El ve Ayak Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

El ve Ayak Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

El ve ayak bakımımıza her mevsim önem vermeliyiz. El ve ayak tırnakları sağlımızdaki aksaklıkları hemen ele verir. Yazları meydana gelen güneş lekeleri ve yaşlanma belirtileri kışları soğuktan kuruyan ve çatlayan eller, vitamin ve mineral eksikliğinden tırnaklarda kırılma gibi olaylarla karşılaşabiliriz. Giyilen Çin malı ayakkabı ve diğer ürünlerde ayak sağlığımızı tehlikeye atıyor. Ayakta mantar, çeşitli ayak yaralarına ve terleme ile kötü kokuya neden oluyor.

El ve Ayak Bakımı

Ayaklarda terleme ile oluşan kötü koku oluşumunu önlemek için çözüm önerileri:

Çoraplarınızı giymeden önce bebek pudrası ile pudralarsanız nemlenme ile oluşacak kötü kokunun önlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayakkabınızın içine kullanmadan 1 gün önce karbonat döküp bekletebilirsiniz ve ertesi gün kötü koku oluşumunu önleyebilirsiniz. Ayakkabılarınızı arka arkaya kullanmayın gün aşırı kullanarak ayakkabınızın dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kendimin uygulayıp ve iyi bir sonuç aldığım koku giderme kürünü sizinle paylaşacağım.  Kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve maliyeti oldukça düşük kaya tuzu ile hazırlayacağız.

Kaynamış ve ılıklığını sizin belirleyeceğiniz su ve suyun oranına göre bir miktar kaya tuzunu katıp ayaklarınızı bekletebilirsiniz düzenli olarak birkaç sefer uygulamanız halinde sonucu sizlerde fark edebilirsiniz.

Evde Kolay El Bakımı Maskesi Doğal

Pürüzsüz eller için evde yapabileceğimiz doğal maske tarifi:

5 tatlı kaşığı gliserin yağı, 5 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 2 adet limon suyu, 5 yemek kaşığı gül suyu

Malzemelerin hepsi karıştırılır ve krem formundaki maskenizi ellerinize masaj yaparak sürün. Ellerinize poşet sarıp hava almasını engelleyin ve 15dk bekletin. Bu uygulamayı 15 günde bir yaparsanız kısa süre içinde pürüzsüz ve sağlıklı ellere kavuşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.