Yüz Sıkılaştırıcı Maske

Yüz Sıkılaştırıcı Maske

Yüz Sıkılaştırıcı Maske. Sadece estetik açıdan bakmamak gerek, sağlık açısından da cildimizin bakımına, güzelliğine ve temizliğine özen göstermemiz gerekiyor. Düzenli olarak göstermediğimiz ve gerekli bakımları yapmadığımız da cildimiz ilerleyen yaşlar da sorun yaratmaya başlayacaktır. Lekeler, siyah noktalar, sivilceler ve kırışıklıklara neden olacak. Yüz ve boyun bölgeleri ciltte en hassas noktalardandır. Bundan dolayı da cilt sorunlarını en fazla bu bölgeler de yaşamaktayız.

Rüzgar, deniz, sigara, alkol, güneş, makyaj ve daha çok dış etken sebepleriyle cildiniz büyük hasarlara uğramaktadır. Yıpranan, rengi değişen, sağlığı bozulan, sivilce, lekeler ve siyah noktalar cildimiz için gerekli bakımlar yapılmadığı zaman erken yaşlarda yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Fakat pek çok insanın güzellik merkezlerine giderek tonlar para vererek cilt bakımı yaptırmaya da gücü yetmemektedir. Bundan dolayı da uzmanlar sık sık televizyon ve internet sitelerinde doğal ve kolay yapılacak olan cilt bakım ürünlerinin tariflerini vermektedirler. Evde de kolayca hazırlanabilen cilt bakım ürünleriyle hem cebinizden ekstra paralar harcamayacaksınız hemde cildinize bakım yapabilecek zamandan tasarruf sağlamış olacaksınız.

Doğal Ürünler ile Cilt Sıkılaştırma

Cildin, düzenli bakımların yapılmaması halinde yıpranıp sağlığını kaybedebilmektedir. Fakat yıpranma ve kötü görünmesinin yanı sıra sağlığını kaybeden cilt esnekliğini de kaybederek sarkmalar ve kırışmalar oluşmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı da fazladan paralar harcamaya gerek olmadan evde kendi kendinize de uygulayabileceğiniz cilt sıkılaştırıcı maske tariflerinden yararlanabilmeniz mümkündür. Cilt bakım uygulamaları sayesinde cildiniz daha sıkı ve dinç bir görünüm elde edecektir.

Yaş Maya ve Süt Maskesi

Evde rahatlıkla bulabileceğiniz süt ve yaş mayayla hazırlanan cilt sıkılaştırıcı maske, düzenli uygulanması sonucunda inanılmaz sonuçlar yakalamanızı sağlayacaktır. Dolaptan çıkarıp biraz yumuşaması beklenen 1 çay kaşığı maya üzerine 1 tatlı kaşığı süt ekleyin ve iyice karıştırın. Ne cıvık bir kıvam da ne de donuk olmaması için karışımın iyi ayarlanması gerektiğinde sütün biraz eksi veya daha fazla konulması mümkün olmaktadır. Hazırlanan karışım yüze iyice sürülür ve 5 dakika ila 20 dakika arasında bir süre kadar bekletilir. Daha sonrasında iyice yıkanmalıdır. Haftada 2 kere uygulanması gereken bu maskeyle cildin yenilenmesi ve tekrar genç ve sıkı bir görünüm elde etmeniz mümkün ayrıca kırışıklar ile de mücadele etmektedir.

Çilek Maskesi

Çileğin sağlık açısında ne kadar faydalı olduğunu bilmekteyiz. İçerisinde barındırdığı sitrik asit de cilde oldukça önemli faydalar sağlar. Bundan dolayı da çilek ile hazırlanabilen cilt sıkılaştırıcı maske cilde olumlu etkiler bırakacaktır. 6 adet çileği mikserden geçirerek püre haline getirin. İçerisine 2 çorba kaşığı mısır unu ve 6 damla limon suyu katıp iyice karıştırın. Daha sonrasında yüz ve boyun bölgesine sürerek maskeyi 20 dakika kadar bekleterek yıkayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.