:

    Şöyle bir tartışma var saçın yağlı olması saç telini besler ve dış etkenlere karşı sebum dengesini sağlamış bir diğer taraf ise saçların aşırı yağlanması saç gözeneklerini tıkarmış ve zamanla saç telleri zayıflar ve düşermiş şimdi bu iki tezden hangisi doğrudur