Saç Dökülmesine Karşı Çözümler

Saç Dökülmesine Karşı Çözümler

Saç Dökülmesine Karşı Çözümler, saymakla bitmez. Ancak biz sizlere bu yazımızda saç dökülmesine karşı doğal çözümler ve saç dökülmesine karşı bitkisel çözümler den bahsetmek istiyoruz. Aynı zamanda saç dökülmesine karşı şampuan olarak kullanmanız gereken bir üründe önereceğiz.

Saç dökülmesine çözüm önerilerini anlatmadan önce özellikle kadınların bu konuda çok mağdur olduğunu biliyorum. Kulaktan dolma haberlere inanarak her yöntemi denemeleri ve saçlarının daha çok dökülmesine sebep olan ürünleri de kesmelerini ve saç dökülmesine karşı doğal çözümler yolundan ilerlemelerini tavsiye ediyorum. Lafı çok uzatmadan saç dökülmesine çözümler başlıklı yazımıza geçelim.

Saç Dökülmesine Karşı Çözümler

Saç Dökülmesine Karşı Günlük Çözümler

 • İlk olarak söyleyebileceğimiz şey saçlarınızı her gün yıkamayın. Her gün yıkadığınız saçların saç derisinde yağ kalmaz ve zamanla saç yapısı bozularak saç dökülmesine yol açar.
 • Saç dökülmelerini önlemek için muhakkak ph değeri 5.5 uyumlu saç şampuanlarını tercih edin. Bu şampuanlar saçlarınız için özellikle de saç dökülmelerine karşı çok önemlidir.
 • Saç dökülmesini azaltacak besinler tüketin. Bu besinler B12 , B6 , C , kalsiyum , çinko gibi mineral ve vitaminler kullanmanızı öneririz.
 • Eğer yukarıda saydığım vitaminleri gün içerisinde besinlerden alamıyorsanız, eczanelerde satılan takviye ilaçlar ile destekleyebilirsiniz.
 • Gün içerisinde jöle, biryantin , saç spreyi gibi saç ve kozmetik ürünleri kullanmamaya çalışın. Eğer kullanıyorsanız azaltın veya gün sonunda mutlaka saçlarınızı yıkayın.
 • Gün içerisinde dökülen saçlar için saç derinize parmaklarınız ile 5 dakika masaj uygulayın veya uygulatın. Ancak nazik ve yumuşak bir şekilde olmak kaydı ile yoksa saçlarınızı kopartabilir veya kırabilirsiniz.
 • Saç dökülmelerinin genel nedenlerinden birisi olan stresli yaşamdan uzak durmaya çalışın.

Evet yukarıda sizlere saç dökülmesine karşı doğal çözümler önerdik. Bunların dışında saç dökülmesine çarşı çözüm tarifleri ve saç dökülmelerine karşı doğal çözümler verelim.

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözümler

Yukarıda da sizlere belirttiğim gibi saçlarınıza genel olarak doğal çözümler ile yaklaşmaya çalışın. Ne kadar kimyasal o kadar saç döker.

Saç Dökülmesine Karşı Çözüm Tarifi

Malzemeler

 • Nane (1 çay kaşığı)
 • Meşe Kabuğu (2 çay kaşığı)
 • Devetabanı yaprağı (2 çay kaşığı)
 • Şerbetçi otu kozalağı (2 çay kaşığı)
 • Su (2 litre)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Tencere içerisine 2 litre suyu koyup, yukarıda yazan malzemlerin hpsini suyun içerisine atarak ve karıştırarak demleyin. Demlenme bittikten sonra hazırladığınız tarif ile saçınızı yıkayın. Saç yıkanırken karışımı masaj yaparak uygulayın.Burada önemli olan saç yıkama işleminden sonra kesinlikle kurulama yapmayın. Bırakın bu karışım kafanızda kurusun. 3 günde 1 kere uygulayacağınız saç dökülmesine karşı doğal tarif sayesinde saç dökülmelerine doğal çözüm yolu olmuş olacak.

Saç dökülmesine karşı şampuan

Saç dökülmelerine karşı şampuan olarak sizlere Bioxcin Forte şampuanı önerebilirim. Yaklaşık olarak fiyatı 34 TL olan ve özellikle 8 kat özel yoğun formülü sayesinde saçlarınızın dökülmesini hızlı bir şekilde durdurur. Aynı zamanda ince olan saç köklerinizi yapılandırarak kalınlaşmasını sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.