Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları ve Yöntemleri

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları ve Yöntemleri

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları? Eğer yüzünüzdeki tüylerden ve kıllardan kurtulmak istiyorsanız, aşağıdaki yöntem ve yolları deneyerek istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları arasında bir kaç çeşit yöntem sayesinde hem suratınızdaki tüylerden kurtulmuş olacak hemde size uyan bir tanesini seçebileceksiniz.

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları

Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları arasında ilk sırada bulunan cımbız yardımı ile tüyleri alarak kurtulabilirsiniz. Cımbız suratınızdan veya yüzünüzden kaldırmak istediğiniz tüyleri almak için kullanılan hafif acılı ama en hızlı yöntemlerden bir tanesidir. Aynı zamanda diğer yöntemlere göre kişisel olarak cımbızı kullanarak Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları arasındadır. Cımbız ile tüy almanın tek kötü tarafı istenmeyen tüyleri alırken hafif acılı olmasıdır. İyi tarafı ise kolayca ve hemen hemen her yere giderken yanınızda taşıyabileceğiniz bir alettir.

Yüzdeki Tüylerden Epilatör Cihazı ile Kurtulun

Yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden epilatör ile kurtulabilirsiniz. Epilatör ile yüzünüzde çıkan tüyleri almak oldukça basittir. Epilatör suratınızda çıkan tüyleri sıkıştırarak çeker. Etkili olduğu kadar ucuz da bir makinedir. Yaklaşık olarak 50-400 TL arasında fiyatı değişmektedir.

Epilatör ile tüy alma yönteminde herhangi bir acı olmaz. Sadece epilatörden sonra hafif bir sızlama olabilir. Oda zaten 1-2 dakika sonra kendini kaybeder. Bu nedenle suratınızdaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en iyi yollarından bir tanesi de epilatör kullanmaktır.

Ağda Bandı Kullanabilirsiniz

Kaş çevresinde çıkan tüyler veya bıyıklarda çıkan istenmeyen tüyler için kozmetik reyonlarında bulunan kaş veya bıyık bantları ile istemediğiniz tüy ve kıllardan bu yöntem sayesinde kullanabilirsiniz.

Tüy çekici ağda bantları sayesinde yüzünüzde çıka tüylerin üzerine yapıştırarak, sert bir şekilde ağda bandını çekip tüylerin kağıda yapışıp çıkmasını sağlayabilirsiniz. Buda bir ağda yöntemi olmakla beraber hafif acılı geçebilir.

iP ile Tüy Alma Yöntemi

Bir ip yardımı ile suratınızda bulunan tüylerden kurtulabilirsiniz. Ancak bu yöntem diğer yöntemlere göre daha acılı geçen bir yöntemdir. Ciddi ciddi canınız yanar. Ancak ip ile tüy alma işleminin iyi tarafı diğer yöntemlere göre daha geç kıl veya tüy çıkartmasıdır.

Jilet ile Tüy Alma Yöntemi

Bir jilet ile de suratınızdaki istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Jilet ile tüyleri alırken suratınızı kesmediğiniz sürece herhangi bir acı veya sızı hissetmezsiniz. Jilet ile tüylerinizi aldığınızda en hızlı ve acısız yöntemlerden bir tanesidir. Ancak jilet ile aldığınız tüyler zamanla sertleşir ve siyah kıl olmaya başlar. Bu nedenle bayanların çok sık kullanmasını tavsiye etmem.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım