Kaş Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Kaş Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Sizlere kaş dökülmesi bitkisel çözüm tarifleri sunacağımız bu yazımızda , yüz için çok önemli yeri olan kaşlarınızın dökülmemesi ve eğer dökülme yaşıyorsanız , bunun nasıl önüne geçeceğinizden bahsetmek istiyorum.

Kaş Dökülmesine Bitkisel Çözüm Önerileri

Kaş , yüz için o kadar önemlidir ki , bazen yanlışlıkla alınan kaş bile insanın yüz ifadesini değiştirir. Bu nedenle sizlere kaş dökülmesine bitkisel çözümler ve kaş dökülme problemine karşı bazı çözüm önerileri ve tarifler sunalım.

Kaş Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Sizlere kaş dökülmesine bitkisel çözüm önerileri içerisinde ayrı ayrı hem kaşları dökülenler ve bu kaşların yerine gelmesi için yapılan bitkisel çözümler ile kaş dökülmesi yeni başlamış olanlar için çözümler ve tarifler vereceğim.

Kaş Dökülmesine Karşı Hint Yağı ve Badem Yağı Çözümü

Bu çözüm yolunu banyo sırasında deneyebilirsiniz. Banyo sırasında yapacağınız hint yağı ve badem yağı karışımı sayesinde kaşlarınız eskisi gibi düzgün şekle gelecek ve dökülme duracaktır.

Malzemeler

  • Badem Yağı ( 1 çay kaşığı )
  • Hint Yağı ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulaması : Badem yağı ve hint yağını karıştırarak bir pamuğun üzerine dökün ve banyo sırasında kaşlarınıza yedirerek , kaşların çıkış hizasına göre sürün. Bu karışım sayesinde kaşlarınız eski halini alacak ve dökülme duracaktır. Aynı uygulamayı kirpikleriniz için de kullanabilirsiniz.

Kaş Dökülmesine Bitkisel Kesin Çözüm

Malzemeler

  • Jojoba yağı ( 1 çay kaşığı )
  • Badem yağı ( 1 çay kaşığı )
  • Buğday yağı ( 1 çay kaşığı )
  • Lanolin ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Yukarıdaki yağların hepsini bir fincan içerisinde karıştırın ve bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza sürün. Kaşlarınız da yaklaşık olarak 50-60 dakika kadar kürü bekletin. Bekleme sonrasında kaşlarınızı temizleyebilirsiniz. Haftada 2 kere uygulayacağınız bu kür sayesinde hem kaşlarınızın dökülmesini engellemiş hemde parlaklık kazandırmış olacaksınız.

Kaş Dökülmesine Fındık Yağı

Malzemeler

  • Fındık yağı ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir pamuk üzerine çay kaşığı ile fındık yağını damlatın. Daha sonra pamuğu kaşlarınıza sürün ve yaklaşık olarak 45-50 dakika boyunca fındık yapını kaşlarınız da bekletin. Daha sonrasında temizleyebilirsiniz.

Fındık yağı kaşlarınızın dökülmesine engel olurken aynı zamanda kaş köklerinizin daha sert çıkmasına ve gürleşmesine yardımcı olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.