Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm

Cilt Yağlanmasına Kesin Çözüm

Yağlı cilt tiplerine sahip olan kişiler sebum salgısı diğer cilt tiplerine göre de daha çok çalıştığından ciltler daha yağlı bir yapıya sahiptir. Birden fazla yöntem ile sebum salgısı dengelendiği zaman vücutta yağlanmalar normale inebilmektedir. Cilt yağlılığı da genetik olabilmektedir. Cilt yağlanmasında kesin çözümler ise cilt tipleri de insanlarda farklılık gösterebilmektedir. Cilt yağlanmalarına kesin çözüm aşırı yağlı bir cilde sahipseniz kesin bir sonuç alabilmek için doktora görünülmelidir.

Yüzünüzü gün içerisinde 2 defa yıkamalısınız. Bir sabah bir de akşam olmak üzere ikiden fazla yıkanan yüzlerde ise yağ miktarı daha fazla artabilmektedir. Yağlı cildin yapısı su ile temasa geçtiğinde cilt daha fazla yağlanma yapmaktadır.

Buz gibi soğuk su ile cildinizi yıkarsanız soğuk su cildinizde tonik etkisi bırakacaktır. Soğuk su cildinizde bulunan fazla yağı alacak ve cildin rahatlamasını sağlayacak. Dilerseniz bir buzun üzerine her sabah limon sıkarak buzu yüzünüzde gezdirerek cildinizi rahatlatabilirsiniz. Limon ile birleşince fazla yağın alınmasını sağlar ve sivilce oluşumunu önler. Her sabah düzenli olarak yapmalısınız.

Maden suyuyla cildiniz de bulunan fazla yağlardan kurtulmanız mümkündür. Dikkat edilmesi gereken nokta ise maden suyu ile soda aynı değildir. Maden suyunu gün içerisinde cildinize 2 kez bir pamuk yardımı ile temizleyebilirsiniz. Zaman ile cildinizdeki yağın azaldığını hissedeceksiniz.

Kil maskesi ve bir çok cilt yağlanmalarını önleyen maskeler düzenli uygulandığında cilt yağlanmasına karşı önlem almış olursunuz.

Eğer cilt yağlanmanıza kesin çözüm istiyorsanız tükettiğiniz gıdalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yağlı, asitli, şekerli, tuzlu besinleri hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Sivilce problemleri yaşayan kişiler ise tükettiklere besinlere dikkat ettiklerinde sivilcelerinde azaldığını fark edecekler.

Stres cilt yağlanmalarında da büyük rol sahibi olmaktadır. Stres sahibi kişiler ciltlerinden dolayı fazla yağlanır. Bu ise hormonlar ile ilgilidir. Mümkün oldukça stresten uzak durulmalıdır.

Su tüketimi çok fazla olduğu zamanlar en az 1 Litre su tüketildiğinde cilt fazla yağları dışarı atar. Su tüketimi de cilt yağlanmasında büyük rol oynamaktadır.

Bu önlemleri aldığınız halde cilt yağlanmalarınız devam ediyor ise mutlaka uzman bir doktordan yardım almanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.