Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Saç dökülmesine bitkisel çözümler ile çare bulabilirsiniz. Saçı dökülen herkes saç ektirmeyi lütfen düşünmesin. Dökülen saçları tekrar geri kazanmak için bir çok bitkisel çözüm var.

Saçlar bir kadın veya bir erkek için estetik ve güzelliğin en önemli parçalarından birisidir. Saç dökülmesi bir çok nedenden olabilir. Bazı saçlar bakımsızlıktan dökülürken bazıları ise fön, jöle, briyantin ve saç şekillendirici ürünlerden dökülür. Saçlar gerçekten çok emek isteyen ve bakım isteyen şeyler olduğundan dökülme nedeni bulunmalı ve biran önce müdahale edilmelidir.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Doğada saçların dökülmesini engelleyen bir çok bitki, meyve ve karışımlar var. Saç dökülmesine karşı bu bitki ve meyvelerden oluşturacağımız maskeleri kullanarak hem saç dökülmesini durdurabilir hemde dökülen saçları geri getirebiliriz.

Saç Dökülmesine En iyi Bitkisel Çözüm

Şimdiye kadar saç dökülen kişilerin en fazla etki aldıkları saç maskesinin tarifini sizlere verelim. Bu maskeyi hazırlamak için öncelikle aşağıdaki malzemeleri satın almanız gerekiyor.

Malzemeler:

 • 10-15 yaprak taze pazı
 • 1 çay bardağı süzme bal
 • Yarım soğan
 • Katranlı sabun

Hazırlanışı : İlk olarak taze pazıları ince ince kıyın ve suyunu çıkartıp, pazı suyunu bir kaseye boşaltın.İkinci işlem olarak soğanı ezerek suyunu çıkartın ve soğan suyunu da pazı sulu kaseye boşaltın. Karışımın içerisine son olarak bir çay bardağı süzme balı ekleyip, karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve bu şekilde tam 5 saat bekleyin. Süre bitiminde saçlarınızı açın ve katranlı sabun ile güzelce yıkayın.

Saç Dökülmesini Önleyen Bitkisel Saç Kürü

Saç dökülmesini önleyen bu bitkisel saç kürü, saçları dökülen kişilerin bir an önce saç dökülmesini durdurmak için kullanacağı saç kürüdür.

Malzemeler:

 • 1 su bardağı süzme bal
 • 1 tatlı kaşığı karabiber
 • 1 adet kuru soğan
 • Kükürtlü sabun

Nasıl Yapılır?

İlk olarak kuru soğanı ezerek suyunu çıkartın. Soğan suyunu bir su bardağı süzme balın içerisine katın. Ardından bir tatlı kaşığı karabiberi de karışıma ekleyip, güzelce karıştırın. Karışımı saç diplerine yedirerek ve masaj yaparak sürün. Kürü saç diplerinde 5 saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Saçlarınızı yıkarken kükürtlü sabun kullanmayı unutmayın.

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesine bitkisel çözümler arasında yine iyi bir kür olan bu kür saçlarınızın dökülmesini şıp diye kesecek ve tedbir alacaktır.

Malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı lavanta
 • Yarım litre su

Hazırlanışı: Yarım litre suyu kaynatın ve kaynama başladığında 1 yemek kaşığı lavanta veya lavanta yağını ekleyip, karıştırın. Karışımı 2-3 dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alıp, soğumasını bekleyin.

Nasıl Uygulanır?

Saçlarınızı hazırladığınız kür ile beraber yıkayın ve durulamadan en az 30 dakika bu kürü saçlarınızda bekletin. Bekleme süresi sonunda saçlarınızı ılık su ile durulayıp çıkın. Haftada 1 veya 2 defa bu kürü uygulayabilirsiniz.

NOT: Bu maskeyi uygularken saçlarınızın temiz olması gerekmektedir. Eğer saçlarınız temiz değilse önce saçlarınızı yıkayın. Sonrasında kürü uygulayın. Saç dökülmesi durduktan sonra arada bir uygulamanızda fayda var.

Saç Dökülmesini Önleyen Karanfil Kürü

Saç dökülmesine bitkisel çözümler arasında en iyi kürlerden birisi de karanfil kürüdür. Eğer saç dökülmesini önlemek için daha önce kullanmadıysanız tavsiye ederiz.

Malzemeler:

 • Karanfil
 • Sıcak Su

Hazırlanışı : Saç dökülmesini önleyen bu kürü yapmak çok basit. Kaynamış sıcak su içerisine bir kaç çubuk karanfil veya normal karanfil atıp, çay demler gibi demleyin. Demlendikten sonra bu çayı saç derinize masaj yaparak uygulayın ve sonrasında durulayın. Düzenli kullanım sonunda çok etkisini göreceksiniz.

Saç Dökülmesini Önleyen Bal Maskesi

Saç dökülmesine bitkisel çözümler içerisinde profesyonel bir saç maskesi hazırlamak isteyenlere bal maskesi oldukça iyi gelecektir.

Malzemeler:

 • 2 adet yumurta
 • Bal
 • Badem yağı
 • Zeytinyağı
 • Tarçın
 • Ispanak
 • Kişniş

Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki tüm malzemeleri uygun bir kase içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın dibine uygulayın. Uygulama sonrasında 15 dakika bekleyin ve bir şampuan ile yıkayın. Saçlar için bal maskesini haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu – Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Saç dökülmesine bitkisel çözümler ararken, Youtube.com üzerinde bulduğum ve bu işin dehası olan İbrahim Saraçoğlu’nun videosunu izleyerek saç dökülmesine bitkisel çözüm bulabilirsiniz.

Saç Dökülmesini Önleyen Zeytinyağı Maskesi

Malzemeler:

 • 3 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 2 adet yumurta
 • 1 adet bone

Nasıl Yapılır?

Uygun bir kase içerisinde yumurta ve zeytinyağını çırpın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Uygulama sonrasında saçlarınıza bir bone takın ve bu şekilde 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda bol su ile saçlarınızı yıkayın.

Bunların dışında saç dökülmelerine iyi gelen bitkiler vardır. Bu bitkiler ile saç dökülmesine bitkisel çözümler yapabilir veya tek başına saç diplerine uygulayarak saçlarınızın dökülmesini durdurabilirsiniz. Bu bitkiler arasında biberiye, aloe vera, çörek otu yağı, ısırgan otu, nane yağı gibi yağlar iyi gelmektedir.

YORUMLAR

 1. blank nevres dedi ki:

  internette çok araştırdım denemediğim maske kür kalmadı keratin dip bakım yağı kullandım güvenilir bir siteden aldım çok etkisini gördüm

 2. blank Yeliz dedi ki:

  nevres bende kullanıyorum patentli tek firmalar bu sebeple güvenerek aldım patentli keratini ve iyiki almışım saçlarımda dökülme falan kalmadı.

 3. blank Umut dedi ki:

  Saçlarım doğum da dökülmeye başlamıştı sürekli artıyor. Bebek olduğu için bir şey de kullanmaya korkuyordum ama doğal keratin ürünlerinden aldım saçlarım için ama güvenmek ve doğal olduğundan emin olmak için ok araştırdım. Patentli bir tane buldum ve hemen aldım. İçim rahat bir şekilde kullandım ve dökülme durdu sonunda.