Diş Macunu Renk Kodları ve İşaretlerine Dikkat

Diş Macunu Renk Kodları ve İşaretlerine Dikkat

Diş Macunu Renk Kodları ve İşaretlerine Dikkat Diş macunu üzerinde bulunan işaretlere hiç dikkat ettiniz mi? Bazı diş macunlarında mavi , bazı diş macunlarında yeşil bazılarında ise siyah renk var. Ben merak ettim ve araştırmak istedim. Diş macunların altındaki renklerin anlamı nedir ve bu renkler neyi ifade ediyor?

Diş Macunu İşaretlerine Dikkat

Diş macunumun sonu geldiğinden yeni bir diş macunu aldım ve sabah dişlerimi fırçalarken satın aldığım diş macunu tüpünün alt tarafı dikkatimi çekti. Eski kullandığım diş macunu tüpünün altı yeşil diğerinin ise mavi olduğunu gördüm. Acaba diş macunu altındaki renkler ne anlama gelir ? Diye merak ettim ve araştırdım. Eğer sizde merak ediyorsanız mutlaka devamını okuyun.

Diş Macunu Altındaki Renkler

Diş macunu altında kaç tane renk olduğunu araştırdım ve diş macunu altında toplam 4 renk var. Bu renkler mavi , yeşil , kırmızı ve siyah oluyor. Peki bu renkler ne anlama geliyor?

Diş Macunu Renk Kodları ve Anlamları

  • Diş macunu tüpünün altında yeşil renk varsa , doğal ürünlerden yapıldığı ve tamamen doğal olduğunu gösteriyor.
  • Diş macunu tüpünün altında kırmızı renk varsa doğal ürünler ve kimyasal ürünlerin karışımı bir diş macunu olduğunu gösteriyor.
  • Diş macunu tüpünün altındaki renk mavi ise bu diş macununun doğal ve tıbbi malzemeler kullanıldığını gösteriyor.
  • Diş macunu tüpünün alt tarafındaki bant siyah ise bu diş macununun tamamen kimyasal maddeler ile yapıldığını gösteriyor.

Hangi diş macunu daha sağlıklı yada hangi diş macunu daha iyi bilemiyoruz ancak araştırmalarım sonucunda bazı bilgilere daha rastladım. Bu bilgilerde tam tersini ifade ediyordu.

Diş Macunu Renkleri Gerçek mi?

Edindiğim bir bilgide diş macunu altındaki bu renklerin aslında kimyasallarla hiç alakası olmadığını ve bu işaretlere “göz lekesi” denildiğini söylüyor. Bu renklerin diş macunu imal edilirken fabrikada gözlerin diş macununu bu işaretler sayesinde görerek büktüğünü veya kestiğini dile getiriyor.

Bu açıklama da diş macunu altındaki renklerin aslında kimyasallarla hiç bir alakası olmadığını söylüyor. Ancak bu bilgide tam olarak doğru veya yanlış olduğunu bilmiyorum. Eğer fikrimi soracak olursanız diş macunu içerisinde kimyasal madde kullanılsa bu markalar kendini tehlikeye atarak neden siyah renk bassın? Tabi ki karar sizin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.