Yağlı Saçlara Çözüm

Yağlı Saçlara Çözüm

Yağlı saçlar bayanların korkulu rüyalarından bir tanesidir. Yağlı ve sönük saçlar için aşağıda vereceğimiz saç maskeleri sayesinde bu durumdan kurtulacaksınız.

Yağlı Saçlar için Maskeler

Yağlı saçlara çözüm olarak doğal tedavi yöntemlerini öneriyoruz. Bu nedenle doğal tedaviler yağlı ve sönük saçlarınıza iyi gelecektir. Eğer sizde yağlı ve sönük saçlara sahipseniz aşağıdaki saç maskeleri sayesinde saçlarınızdaki yap dengesini sağlayacak ve yağlı saçlardan kurtulacaksınız.

Yağlı Saça İyi Gelen Saç Maskesi

 • 3 çorba kaşığı lavanta
 • 3 su bardağı su

Yağlı saçlar için maske 1 hazırlanışı : 3 bardak suyu ocakta kaynatana kadar ısıtın. Su kaynamaya başladığında lavantayı üzerine ilave edin ve 10 dakika kadar daha kaynasın. Ardından bu maskeyi saç diplerinize yedirerek sürün. Özellikle lavanta suyu saçlarınıza çok iyi gelecektir. Bu maske boyalı saçlara da uygulanabilmektedir. Korkmadan uygulayabilirsiniz.

Yağlı Saça Kesin Çözüm

 • Yarım su bardağı ıhlamur
 • Yarım çay bardağı limon suyu

Yağlı saçlar için maske 1 hazırlanışı : Bu maske sayesinde saçlarınızdaki yağ dengesi korunacak ve daha sağlıklı saçlara kavuşacaksınız. Ihlamuru bir miktar su ile kaynatın. Ardından ıhlamuru süzün ve yarım çay bardağı limonu sıkarak, süzdüğünüz ıhlamur ile karıştırın. Bu maskeyi saç diplerinize yedirecek şekilde uygulayın ve 1 saat sonra durulayın. Limon ve ıhlamur saçlarınızın diplerindeki yap kontrolünü eline alır ve çıkacak olan saçlarınızdaki yağı kontrol altına alır.

Yağlı Saça Kesin Çözüm

 • 4 çorba kaşığı elma sirkesi
 • 2 su bardağı su

Yağlı saçlar için maske 3 hazırlanışı : Bu maske annelerimizin çocukken bizlere yaptığı maskedir. Genelde anneler çocuklarını duştayken sirkeli su ile saçlarını yıkarlar. Elma sirkesi ile suyu karıştırıp saçlarınızı iyicene diplerine yedirerek uygulama sağlayın. bu saç maskesi ile hem saçlarınız çok parlayacak hemde yağlı saçlarınızdan kurtulacaksınız. 

Saç Maskesi

 • 1 adet portakal
 • 1 litre su
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Saç Maskesinin hazırlanışı: Bu saç maskesi yağlı saçlara en iyi gelen maskelerden biridir. Öncelikle portakalı soyun ve kabuklarını rendeleyin. Üzerine 1 litre suyu ilave edin ve portakallarla beraber kaynatın. Kaynatma işlemi bittikten sonra süzün ve posasını alın. Ardından posaya zeytinyağı ilave edin ve saç diplerinize uygulayın. Bu saç maskesini yaklaşık 2 saat saçınızda tutun ve ardından hemen yıkayın. Portakal posası sayesinde saçlardaki yağlanma kontrol altına alınacaktır.

Saç Maskesi

 • Bir tutam kekik
 • 1 çay kaşığı tuz

Saç maskesinin hazırlanışı : Bir tutam kekiği çay demler gibi demleyin. Demleme işlemi bittikten sonra üzerine tuzu ilave edin ve tuzu iyicene suyun içerisinde eriyene kadar karıştırın. Saçlarınız diplerine kadar uygulayın ve yaklaşık yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın. Günde 1 kere yapın. Saçlarınızın derisi nefes alacak ve bunu hissedeceksiniz.

Yağlı Saça Maske Yapılır Mı

Yağlı saçlarınız ve saç dipleriniz varsa yağlı saça sizlere verdiğim maske tariflerini yapabilirsiniz. Yağlı saça maske yapmak saçı hem yağdan arındırır hem de saçların temizlenmesini sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.