Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal saç uzatma yöntemleri, Kremler, kozmetik ürünler, dermokozmetik sektörü ve dışarıdan yapılacak herhangi bir müdahaleye kapalı iseniz eğer, sizler de kendi yöntemlerinizi belirleyebilir ve doğal yollarla saçlarınızı daha kısa sürede uzatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyler çok basit ancak bunun öncesinde kendinize ait bir program belirlemeli ve bu program dahilinde hareket etmelisiniz. Dilerseniz maddeler halinde bilgi verelim ve daha detaylı bir anlatım ile sizlere yardımcı olalım.

Gün İçerisinde Su Tüketimi 

1 ila 1.5 litre gibi bir su tüketiminin cildinizin nem dengesini koruyacağını ve daha güçlü tutacağını biliyor muydunuz? Nem dengesi, saçlarınız için büyük önem arz ediyor çünkü kurumuş saç derisi yapısına sahip olan ciltlerde, saç köklerinin her geçen gün zayıfladığı ve zamanla yıpranmaya başladığını biliyoruz. Nem dengesini üst seviyelere taşıyarak sizler de saçlarınızın uzamasına yardımcı olabilir ve dışarıdan herhangi bir müdahaleye gerek duymadan saçlarınızı en iyi şekilde uzatabilirsiniz.

Doğru Beslenme ve Yemek Programı

 

Gün içerisinde öğünlerinizin; protein, karbonhidrat değerlerini bilerek tüketmeniz tavsiye ediliyor. Saçlarınızın ve saç yapısını daha canlı kılmak adına bu detaylar önemli ve doğru beslenme ile birlikte saçlarınıza da yardımcı olacağınızı unutmayın. Biotin içerikli yiyecekleri tercih etmeniz öneriliyor ve bunun yanı sıra doğal besinler yani sebze ve meyve gibi gıdalardan destek almanız da saçlarınız için etkili olacaktır.

Ilık Su Masajı

Fazlasıyla klişe olan ancak her kadının bilgisi dahilinde olan bu masaj, evde yapılan saç uzatma çalışmalarının en etkili yöntemlerinden bir tanesidir ve bu yöntem sayesinde az da olsa uzamaya yardımcı olabileceğinizi unutmayın. Gün içerisinde yoğun kirlilik ve stres nedeniyle saçlarınız yıpranıyor ancak ılık su masajı ile saç diplerine ve köklerine yapılan masaj, deriye nüfus ederek daha rahat nefes almasını sağlıyor, bu sayede saç uzaması da daha kolay hale geliyor.

Çok güçlü bir uzama beklemek anlamsız olur ancak milim değerler ile de olsa uzamaya yardımcı olacaksa denemekte fayda var diyebiliriz ve özellikle saç diplerine yapılan masajın bu aşamada kesin etki ile karşımıza çıktığını da belirtmekte fayda var. Çok soğu ya da çok sıcak yerine ılık su ile parmak uçlarımızı kullanarak hafif dokunuşlar, bu masaj için yeterli olacaktır.

YORUMLAR

  1. blank juliadiets.com dedi ki:

      Sac uzatmanın yolları olarak anlattıgımız bu maddemizde ise sizlere bir tarif degil oneri verecegim. Eger saglıklı ve uzun saclarınızın olmasını istiyorsanız ozellikle silikonlu yani kimyasal icerikli urunlerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu nedenle ya uzerinde bitkiseldir yazan urunleri tercih edin ya da kendi hazırladıgınız dogal bakım urunlerini kullanmaya calısın.