Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Sprey

Bitki ve güzellik uzmanı olan Suna Dumankaya’nın verdiği tarifler bayanların güzelleştirmek adına çok etkilidir. Hazırlamış olduğu nemlendirici sprey tarifi kuru cilde sahip olan bayanlar için ideal bir seçenektir. Cildi nemlendirme konusunda çok etkili olan sprey de cildin kurumasını ve çatlamasını engellemektedir. Kuru ciltlerin doğal yağ salgısı zayıf olduğundan dolayı hassas olmaya fazlası ile eğilimlidir.

Derinin pul pul dökülmesi ve çatlaması gibi sorunlar ile karşılaşan kuru ciltli bayanlar özellikle suyla yüzlerini yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmazlarsa ciltleri çatlayacakmış gibi hissederler. Yaz mevsimlerinde daha çok ciltlerine bakmaları gereken kuru ciltli bayanlar güneşe, kimyasal maddelere, rüzgara, kozmetiklere ve sert sabunlara karşı ciltlerine karşı korumalıdır.

Güneş kırışıklığa, lekelere, kuruluğa ve kaşıntıya sebebiyet vermektedir. Banyo yaparken sıcak su kullanılmaması gerekmektedir. Kuru cilde sahip olanlar ayrıca lif, kese gibi ciltlerini tahriş etme ihtimali yüksek olan temizlik aletlerinden uzak durmalıdırlar. Kuru cilt dokusu özellikle göz çevresi ve yanaklarda donuk ve mat bir görünüm sergileyebilir. Bundan dolayı göz çevresi ve ağız kenarlarında ifade çizgileri oldukça rahat bir şekilde oluşmaktadır.

Kuru ciltlerin en büyük sorunu olan ciltlerin kuruyup, çatlamasıdır. Suna Dumankaya’nın bayanlar için oldukça etkili uygulaması ile bu sorun ortadan kalmaktadır. Hazırlanışa uygun ve düzenli bir uygulama yaptığınız takdir de sonuçlarını kesinlikle alabileceğiniz bir uygulamadır.

Kuru Ciltler için Nemlendirici Sprey Tarifi

Kırışmaya çok müsait olan kuru ciltler, çok sıcak ve çok soğuk havalar da düzenli bakımlarını yapmadıkları takdir de erken yaşta kırışıklıklara merhaba diyebilmekteler. Suna Dumankaya özellikle kuru cilde sahip olanlar için daha çok meme gereksinim duyduğunu altını çizmektedir.

Malzemeler

  • Şişe
  • Lavanta Yağı
  • Limon Suyu
  • Badem Yağı
  • Maden Suyu

Hazırlanışı

Maden suyunu bir kaba koyun ve içerisine yağ ile limon suyunu ilave ederek tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı sprey mekanizmalı herahngi bir temiz şişeye koyun. Nemlendirici spreyinizi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulayabilirsiniz. Bu sprey cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi karşılayacak ve kurumaktan, çatlamaktan uzak tutacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.