Cilt Yenileyici Havuç Maskesi

Cilt Yenileyici Havuç Maskesi

Tek bir havuç günlük olarak sizlere A vitamini ihtiyacınızı karşılamaktadır. Havuç yemeniz cildinizi, kemiklerinizi, saçlarınızı ve tırnaklarını daha sağlıklı yapmaya yaramaktadır. Bunları gerçekleştirirken de vücudunuzun temizlenmesin de büyük rol sahibi olur. Kalp hastalıklarına ve bazı kanser türlerini de azaltmaktadır. Havuç, cilt dokularını tamir eder ve cilt hastalıklarına da bitkisel olarak şifa verir.

Kadınların hemen hemen hepsi güzelliklerine çok düşkündürler. Güzel olmak için herşeyi denerler. Her zaman kendilerini güzel ve bakımlı bir şekilde görmek istemektedirler. Bazen kozmetik ürünler işe yaramayıp cildi daha beter hale getirdiğinden doğal ürünler tercih edilebilmektedir. Havuç maskesi de bu doğal ürünlerin başında gelmektedir.

Havuç Maskesi

blank

Malzemeler

 • 2-3 Havuç
 • 3 Çay Kaşığı Bal
 • Süt ( İsteğe Bağlı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Havuçları ilk önce temizleyip yuvarlak şekilde doğrayın. Daha sonra havuçlar yumuşayıncaya kadar kaynatmalısınız. Tencereden çıkarıp güzel bir şekilde püre haline getirin. Bunu ise balla karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize nazik hareketler ile sürün. Maskeyi yüzünüzde 10 ila 15 dakika dinlendirmelisiniz. Daha sonrasında soğuk suyla yıkayın.

İpuçları

blank

 • Maskeden artan olursa dolapta bir hafta boyunca saklayabilirsiniz.
 • Havuç maskesini yapıp daha sonra cildinize 15 dakika buz küplerini bastırın. Bu işlemde cildiniz daha sağlıklı olacak ve doğal bir parlama da gelecektir.
 • Maskeye isterseniz sütte ekleyebilirsiniz. Sütün içerisinde bulunan laktik asit ile cildinize daha iyi hucüm edecektir.

UYARI – Kaynattığınız vakit çok aşırı bir kaynama olmasın. Aksi takdir de besleyici özelliği azalır.

Bitkisel Maske

blank

Dr. Elif Güveloğlu’nun sizlere önerdiği bu karışım ise her cilt tipine de uygulanmaktadır. Bu maskeyle cildinizde hasar olan yerler kısa zaman içerisinde onarılacaktır.

Malzemeler

 • 1 Tatlı Kaşığı Doğal ve Katkısız Süzme Bal
 • 1 Çorba Kaşığı Katkısız Ev Yağımı Yoğurt
 • 1 Tatlı Kaşığı Badem Yağı
 • 1 Çorba Kaşığı Taze sıkılmış Havuç Suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk önce maskeyi süreceğiniz yüz ve boyun bölgesini temizleyiniz. Temiz bir kabın içinde bütün malzemeleri iyice karıştırıp elde edilen karışımı yüz ve boyun bölgesine uygulayın.

Uygulamanızın ardından da ortalama olarak yarım saat kadar bekletin ve daha sonrasında ılık su yardımıyla cildinizi ovalayın. Masaj yaptıktan sonra temizleyip gül suyundan biraz sürün.

Uyguladığınız bu havuç maskesi ile cildinizdeki asit ve baz oranları dengelenip hasarlı olan bölgeler onarılacaktır. Maskeyi haftada 2 ila 3 defa uygulayabilirsiniz.

Havucun Cilde Faydaları

blank

 • İçindeki bol A vitamini ve çeşitli antioksidanlarla cildinizi olduğundan daha güzel bir hale getirmeye yarar.
 • Bol C vitamini ile antioksidanlarla havuç tüketip cildin daha sağlıklı ve canlı olmaya yaramaktadır.
 • Kızarıklık ve yara tedavilerine de iyi gelmektedir. Havuç suyu ile cildinizde bulunan kızarıklık ve yaralardan kurtulmanız mümkündür. Ayrıca havuç püresini de cildinize uygulayıp kızarıklıklarınızın kaybolmasına yardımcı olursunuz.
YORUMLAR

 1. blank Canan dedi ki:

  Çok güzel ama havuç cildi karartmazmı

  1. blank admin dedi ki:

   evet dikkatli kullanmak gerekli alerji yapabilir.