Implant Yapılırken Acır mı?

Implant Yapılırken Acır mı?

Implant Yapılırken Acır mı?; Implant yaptıracak olanların en büyük korkusu olan acaba implant acıtır mı? veya implant yapılırken acır mı? gibi sorular dönüp dolaşır. Doktorlar genel olarak acı duymazsın derler ancak bu doğrumudur? acı duyulur mu duyulmaz mı anlatalım.

Implant Yapılırken Acır mı?

Bildiğiniz gibi genel olarak eğer hekim müdahalesinde canınızı yakacak bir durum söz konusu olduğunda lokal anestezi yapılır. Kısacası diş etine iğne yapılır ve iğne yapılan yer ile çevresi uyuşturulur. Bu nedenle implant yaptıracak olan kişi hiç bir şekilde acı hissetmez ve acı çekmez.

Ancak implant yaptıracak kişi, hekimin yaptığı lokal anestezi etkisi geçmeye başladıktan sonra ufak tefek ağrılar çekebilir. Diş hekimleri genel olarak implant tedavisinden sonra ağrı kesici olarak reçete yazar. Implant sonrası ufak tefek ağrılar normaldir. Eğer ciddi anlamda bir ağrı çekerseniz, muhakkak doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Implant tedavisi, bazı hastalarda genel anestezi yapılarak uygulanır. Çünkü bazı hastalar korku , aşırı tepki ve heyecandan gösterdiği tepkiler ve müdahaleler sayesinde implant tedavisi sırasında problem çıkarabilmektedir. Bu nedenle genel anestezi yapılarak, kişi uyutulur ve cerrahi müdahale öyle başlar. Ancak bu çok istisna bir durumdur.

Implant tedavisi yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Implant Nedir veya Implant Nasıl Yapılır hakkında detaylı videolu ve resimli bilgi almak için implant Nedir veya Implant Nasıl Yapılır adlı konularımızı incelemenizde yarar vardır.

Bildiğiniz gibi implant bir cerrahi müdahaledir. Her insan cerrahi bir müdahale yapılırken korku içerisinde olur. Ancak yukarı da da anlattığımız gibi implant yapılırken acımaz. Acımamasının nedeni de implant yapılırken acı çekmezsiniz çünkü anestezi olursunuz.

Şunu da bilmenizde fayda vardır. Implant tedavisi içerisinde biraz kanama olabilir. Bu nedenle korkmanıza veya endişelenmenize gerek yoktur. Unutmayın ki, diş taşı temizlenirken bile diş eti kanaması oluyor. Panik yapacak veya bir şeyler ters mi gidiyor hissine kapılmayın.

Implant yaptıracak olan kişiler mümkün olduğu kadar tedavi sonrasında sigara veya diş etlerine zarar verecek bir çok etkenden uzak durması gerekmektedir. Özellikle sigara içenlerin ağız yapısında iyileşme süreci daha uzun olmaktadır.

Umarım sizlere Implant Yapılırken Acır mı? konusu hakkında detaylı bir şekilde yardımcı olabilmişizdir. Unutmayın implant yapılmasının bir çok nedeni kullanıcı hatasıdır:)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım