Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapımı

Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapımı

Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapımı Sizlere evinizde çok rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz ve ısı kullanmadan dalgalı saç yapımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Evinizde saçlarınıza herhangi bir ısı kullanmadan dalgalı ve harika saçlara kavuşabilirsiniz.

Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapımı

Sizlere bugün saçlarınıza ısı kullanmadan ve saçlarınızı ısı ile yıpratmadan tamamen doğal bir yöntem ile saçlarınızı dalgalı saç yapmayı göstereceğiz. Bu yöntem ile saçlarınızı uzun seneler boyunca yıpratmadan tamamen doğal bir yöntem ile dalgalı dalgalı yapabilirsiniz.

Isı kullanmadan dalgalı saç yapımı tamamen doğal , hızlı ve saçlara hiç bir zarar vermiyor. Bu yöntem sizin tamamen favori yönteminiz olacak ve kolayca yapabileceksiniz.

Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

İlk olarak işleme başlamadan önce saçlarınızı hafifçe nemlendirmeli veya duş aldıktan sonra saçlarınız hafif nemli iken uygulamayı yapabilirsiniz. Ancak çok ıslak olmamalı kuruya yakın ve nemli olmalıdır. Aksi taktirde saçlarınız düz ve gevşek olur.

Saçlarınızı ilk olarak ortadan ikiye ayırın ve sağ taraftan başlayalım. Sağ taraftaki saçlarınızdan iki tutam alın ve bir defa örün. Daha sonra diğer elinizle bir tutam daha alarak bir adet daha örün. Saç sonuna kadar her seferinde bir tutam saç alın ve örmeye devam edin.

Yaptığınız örgü saç bitimine kadar veya boyun bölgesine gidene kadar devam etmelidir. Daha sonra kalan saçı yanlara topuz yapın ve bir toka ile tutturun. Daha sonra diğer tarafa geçin ve aynı işlemi tekrarlayın. Örme işlemi kesinlikle sıkı yapılmalıdır. Gevşek örerseniz dalgalar tam istediğiniz gibi olmayabilir.

Saçlarınızı tam olarak bitirdiğiniz ve lastik tokalar ile yanlardan topladığınızda aşağıdaki resimde olduğu gibi gözükecektir.

Saçlarınızın bu şekilde en az 6 saat kalmalıdır. Dilerseniz 6 saat önce dilerseniz de yatmadan önce yaparak uyuyabilirsiniz. Tabi uyuyacaksanız saçlarınızı iyi lastiklemelisiniz. Bu saçları yapmak sadece 3 dakikanızı alır. Çok uzun sürmez ve kolayca yapabilirsiniz.

6 saat geçtikten sonra saçlarınızı yavaşça açın ve parmaklarınızı kullanarak nazikçe açın. Artık saçlarınız ısı kullanmadan dalgalı olmuştur. Dilerseniz saçlarınıza biraz hacim vermek için saç spreyi de kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.