Dökülen Kirpikler Yeniden Nasıl Çıkar?

Dökülen Kirpikler Yeniden Nasıl Çıkar?

Dökülen Kirpikler Yeniden Nasıl Çıkar? Göz bakımı denince ilk akla gelen konulardan bir tanesi olan kirpik dökülmesidir. Özellikle bayanlar kirpiklerine makyaj yaptığından dolayı kirpik bakımı son derece önemlidir. Aksi tarktirde kirpiklerde dökülme söz konusu olabilir.

Dökülen Kirpikler Yeniden Nasıl Çıkar?

Bir insana karşıdan baktığınızda ilk dikkat çeken yer gözleri olduğundan dolayı, göz ve kirpik bakımı çok önemlidir. Gözleri ön plana çıkaran kirpiklerdir.

Bildiğiniz gibi kirpiklerin en önemli vazifelerinden bir tanesi de gözlerini toz ve yumuşak yabancı maddelerden korumasıdır. Eğer kirpiklerinize iyi bakmazsanız, bir müddet sonra kirpiklerde dökülme başlar ve dökülen kirpikler hem gözünüze zarar dış etkenlerden korunamaz hemde estetik açıdan kötü gözükür.

Peki dökülen kirpikler yeniden nasıl çıkar? diyecek olursanız, sizlere aşağıdaki bir kaç maddede bunları açıklayacağız.

Dökülen Kirpiğin Yenisi Çıkar mı?

Yukarıda da anlattığımız gibi kirpikler hem erkeklerde hem bayanlarda gözlere güzellik katar ve gözleri ön plana çıkartır. Bunların yanı sıra gözleri dış etkenlerden korur demiştik. Özellikle bayanların uzmanlara sıkça sordukları sorular şu şekildedir;

” SORU : Dökülen kirpikler yeniden çıkar mı? “

Cevap: Evet dökülen kirpikler yeniden çıkar.

” SORU : Sağlıklıklı olan kirpikler dökülür mü? “

Cevap: Evet , sağlıklı olan kirpikler de dökülür. Kirpikler 100 günde gelişimini tamamlayıp dökülür.

” SORU : Kirpikler ne kadar zamanda yeniden çıkar? “

Cevap: 100 gün sonra dökülen kirpikler 1 ay süre içerisinde yeniden uzar ve 100 günü doldurunca tekrar dökülür. Bu bir döngü gibidir. Kirpikler çıkar uzar ve dökülür.

Kirpiklerin dökülmemesi için yapılması gerekenler

Eğer kirpiklerinizin dökülmemesini istiyorsanız aşağıda vereceğimiz maddelere rivayet ettiğiniz taktirde kirpiğiniz dökülse de sağlıklı bir şekilde yeniden çıkacaktır.

  • Kirpikler yaklaşık olarak 6 haftalık bir uzama evresi yaşarlar. 6 hafta uzayan kirpikler bu dönemden sonra uzaması durur.
  • Kirpiklerinizin dökülmemesini istiyorsanız, devamlı gözlerinizi ovuşturmayın ve makyaj yaptığınız günler muhakkak temizliğini yapın. Göz bakımı önemlidir.
  • Aşırı göz ve kirpik makyajından kaçının. Aşırı sürülen maskaralar kirpiklerinize zarar verecektir. Hatta zamanla kirpikleriniz seyrelebilir.
  • Kirpiklerinizi kesinlikle koparmayın. Bazı kişilerde kirpik koparma huyu vardır. Bu huyunuzdan vazgeçmeniz gerekmektedir.

Dökülen Kirpiklere Doğal Çözüm Tarifi

Malzemeler

  • Kulak Çubuğu
  • Badem Yağı (pet şişe kapağına koyun)

Hazırlaması ve Uygulaması : Badem yağını bir pet şişenin kapağına veya cam şişe içerisindeyse şişeyi de kullanabilirsiniz. Kulak çubuğunu badem yağına batırıp kirpiklerinize sürün. Özellikle akşam yatmadan önce yaparsanız daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Badem Yağı , kirpiklerin daha kısa sürede uzamasını ve aynı zamanda daha sert ve gür olmasına yardımcı olacaktır.

Badem yağı ile 16 hafta boyunca kirpik bakımı yapan bir bayanın öncesi ve sonrası resmine birlikte göz atalım

YORUMLAR

  1. blank Merinet dedi ki:

    Evet badem yagı konusuna katılıyorum,hamileyken çatlak olmasın diye karnıma ve göguslerime hergun surdum,çatlak %20 oldu gene,yag mı etki etti,yoksa cildim kapasitesi mi iyiydi bilemem,ama malesef gogusumde tuyleri hem koyulaştirdi hem uzattı hem de kalınlaştırdı awa çogaltti diyemem