Hızlı saç uzatan patates kürü

Hızlı saç uzatan patates kürü

Hızlı saç uzatan patates kürü , saçlarınızı bir hafta kadar kısa bir sürede uzatmak istiyorsanız mutlaka patates kürünü denemelisiniz.

Hızlı saç uzatan patates kürü

Bir düğüne mi gideceksiniz? Yada hafta sonu bir randevunuz var diyelim. Patates kürü ile bir hafta içerisinde saçlarınızı olağandan 10 kat daha fazla ve hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. Bunun için sizlere tarifini vereceğimiz hızlı saç uzatan kür sayesinde saçlarınız hemen uzayacak.

Kadın Havlu Saç Kurutma

Kadın Havlu Saç Kurutma

Saçlarım Neden Hızlı Uzamıyor?

Saçlarınız yavaş mı uzuyor? Bunun nedeni yeter kadar vitamin ve mineral almamanızdan kaynaklanır. Bunun neticesinde de saçlarınızın uçları kırılır ve saçlarınız donuklaşır. Saçların sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için A , B ve C vitaminlerine doymuş olması gerekir.

İşte Patates içerisinde saçın ihtiyacı olan bu vitaminler mevcut olduğu için saç kürü içerisinde de patates kullanacağız. Saç uzatan kür içerisinde patates olduğundan dolayı saçlarınız hem çok kısa sürede uzayacak hemde saçlarınız eskisinden daha da sağlıklı olacak.

Patates ile Saç Uzatma Kürü

Bir haftada saç uzatma işlemi sağlayacak olan patates kürünün malzemeleri ve nasıl uygulanacağı hakkında aşağıdaki tarifimizi okumanız yeterli olacaktır.

 • Patates ( 2-3 adet )

Saç Uzatan Kür Hazırlanışı ve Uygulanışı : Patateslerin kabuklarını soyun ve ince ince dilimler halinde bir blenderdan geçirerek püre kıvamına getirin. Püre kıvamına gelen patatesi bir tülbent içerisinde süzerek suyunu alın.

Patates suyunu saçlarınızın diplerine masaj yaparak uygulayın ve kalan suyu ise saçlarınızı nemlendirecek kadar sürün. Eğer patates çok kuru olursa püre kıvamında iken içerisine çok az da olsa su eklenebilir.

Hızlı saç uzatan patates kürü

Hızlı saç uzatan patates kürü

Bir haftada saç uzatma işlemi gerçekleşecek ve hızlı saç uzatan kür sayesinde saçlarınız kısa süre içerisinde uzayacaktır. Saç kürleri ve kür tarifi konularımıza göz atmak isterseniz , buraya 

bir haftada saç uzatma, hızlı saç uzatan kür, saç kürleri,  kür tarif ile ilgili kürler ve maskelere göz atmak isterseniz , buraya göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. blank jasa dedi ki:

  dip bakım yağı kullanıyorum çok hızlı ve sağlıklı uzatıyor dökülmeyi de önlüyor

  1. blank Merve dedi ki:

   Hangi markanın dip bakım yağını kullanıyorsunuz?

   1. blank sevgi dedi ki:

    Bende dip bakım yağı ve keratin gözenek açıcı iksir liquid keratin kullanıyorum.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım