Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue saç ekimi nedir? Bir araştırma yaptıracak olan kişiler saç ekim yöntemleri hakkında detaylı bilgi arar. Fue saç ekimi tercihi yapanlar fue saç ekimi hakkında detaylı bilgi alması ve saç ekim yönteminin neden tercih edildiğini veya neden tercih etmesi gerektiğini bilmesi gerekir.

Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue saç ekimi, 2004 yılından beri uygulanan bir saç ekim yöntemidir. Bu yıldan itibaren saç ekimi yönteminde zirve yapmış bir yöntem olarak bilinir.

FUE açılım olarak foliküler ünite enstraksiyonu anlamına gelir. Bunun anlamı da kıl kökünün alım şekli olarak belirtilir. Fue saç ekim yönteminde saçlar blok halinde değil, tek tek alınarak hazırlanır. Bu yöntemde herhangi bir cerrahi işlem uygulanmaz.

 

Fue saç ekimi yönteminde yukarıdaki resimde görüldüğü gibi mikromotor uçları ile önce saç kökleri tek tek alınır ve seyrek yada açık olan bölgeye ekilir. Fue yönteminde saçlar saçın arka kısmından alınır.

Fue yönteminde saçın arka kısmından alınan ortalama 2500 – 3500 civarındaki saç grefiti, açık ve seyrek olan yere ekilebilir. Bu yöntemde dikiş atılması gerekmez. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi saç ekilecek alandaki saç yoğunluğudur. Bu nedenle profesyonel saç ekimi yapılan yerleri tercih etmeniz gerekir.

Fue saç ekim tekniğinin ameliyatsız yapıldığını ve cerrahi bir işlem olmadığını söylemiştik. Bu yöntemde lokal anestezi kullanıldıktan sonra ağrısız, acısız bir işlem haline gelmektedir. Her ne kadar acısız bir işlem olsa da saç ekimi sonrasında 1 gün istirahat önerilir.

Fue İle Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Fue yöntemi ile saç ektirdikten sonra saçlar 3. aydan itibari ile çıkmaya başlar. Ancak 3. ayda bir gelişme görülmezse korkmayın. Çünkü 9. aya kadar saçların çıkması tamamlanır.

Fue yöntemi neden tercih ediliyor?

 • Fue saç ekimi konusunda kullanılan en son saç ekim tekniğidir.
 • Diğer saç ekim yöntemlerine göre hem saç ektirecek kişi hemde saç ekimini yapacak olan kişi için çok daha rahat ve konforludur.
 • Her geçen gün teknoloji ile daha da gelişmekte olan FUE saç ekim yöntemi, mikro motorların daha hızlı ve pratik olması için geliştirilmektedir.
 • Operasyon süresi 5 saat civarında sürdüğünden diğer saç ekim yöntemlerine göre daha kısadır.
 • Ameliyat, kesme, dikiş gibi durumlardan rahatsız olanların en çok tercih ettiği saç ekim yöntemidir.
 • Bu yöntemde dikiş atılmadığı için sadece pansuman amaçlı kontrole gidilir. Bu pansuman da en fazla 3 gün sürmektedir.
 • Fue tekniği ile ortalama 6000-7000 saç teli (2500-3000 greft) saç nakledilebilir.
 • Fue tekniği iz bırakmaz.
 • Genel olarak tek seans ile işlem bitmektedir.
 • Bu yötem ile saç ekimi sonrasında saç ektiren kişi başında sargı olmadan sadece başını kapatacak rahat bir şapka ile bile taburcu edilebilir.
 • Diğer yöntemlere göre daha kıza süre içerisinde saçlar yıkanabilir.

Fue saç ekimi nedir? Fue Saç ekimi nasıl yapılır? sorularına karşılık fikir vermeye çaliştim.

Fue tekniği ilk çıktığında hekimler bu yöntemi çok benimsemediler. Ancak zaman içerisinde oldukça fazla yaygınlaştı ve diğer saç ekim yöntemlerine göre çok daha güvenli ve profesyonel bir yöntem olduğunu anladılar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.